Jan Komasa

Artykuły - Jan Komasa (54)

 • Jan Komasa wśród jurorów Konkursu Głównego Mastercard Off Camera

  Jan Komasa wśród jurorów Konkursu Głównego Mastercard Off Camera

  Jan Komasa - reżyser m.in. "Sali samobójców" i "Bożego Ciała" - znalazł się w jury Konkursu Głównego "Wytyczanie Drogi" w ramach Festiwalu Mastercard Off Camera. O tym, do kogo trafi Krakowska Nagroda Filmowa, zdecydują wspólnie z nim Sophie Hyde i Tom Hall.
 • Jan Komasa wyreżyseruje dramat "Anniversary"

  Jan Komasa wyreżyseruje dramat "Anniversary"

  Polski reżyser, którego "Boże Ciało" zostało nominowane do Oscara, rusza na podbój Hollywood. Jak podaje portal "Variety", anglojęzycznym debiutem Jana Komasy będzie określany mianem "dramatu o społecznej apokalipsie" film "Anniversary".
 • Jan Komasa: Serial na podstawie "Hejtera"

  Jan Komasa: Serial na podstawie "Hejtera"

  Jan Komasa i Jerzy Kapuściński, czyli reżyser i producent filmu "Sala samobójców. Hejter", a także gwiazda obrazu - Vanessa Aleksander, byli we wtorek, 12 maja, gośćmi relacji na żywo, prowadzonej na profilu facebookowym TVN Discovery Talents. Zapowiedzieli, że ich ostatnia produkcja powróci do kin po kwarantannie. Zdradzili też, że mają pomysł zrealizowania serialu na podstawie "Hejtera".
 • Jan Komasa przewodniczącym jury na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym

  Jan Komasa przewodniczącym jury na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym

  Jan Komasa został przewodniczącym jury międzynarodowego konkursu krótkometrażowego na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym.
 • Jan Komasa boi się o rodzinę

  Jan Komasa boi się o rodzinę

  Jan Komasa to obecnie jedno z najgłośniejszych nazwisk w polskim kinie. Jego "Boże ciało" było nominowane do Oscara w kategorii: najlepszy film nieanglojęzyczny.
 • Jan Komasa: Wystrzeliłem w kosmos

  Jan Komasa: Wystrzeliłem w kosmos

  - "Hejter" ma sprowokować widza, żeby zaczął się bać o wszystko dookoła. Żeby przestał udawać, że wszystko jest ok i nad wszystkim panujemy - mówi Jan Komasa, którego najnowszy film "Sala samobójców. Hejter" można oglądać w kinach.
 • Jan Komasa: Oddaję aktorom jak najwięcej pola

  Jan Komasa: Oddaję aktorom jak najwięcej pola

  Aktorzy z filmu "Boże Ciało" zgarnęli wszystkie nagrody w swoich kategoriach podczas gali rozdania Orłów. Jaki jest sekret reżysera Jana Komasy, że współpracujący z nim aktorzy wznoszą się na wyżyny swoich umiejętności?
 • ​Jan Komasa: Oscar wydaje się nierealistyczny

  ​Jan Komasa: Oscar wydaje się nierealistyczny

  Są w doskonałych nastrojach, nie liczą na Oscara, mówią, że dla nich już sama nominacja to ogromny sukces. Ekipa filmu "Boże Ciało" w Hollywood czeka na ceremonię wręczenia Oscarów. Amerykański korespondent RMF FM, Paweł Żuchowski, rozmawiał z reżyserem Janem Komasą.
 • Jan Komasa trafił do szpitala w USA

  Jan Komasa trafił do szpitala w USA

  Jan Komasa trafił do szpitala w Los Angeles. Polski reżyser zasłabł w kinie tuż przed pokazem nominowanego do Oscara "Bożego Ciała".
 • Jan Komasa: Będę walczył o to, by "Boże Ciało" dotarło wszędzie

  Jan Komasa: Będę walczył o to, by "Boże Ciało" dotarło wszędzie

  Do 1 października jest czas na zgłaszanie kandydatów do oscarowych nominacji w kategorii "najlepszy film międzynarodowy". Do tej pory zrobiło to prawie 70 krajów. Polska wybrała już wyróżniony na festiwalu filmowym w Wenecji film Jana Komasy. "Będę walczył o to, by 'Boże Ciało' dotarło wszędzie" - mówi reżyser.

Filmy - Jan Komasa (7)

 • Jan Komasa: Drżę nad światem, który zostawiam dzieciom

  "Sala samobójców. Hejter" to najnowsze dzieło Jana Komasy. Produkcja podejmuje istotny współcześnie problem cyberprzemocy. Tomek (Maciej Musiałowski) za pomocą dostępu do najnowszych technologii inwigilacyjnych planuje zemstę na rodzicach swojej przyjaciółki Gabi (Vanessa Aleksander). Jego oparty na internetowej nienawiści plan szybko przekłada się na rzeczywisty świat, a przez pozornie anonimowe czyny zaczynają cierpieć prawdziwi ludzie. - Drżę nad światem, który zostawiam dzieciom. Boję się o rodzinę, cały czas mam wrażenie, że coś się stanie - powiedział reżyser.
 • Jan Komasa dla RMF FM: Nie myślę o Oscarze

  Są w doskonałych nastrojach, nie liczą na Oscara, mówią, że dla nich już sama nominacja to ogromny sukces. Ekipa filmu "Boże Ciało" w Hollywood czeka na ceremonię wręczenia Oscarów. Amerykański korespondent RMF FM, Paweł Żuchowski, rozmawiał z reżyserem Janem Komasą.
 • Jan Komasa: Cieszę się, że "Miasto 44" mam już za sobą

  Po sukcesie obrazu o powstaniu warszawskim, który kosztował Jana Komasę wiele nerwów, reżyser zamierza powrócić do kameralnego kina spod znaku „Sali samobójców”. Akcja filmu ma się toczyć w latach 90., rzadko przedstawianych w polskiej kinematografii. – Ten projekt będzie opowiadał o latach 90., mówiąc z grubsza. O tym szaleństwie, które się wtedy wydarzyło, a o którym jest bardzo niewiele filmów. Ostatnim filmem o latach 90. był chyba „Wilk z Wall Street”. To są bardzo ciekawe czasy, mało zobrazowane w polskim kinie i w ogóle w kinie światowym. Chciałbym o nich opowiedzieć, zrobić coś emocjonalnego – mówi Jan Komasa.
 • Jan Komasa: Znowu zaskoczę widzów!

  Chodź od oficjalnej premiery „Miasta 44” minęło zaledwie kilka dni, film już odniósł ogromny sukces. Jednak reżyser Jan Komasa nie próżnuje i wciąż myśli o nowych projektach. Posłuchajcie, nad czym pracuje obecnie.