Jan Himilsbach

Synonimy:
Himilsbach Jan,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Jan Himilsbach (11)

 • Jan Himilsbach: Korzystał z życia

  Jan Himilsbach: Korzystał z życia

  Aktorem został z przypadku, a w każdym filmie był właściwie taki sam. Jan Himilsbach nie tyle grał, co po prostu był - sobą. Dlatego nazywano go księciem naturszczyków. W ramach cyklu "Niedziela z..." (28 lipca) w TVP Kultura będzie można zobaczyć reportaż poświęcony artyście i dwa filmy z jego udziałem.
 • Jan Himilsbach: Po prostu był sobą

  Jan Himilsbach: Po prostu był sobą

  W niedzielę, 11 listopada, mija 30. rocznica śmierci Jana Himilsbacha - jednej z najbardziej charakterystycznych i barwnych postaci polskiego filmu i literatury, znanego z niepowtarzalnych kreacji w "Rejsie" i "Wniebowziętych".
 • Jan Himilsbach i Zdzisław Maklakiewicz: Najbarwniejszy duet polskiego kina

  Jan Himilsbach i Zdzisław Maklakiewicz: Najbarwniejszy duet polskiego kina

  Poznali się na planie filmowym, ale bardzo szybko okazało się, że łączy ich nie tylko angaż do "Rejsu" Marka Piwowskiego. Jan Himilsbach i Zdzisław Maklakiewicz stworzyli najbarwniejszy duet w kinie szarego PRL-u, a poza nim stali się symbolem prawdziwej męskiej przyjaźni.
 • Jan Himilsbach: Żona zamykała go w domu na klucz

  Jan Himilsbach: Żona zamykała go w domu na klucz

  Robotnik, aktor i literat. Twardziel o miękkim sercu. Gdy Jan Himilsbach zjawiał się na planie, scenariusz filmu zaczynał żyć własnym życiem. Zawsze dodawał coś od siebie. Tak było w "Rejsie" i "Wniebowziętych". Właściwie nie grał. Po prostu był sobą. I ciągle wymyślał siebie od nowa.
 • 25 lat temu zmarł Jan Himilsbach

  25 lat temu zmarł Jan Himilsbach

  W poniedziałek, 11 listopada, minęła 25. rocznica śmierci Jana Himilsbacha - jednej z najbardziej charakterystycznych i barwnych postaci polskiego filmu i literatury, znanego z niepowtarzalnych kreacji w "Rejsie" i "Wniebowziętych".
 • "Rejs na krzywy ryj" - biografia Himilsbacha

  "Rejs na krzywy ryj" - biografia Himilsbacha

  O barwnym życiu w szarym PRL-u, karierze pisarza i filmowca, miłości do wódki i żony zwanej Basicą pisze Anna Poppek w niedawno opublikowanej książce "Rejs na krzywy ryj. Jan Himilsbach i jego czasy".
 • Zdzisław Maklakiewicz: Mistrz drugiego planu

  Zdzisław Maklakiewicz: Mistrz drugiego planu

  35 lat temu, 9 października 1977 roku, przed warszawskim hotelem Bristol znaleziono ciało Zdzisława Maklakiewicza, nieśmiertelnego inżyniera Mamonia z "Rejsu" Marka Piwowskiego. Wspólnie z Janem Himilsbachem stworzyli najbarwniejszy aktorski duet w historii polskiego kina.
 • Jan Himilsbach- Biografia

  Jan Himilsbach, pisarz, scenarzysta i aktor. Jako aktor zadebiutował w sławnym "Rejsie" Stanisława Barei, tworząc od tego czasu niezapomniany duet komediowy ze Zdzisławem Maklakiewiczem.Jest autorem lub współautorem 6 scenariuszy filmowych, zagrał w prawie 70 filmach fabularnych i telewizyjnych.
 • Jan Himilsbach: Urodzony 31 listopada

  Jan Himilsbach: Urodzony 31 listopada

  W środę, 30 listopada, mija 80. rocznica urodzin Jana Himilsbacha, odtwórcy roli Sidorowskiego w kultowej komedii "Rejs". Był najwspanialszym naturszczykiem w historii polskiego kina.

Filmy - Jan Himilsbach (1)