Jan Komasa

Artykuły - Jan Komasa (82)

 • Nowy film Jana Komasy może liczyć na dofinansowanie

  Nowy film Jana Komasy może liczyć na dofinansowanie

  "Boże Ciało" Jana Komasy ma szansę, spośród czterech filmów wybranych przez komisję konkursową, na najwyższe dofinansowanie w ramach II edycji Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego. Budżet funduszu na 2018 rok wynosi 500 tys. zł.
 • "Boże Ciało": Nowy film Jana Komasy

  "Boże Ciało": Nowy film Jana Komasy

  Trwają zdjęcia do najnowszego filmu Jana Komasy o roboczym tytule "Boże Ciało". W kolejnej produkcji reżysera "Miasta 44" i "Sali samobójców" występują: Bartosz Bielenia, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Tomasz Ziętek, Łukasz Simlat i Leszek Lichota.
 • Mary Komasa: Byłam zszokowana, że nagość jeszcze budzi tyle kontrowersji

  Mary Komasa: Byłam zszokowana, że nagość jeszcze budzi tyle kontrowersji

  Od zawsze inspirowały ją filmy. Iście filmowy jest też jej nowy teledysk do utworu "Lost Me" z udziałem Anji Rubik. To prawie sześciominutowa etiuda, która ma być metaforą zaglądania w głąb siebie, celem zmierzenia się z trudną rzeczywistością. Mimo to nagość w klipie została przez wielu odczytana jako chęć wzbudzania sensacji. Co o tym wszystkim myśli Mary Komasa i jej bliscy? W rozmowie z Interią wokalistka opowiedziała m.in. o reakcjach ludzi na klip, nowym materiale, obecności kobiet w muzyce i współpracy z rodziną.
 • Jan Komasa: Zatańczyć totalitaryzm

  Jan Komasa: Zatańczyć totalitaryzm

  Jan Komasa będzie reżyserem multimedialnego widowiska przygotowywanego z okazji 60. rocznicy wybuchu strajków i manifestacji robotniczych w Poznaniu, w czerwcu 1956 roku. Premiera spektaklu odbędzie się w ramach tegorocznego Malta Festival Poznań.
 • Jan Komasa wyreżyseruje multimedialne widowisko

  Jan Komasa wyreżyseruje multimedialne widowisko

  Jan Komasa wyreżyseruje multimedialne widowisko w 60. rocznicę Czerwca ’56
 • Jan Komasa i Tomasz Kot z medalami Gloria Artis

  Jan Komasa i Tomasz Kot z medalami Gloria Artis

  Śpiewaczka operetkowa Grażyna Brodzińska, wokalistka Agnieszka Chylińska, językoznawca Jan Miodek, reżyser Jan Komasa i aktor Tomasz Kot są wśród artystów i uczonych uhonorowanych przez minister kultury Małgorzatę Omilanowską medalami "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis".
 • Jan Komasa: Nigdy wcześniej nie reżyserowałem serialu

  Jan Komasa: Nigdy wcześniej nie reżyserowałem serialu

  Na pewno trudno go nazwać dobrym mówcą. Za to doskonale wie, co chce powiedzieć i co czuje. Entuzjasta? Twórca przepełniony radością? Tytan pracy? Te trzy określenia pasują do Jana Komasy, reżysera 2. sezonu serialu "Krew z krwi". Premierowy odcinek już dziś o godz. 21.10 w TVP2.
 • Jan Komasa pracuje nad nowym filmem

  Jan Komasa pracuje nad nowym filmem

  Po sukcesie "Miasta 44", obrazu o powstaniu warszawskim, który kosztował Jana Komasę wiele nerwów, reżyser zamierza powrócić do kameralnego kina spod znaku "Sali samobójców". Akcja filmu ma się toczyć w latach 90., rzadko przedstawianych w polskiej kinematografii.

Filmy - Jan Komasa (5)

 • Jan Komasa: Cieszę się, że "Miasto 44" mam już za sobą

  Po sukcesie obrazu o powstaniu warszawskim, który kosztował Jana Komasę wiele nerwów, reżyser zamierza powrócić do kameralnego kina spod znaku „Sali samobójców”. Akcja filmu ma się toczyć w latach 90., rzadko przedstawianych w polskiej kinematografii. – Ten projekt będzie opowiadał o latach 90., mówiąc z grubsza. O tym szaleństwie, które się wtedy wydarzyło, a o którym jest bardzo niewiele filmów. Ostatnim filmem o latach 90. był chyba „Wilk z Wall Street”. To są bardzo ciekawe czasy, mało zobrazowane w polskim kinie i w ogóle w kinie światowym. Chciałbym o nich opowiedzieć, zrobić coś emocjonalnego – mówi Jan Komasa.
 • Jan Komasa: Znowu zaskoczę widzów!

  Chodź od oficjalnej premiery „Miasta 44” minęło zaledwie kilka dni, film już odniósł ogromny sukces. Jednak reżyser Jan Komasa nie próżnuje i wciąż myśli o nowych projektach. Posłuchajcie, nad czym pracuje obecnie.
 • Jan Komasa: Za kilka lat nie odważyłbym się zrobić takich scen

  „Miasto 44” Jana Komasy to ogromne przedsięwzięcie warte 25 mln zł większość budżetu „zjadły” efekty specjalne. Trzeba było stworzyć Warszawę lat 40., co okazało się nie lada wyzwaniem, ponieważ miasto w tamtym czasie uległo całkowitej destrukcji. Jednak twórcy filmu chcieli oddać klimat tamtych dni w najdrobniejszych szczegółach. – Nasza ekipa wspaniałych, wybitnych scenografów, a było ich prawie dwudziestu, pod wodzą dwóch głównych Grześka Piątkowskiego i Marka Warszewskiego, odtworzyła miasto jak najrealniej się dało, tak żeby aktorzy nie musieli sobie nic wyobrażać – mówi reżyser Jan Komasa.
 • "Miasto" prawdziwych emocji

  Jan Komasa przez siedem lat przygotowywał się do zrealizowania "Miasta". Obraz opowiadać będzie o Powstaniu Warszawskim. Zdjęcia rozpoczną się wiosną przyszłego roku.