Janusz Zaorski

Synonimy:
Zaorski Janusz,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Janusz Zaorski (29)

 • Koronawirus w piłce. "Afera lubelska": autor scenariusza poszukiwany

  Koronawirus w piłce. "Afera lubelska": autor scenariusza poszukiwany

  Nie opadł jeszcze bitewny kurz po aferze dotyczącej promocji do II ligi, z Motorem Lublin i Hutnikiem Kraków w rolach głównych. Wydawało się, że podobne historie możemy oglądać już tylko na taśmie VHS. Tymczasem… one dopiero wymagają sfilmowania.
 • Janusz Zaorski: Nie zmienia się zaprzęgu w trakcie przeprawy przez rzekę

  Janusz Zaorski: Nie zmienia się zaprzęgu w trakcie przeprawy przez rzekę

  - Ten, kto wywołuje wojnę, w ostateczności zawsze ją przegrywa. Zawsze. To się nie zmienia. Ale czy to chroni świat przed czymkolwiek? Nie. Bez przerwy są konflikty zbrojne, ktoś na kogoś napada, państwo na państwo i człowiek na człowieka - mówi w rozmowie z Interią Janusz Zaorski.
 • Janusz Zaorski: Zabrakło Glika i szczęścia

  Janusz Zaorski: Zabrakło Glika i szczęścia

  Czego zabrakło w talii Nawałki w przegranym meczu Polski z Senegalem? "Zabrakło dwóch elementów: Glika (Kamila) i das Glueck (po niemiecku: szczęście)" - mówi reżyser "Piłkarskiego pokera" Janusz Zaorski.
 • 70. urodziny Janusza Zaorskiego. List od prezydenta Dudy

  70. urodziny Janusza Zaorskiego. List od prezydenta Dudy

  Janusz Zaorski w swoich filmach "podejmuje opowieść o polskości, o momentach naszej chwały, ale i słabości, o specyfice bycia Polakiem" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście gratulacyjnym skierowanym do reżysera, który obchodzi we wtorek, 19 września, 70. urodziny.
 • Janusz Zaorski wspomina Janusza Głowackiego

  Janusz Zaorski wspomina Janusza Głowackiego

  ​Był obserwatorem, który z dystansu, dość ironicznie, czasem kpiarsko komentował rzeczywistość - jego diagnozy były iście lekarskie - powiedział scenarzysta i reżyser Janusz Zaorski, wspominając zmarłego 19 sierpnia pisarza Janusza Głowackiego
 • "Pokolenia" Janusza Zaorskiego: Filmowy przewodnik po historii Polski

  "Pokolenia" Janusza Zaorskiego: Filmowy przewodnik po historii Polski

  Cytaty z ponad 50 filmów - w tym m.in. "Popiołu i diamentu" Wajdy, "Rękopisu znalezionego w Saragossie" Hasa i "Fali" Łazarkiewicza" - tworzą "Pokolenia", film Janusza Zaorskiego będący fabularno-dokumentalnym "filmowym przewodnikiem po historii Polski".
 • Premiera filmu Janusza Zaorskiego "Pokolenia"

  Premiera filmu Janusza Zaorskiego "Pokolenia"

  2 lutego w kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej odbędzie się warszawska premiera filmu "Pokolenia" (2016) w reżyserii Janusza Zaorskiego.
 • "Pokolenia" Janusza Zaorskiego na Festiwalu Filmowym w Gdyni

  "Pokolenia" Janusza Zaorskiego na Festiwalu Filmowym w Gdyni

  W ramach Festiwalu Filmowego w Gdyni zaprezentowany zostanie pełnometrażowy film fabularno-dokumentalny "Pokolenia" Janusza Zaorskiego, który powstał z okazji jubileuszu wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych.
 • "Piłkarski poker": To już 25 lat

  "Piłkarski poker": To już 25 lat

  "Kocham piłkę" - tak brzmiał roboczy tytuł filmu, w którym Janusz Zaorski chciał pokazać kulisy sportu, ale nie tylko. "Miałem większe ambicje" - opowiada największy kibic wśród filmowców. W poniedziałek, 31 marca 2014 roku, mija 25 lat od premiery głośnego filmu "Piłkarski poker".
 • Mafia piłkarska porwała Zaorskiego!

  Mafia piłkarska porwała Zaorskiego!

  - Często jestem pytany kiedy zrobię drugą część "Piłkarskiego pokera". Odpowiadam zawsze, że wtedy, kiedy pierwsza przestanie być aktualna - mówił Janusz Zaorski podczas premiery zrekonstruowanego cyfrowo "Piłkarskiego pokera".

Filmy - Janusz Zaorski (1)