James Ivory

Synonimy:
Ivory James,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - James Ivory (5)

 • "Biała Hrabina" coraz bliżej

  "Biała Hrabina" coraz bliżej

  Ustalono już czas i miejsce realizacji filmu "The White Countess", czyli nowego projektu Jamesa Ivory'ego ("Złota", "Rozwód po francusku"). Obraz będzie opowieścią o parze ludzi ze złamanym życiem, którzy pewnego dnia spotykają się w Hongkongu. Zdjęcia do projektu będą realizowane od początku sierpnia 2004 roku w Rzymie i Szanghaju.
 • Francuzi kontra Amerykanie

  Francuzi kontra Amerykanie

  W piątek, 12 grudnia, na ekranach polskich kin zadebiutowała romantyczna komedia "Rozwód po francusku", w reżyserii Jamesa Ivory'ego. Film jest adaptacją bestsellerowej powieści Diane Johnson, a jego treścią są perypetie młodej Amerykanki, która przybywa do Paryża, by przeżyć romantyczną przygodę.
 • Ralph Fiennes i Biała Hrabina

  Ralph Fiennes i Biała Hrabina

  Ralph Fiennes ("Lista Schindlera", "Pokojówka na Manhattanie", "Pająk") zagra w filmie "The White Countess". Scenariusz projektu jest dziełem pisarza Kazuo Ishiguro. Za kamerą stanie James Ivory, dla którego nowy projekt będzie kolejną, po "Okruchach dnia", ekranizacją tekstu znanego brytyjskiego powieściopisarza.
 • Merchant Ivory produkuje "Heights"

  Merchant Ivory produkuje "Heights"

  Elizabeth Banks ("Spider-Man", "Rejs w nieznane") i Matthew Davis ("Blue Crush", "Kowboje i idioci") zagrają główne role w filmie "Heights". Obraz zostanie zrealizowany dla firmy produkcyjnej Merchant Ivory, odpowiedzialnej za m.in. "Okruchy dnia", "Złotą" i "Rozwód po francusku" Jamesa Ivory. Za kamerą "Heights" stanie debiutant Chris Terrio.
 • Merchant i Ivory uhonorowani

  Merchant i Ivory uhonorowani

  Reżyser James Ivory i producent Ismail Merchant zostaną uhonorowani nagrodą Bafta Fellowship przyznaną przez Brytyjską Akademię Filmową i Telewizyjną (British Academy Of Film And Television Arts - BAFTA) w uznaniu ogromnego wspólnego dorobku artystycznego.