Jakub Gierszał

Artykuły - Jakub Gierszał (48)

 • "Najlepszy" na Blu-ray: Biec albo nie biec

  "Najlepszy" na Blu-ray: Biec albo nie biec

  Biograficzna opowieść o Jerzym Górskim, skazanym na zapomnienie narkomanie, który wyszedł z nałogu i został mistrzem świata w triathlonie Double Ironman (7,6 km pływania, 360 km jazdy na rowerze i 84 km biegu), to przykład udanego polskiego kina środka.
 • Jakub Gierszał w roli Stanisława Ulama [pierwsze zdjęcie]

  Jakub Gierszał w roli Stanisława Ulama [pierwsze zdjęcie]

  Pojawiło się pierwsze zdjęcie Jakuba Gierszała w roli wybitnego polskiego matematyka Stanisława Ulama. Reżyserem filmu "Geniusze" jest Niemiec Thorsten Klein.
 • Jakub Gierszał: Zachować twórczą wolność

  Jakub Gierszał: Zachować twórczą wolność

  Ten rok na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni należał do Jakuba Gierszała. Aktor, który zasłynął kreacją w "Sali samobójców", pojawił się tam w aż czterech filmach Konkursu Głównego. Wśród nich była "Zgoda" Macieja Sobieszczańskiego. Produkcja trafi na ekrany polskich kin 13 października.
 • Jakub Gierszał: Nie jestem fanem kultu ciała

  Jakub Gierszał: Nie jestem fanem kultu ciała

  ​- W tym zawodzie jest tak, że raz masz cztery filmy w Gdyni, a potem przez trzy lata nic nie robisz - przekonuje Jakub Gierszał, który na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych należy do aktorów najczęściej obecnych na dużym ekranie. W "Pokocie" Agnieszki Holland wcielił się w zająkanego Dyzia, w "Pomiędzy słowami" Urszuli Antoniak w odnoszącego sukcesy prawnika, w "Zgodzie" Macieja Sobieszczańskiego w uwięzionego przez komunistów w obozie pracy Niemca, a w "Najlepszym" Łukasza Palkowskiego w triathlonistę Jerzego Górskiego.
 • "Zgoda" nagrodzona na Festiwalu Filmowym w Montrealu

  "Zgoda" nagrodzona na Festiwalu Filmowym w Montrealu

  Kolejny, międzynarodowy sukces polskiego kina. Film "Zgoda" - poruszająca historia miłosna, rozgrywająca się w trudnych czasach schyłku II wojny światowej - został nagrodzony za najlepszą reżyserię w Konkursie Głównym 41. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Montrealu. Nagroda trafiła w ręce Macieja Sobieszczańskiego ("Performer").
 • ​Jakub Gierszał w olimpijskiej formie

  ​Jakub Gierszał w olimpijskiej formie

  Jakub Gierszał pracuje na planie nowego filmu Łukasza Palkowskiego, twórcy "Bogów". Ponieważ w obrazie "Najlepszy" (wcześniej miał mieć tytuł "Podwójny Ironman") gra sportowca, który ustanowił rekord świata w triathlonowym czempionacie, musiał bardzo zadbać o swoją formę fizyczną.
 • Jakub Gierszał: Chłopak z wężem

  Jakub Gierszał: Chłopak z wężem

  ​Pracę przy komedii obyczajowej "PolandJa" Jakub Gierszał zapamięta na długo. W większości scen partnerował mu wąż boa. Aktor potrzebował nieco czasu, by oswoić się z gadem i przełamać swój strach.
 • Gierszał i Okorn na liście 10 europejskich talentów 'Variety"

  Gierszał i Okorn na liście 10 europejskich talentów 'Variety"

  Aktor Jakub Gierszał, którego mogliśmy oglądać m.in. w "Córkach dancingu", oraz Mitja Okorn, często tworzący w Polsce słoweński reżyser, znaleźli się na prestiżowej liście 10 europejskich talentów, które należy śledzić, przygotowanej przez magazyn "Variety".
 • ​Jakub Gierszał staje do wyścigu

  ​Jakub Gierszał staje do wyścigu

  Jakub Gierszał zagra główną rolę w nowym filmie Łukasza Palkowskiego ("Bogowie"). Aktor zmierzy się z historią inspirowaną życiem Jerzego Górskiego, który ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata.
 • Polscy aktorzy w trzecim sezonie "Przekraczając granice"

  Polscy aktorzy w trzecim sezonie "Przekraczając granice"

  Już we wrześniu produkcja AXN, serial "Przekraczając granice" powróci na antenę stacji. Do obsady opowieści o pracy Międzynarodowego Biura Kryminalnego (ICC) - elitarnej jednostki policji tropiącej międzynarodowe przestępstwa na terenie Europy, dołączą Goran Višnjić oraz Elizabeth Mitchell.

Zdjęcia - Jakub Gierszał (32)

Filmy - Jakub Gierszał (9)

 • "Nieulotne" - tysiąc interpretacji, a każda prawdziwa

  "Nieulotne" to film, który wymyka się klasyfikacjom i poddaje tysiącu różnych interpretacji - mówi reżyser obrazu, Jacek Borcuch, nie kryjąc satysfakcji z takiego stanu rzeczy. - Najgorsze to wpływać na percepcję widza - zauważa.
 • Magda Berus w filmie o dramacie młodych ludzi

  Magdalena Berus, znana z głównej roli w filmie "Bejbi blues", występuje również w najnowszym filmie Jacka Borcucha pt. "Nieulotne". - To opowieść o młodych ludziach, którzy mają po 21 lat. Zakochują się podczas wakacji w Hiszpanii, dokąd przyjechali odpoczywać i pracować. Niespodziewanie życie stawia ich przed dramatycznym wyborem - opowiada aktorka.
 • "Nieulotne"

  Film opowiada o parze polskich studentów, którzy poznają się podczas wakacji w Hiszpanii. W beztroski czas i rajski krajobraz wdziera się jednak rzeczywistość rodem z najgorszego snu...
 • Jakub Gierszał - to jego 5 minut!

  Jakub Gierszał na wielkim ekranie zadebiutował w 2009 roku jako Kazik w filmie "Wszystko, co kocham". Największą popularność przyniosła mu rola Dominika w "Sali samobójców". Teraz możemy go oglądać w "Yumie".