janusz onyszkiewicz

Artykuły - Janusz onyszkiewicz (-1)

 • Były szef MON: Działalność Macierewicz zgodna z rosyjską doktryną

  Były szef MON: Działalność Macierewicz zgodna z rosyjską doktryną

  "Polityka PiS i działania szefa MON Antoniego Macierewicza bardzo współgrają z rosyjską wizją walki, to niesłychanie niepokojące" - powiedział we wtorek w Sejmie były minister obrony Janusz Onyszkiewicz. Zgodził się z oceną sytuacji w Polsce, którą zawarł w ostatnio na Twitterze Donald Tusk.
 • ​Komitet Obrony Robotników: "Apel do społeczeństwa i władz PRL"

  11 września 1976 roku Antoni Macierewicz, Piotr Naimski i Wojciech Onyszkiewicz powołali opozycyjny wobec władz Komitet Obrony Robotników. 22 września 1976 roku 14 sygnatariuszy ogłosiło tzw. Apel do społeczeństwa i władz PRL, w którym zaapelowali o solidarność i wzajemną pomoc w związku represjami wobec uczestników protestów w Radomiu, Ursusie i innych miastach. Oto treść tego dokumentu.
 • BCC nagrodził liderów polskiego biznesu

  BCC nagrodził liderów polskiego biznesu

  Podczas gali Business Centre Club (BCC) w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie, 11 firm otrzymało tytuły Liderów Polskiego Biznesu. Nagrody specjalne otrzymali b. szef MON Janusz Onyszkiewicz, b. wicepremier Janusz Steinhoff oraz b. premier Wielkiej Brytanii Tony Blair.
 • Janusz Onyszkiewicz: jaskinie to tajemnica

  Janusz Onyszkiewicz: jaskinie to tajemnica

  Janusz Onyszkiewicz, polski polityk i poseł do Parlamentu Europejskiego, zapisał także piękną kartę w historii polskiego alpinizmu. Był też jednym z pionierów polskiej speleologii - jako pierwszy dokonał zejścia na tzw. stare dno Jaskini Śnieżnej, co w roku 1961 było rekordem głębokości w tych górach.
 • Wystawa "Od wolnej myśli do wolności"

  Na wystawę pt. "Od wolnej myśli do wolności", którą w poniedziałek w gmachu Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego otworzyli lider białoruskiej opozycji Aleksander Milinkiewicz oraz wiceszef Komisji Spraw Zagranicznych PE Janusz Onyszkiewicz, składają się zdjęcia 20 laureatów nagrody im. Andrieja Sacharowa.