Jan Szyszko

Synonimy:
Szyszko Jan,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jan Szyszko (35)

 • Gospodarka leśna poza rezerwatami

  Gospodarka leśna poza rezerwatami

  - W znakomitej większości Puszcza Karpacka jest normalnym lasem użytkowym - mówił w tym tygodniu minister środowiska Henryk Kowalczyk. Dodał, że poza rezerwatami i obszarami Natura 2000 odbywa się tam normalna gospodarka leśna.
 • Jan Szyszko: Chcą zniszczyć myślistwo

  Jan Szyszko: Chcą zniszczyć myślistwo

  "Rozpoczął się proces destrukcji polskiego Prawa łowieckiego, a tym samym naszego myślistwa" - przekonuje w wywiadzie dla czwartkowego "Naszego Dziennika" były minister środowiska Jan Szyszko (PiS).
 • Jan Szyszko o Puszczy Białowieskiej: Polska wie, co robi

  Jan Szyszko o Puszczy Białowieskiej: Polska wie, co robi

  - Polska reprezentuje prawo w zakresie dyrektywy ptasiej i dyrektywy habitatowej. Ci, którzy nas skarżą poza granicami kraju, inaczej interpretują to, co dzieje się w Puszczy Białowieskiej - powiedział w środę w programie 1 Polskiego Radia minister środowiska Jan Szyszko.
 • MŚ: Inicjatywa Ministerstwa Środowiska w sprawie rzeki Noteć

  MŚ: Inicjatywa Ministerstwa Środowiska w sprawie rzeki Noteć

  - Odkrywkowa eksploatacja węgla w zlewni Noteci spowodowała zaburzenie przepływów wody w rzece. Powoduje to straty w środowisku naturalnym. Chcemy przeciwdziałać tej sytuacji - powiedział prof. Jan Szyszko, minister środowiska, podczas briefingu na temat koncepcji odtworzenia ciągłości przepływu na rzece Noteć.
 • Jan Szyszko: Cieszmy się, że coś posiadamy; węgiel to nasze bogactwo

  Jan Szyszko: Cieszmy się, że coś posiadamy; węgiel to nasze bogactwo

  Cieszmy się, że coś posiadamy, a nie katujmy tym. Węgiel kamienny i brunatny to nasze bogactwo - powiedział minister środowiska Jan Szyszko w sobotę w Toruniu. Wskazał również, że Polska stawia na nowoczesne technologie i energię odnawialną.
 • Jan Szyszko: Ekstremalna pogoda zagrożeniem dla świata

  Jan Szyszko: Ekstremalna pogoda zagrożeniem dla świata

  Minister środowiska Jan Szyszko wskazał w niedzielę na szczycie klimatycznym ONZ w Bonn (COP23) na zagrożenia wynikające z nasilających się ekstremalnych zjawisk pogodowych. Jego zdaniem żaden kraj nie jest w pełni odporny na zmiany klimatu, jednak Polska posiada odpowiednią strategię.
 • ​Jan Szyszko obsypany trocinami

  ​Jan Szyszko obsypany trocinami

  Działacze Greenpeace Polska obsypali trocinami ministra środowiska Jana Szyszkę w proteście przeciwko wycince Puszczy Białowieskiej.
 • Jan Szyszko: Siedzimy na geotermalnym piecu

  Jan Szyszko: Siedzimy na geotermalnym piecu

  Mamy ogromne zasoby geotermalne; to centralne ogrzewanie, do którego wystarczy się podłączyć - mówił minister środowiska Jan Szyszko. We wtorek podpisano umowy ws. poszukiwania wód geotermalnych w kilku gminach w Polsce; koszt tych odwiertów to ok. 100 mln zł.
 • Minister Jan Szyszko: Opłata recyklingowa to wymóg Unii Europejskiej

  Minister Jan Szyszko: Opłata recyklingowa to wymóg Unii Europejskiej

  Minister środowiska Jan Szyszko powiedział, że wprowadzana opłata recyklingowa nie jest nowym podatkiem. Dodał jednocześnie, że środki zgromadzone w ramach tej opłaty będą prawdopodobnie stanowić dochód Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zaapelował również, by Polacy używali w sklepach toreb wielokrotnego użycia.
 • ​Krótka pamięć ministra Szyszki

  ​Krótka pamięć ministra Szyszki

  "Ja tego incydentu nie znam" - powiedział o pobiciu operatora Polsatu w Puszczy Białowieskiej minister środowiska Jan Szyszko. Tyle że tydzień wcześniej incydent ten był mu dobrze znany.