Jan Jakub Kolski

Synonimy:
Kolski Jan Jakub,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jan Jakub Kolski (56)

 • Jan Jakub Kolski kręci "Republikę Dzieci" na moście w Pilchowicach

  Jan Jakub Kolski kręci "Republikę Dzieci" na moście w Pilchowicach

  Spokojnie, bez atmosfery skandalu, a przede wszystkim bez eksplozji, na słynnym moście w Pilchowicach kontynuowane są zdjęcia do najnowszego filmu Jana Jakuba Kolskiego "Republika Dzieci". O moście stało się głośno za sprawą ekipy filmu "Mission: Impossible 7", która miała zamiar wysadzić go w powietrze. Ostatecznie w Pilchowicach pojawili się jedynie twórcy "Republiki Dzieci", a Tom Cruise obierze inny kierunek.
 • Jan Jakub Kolski także kręci film z wykorzystaniem mostu w Pilchowicach

  Jan Jakub Kolski także kręci film z wykorzystaniem mostu w Pilchowicach

  Most w Pilchowicach to obecnie najsłynniejszy obiekt filmowy w Polsce. Wszystko za sprawą kontrowersji z jego rzekomym wysadzeniem planowanym przez ekipę filmu „Mission: Impossible 7”. Teraz słynny most w Pilchowicach trafił na celownik kolejnych filmowców. Twórcy nowego filmu Jana Jakuba Kolskiego „Republika Dzieci” zapowiadają, że go nie zniszczą.
 • Jan Jakub Kolski wraca na plan. O czym będzie film "Republika dzieci"?

  Jan Jakub Kolski wraca na plan. O czym będzie film "Republika dzieci"?

  W drugiej połowie sierpnia ma rozpocząć się kolejny etap prac na planie filmu "Republika dzieci" w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego. Już teraz rozpoczęły się przygotowania do nagrywania zdjęć - przymiarki kostiumów, próby charakteryzacji, tworzenie scenografii i rekwizytów. O wznowieniu prac poinformował Polski Instytut Sztuki Filmowej.
 • Jan Jakub Kolski odznaczony Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"

  Jan Jakub Kolski odznaczony Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"

  Jan Jakub Kolski został w sobotę odznaczony Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Reżyser odebrał medal "za dokonania w dziedzinie filmu i zasługi dla środowiska filmowego" podczas poświęconej mu uroczystości w Łódzkim Domu Kultury w Łodzi.
 • Córka Grażyny Błęckiej-Kolskiej i Jana Jakuba Kolskiego zginęła w wypadku. Mija pięć od tej tragedii

  Córka Grażyny Błęckiej-Kolskiej i Jana Jakuba Kolskiego zginęła w wypadku. Mija pięć od tej tragedii

  Mija pięć lat od wypadku, w którym zginęła Zuzanna Kolska, córka aktorki Grażyny Błęckiej-Kolskiej i reżysera Jana Jakuba Kolskiego. Miała 23 lata.
 • 23. "Lato z Muzami" w Nowogardzie: Kolski, Muskała i młodzi polscy filmowcy z nagrodami

  23. "Lato z Muzami" w Nowogardzie: Kolski, Muskała i młodzi polscy filmowcy z nagrodami

  W Nowogardzie dobiegł końca 23. Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa "Lato z Muzami". Gabriela Muskała, Jan Jakub Kolski, "Marcel" w reżyserii Marcina Mikulskiego oraz "Kafaranum" i "Obrazy bez autora" zostały w tym roku docenione przez organizatorów, profesjonalistów i publiczność.
 • Jan Jakub Kolski: "Ułaskawienie" to historia o niezłomnych rodzicach

  Jan Jakub Kolski: "Ułaskawienie" to historia o niezłomnych rodzicach

  Czasem słyszę, że "Ułaskawienie" to jest historia o rodzicach żołnierza niezłomnego. Ale tak naprawdę to jest historia o niezłomnych rodzicach - powiedział o swym najnowszym filmie reżyser Jan Jakub Kolski.
 • Trwają zdjęcia do "Ułaskawienia" Kolskiego

  Trwają zdjęcia do "Ułaskawienia" Kolskiego

  W Międzylesiu w województwie dolnośląskim rozpoczął się w w piątek, 15 stycznia, kolejny etap zdjęć do filmu "Ułaskawienie" w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego.
 • Jan Jakub Kolski realizuje film o swoim wuju - Żołnierzu Niezłomnym

  Jan Jakub Kolski realizuje film o swoim wuju - Żołnierzu Niezłomnym

  Rodzinna historia związana z tragiczną śmiercią młodego żołnierza Armii Krajowej i jednocześnie wuja reżysera Wacława Szewczyka będzie treścią nowego filmu Jana Jakuba Kolskiego. Premiera "Ułaskawienia" ma odbyć się pod koniec przyszłego roku.
 • "Eter" Krzysztofa Zanussiego z dofinansowaniem

  "Eter" Krzysztofa Zanussiego z dofinansowaniem

  Cztery filmy, w tym "Ułaskawienie" Jana Jakuba Kolskiego oraz "Eter" Krzysztofa Zanussiego, mają szansę na dofinansowanie w ramach I edycji Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego. Budżet funduszu wynosi 600 tys. zł.

Filmy - Jan Jakub Kolski (1)

 • Jan Jakub Kolski odkrył dziecięcą gwiazdę

  W piątek na ekrany kin wchodzi film „Serce, serduszko” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego z rewelacyjną rolą Marii Blandzi. Kreację 11-letniej poznanianki krytycy już okrzyknęli najlepszym od lat dziecięcym debiutem w polskim kinie. Doceniło ją także jury 3. Festiwalu Aktorstwa Filmowego, przyznając nagrodę specjalną.