jak napisać cv

Artykuły - Jak napisać cv (16)

 • CV bez zdjęcia: Nowy trend w składaniu aplikacji o pracę

  CV bez zdjęcia: Nowy trend w składaniu aplikacji o pracę

  Dobry wygląd może pomóc w znalezieniu interesującej pracy, ale na pewno nie zagwarantuje nam zwiększenia zarobków. Co ciekawe, w wielu krajach europejskich załączenie zdjęcia do CV przestaje być wymogiem. W ten sposób pracodawcy podkreślają, że liczą się dla nich nasze umiejętności, a nie to, jak wyglądamy.
 • Ile mogą kosztować kłamstwa w CV?

  Ile mogą kosztować kłamstwa w CV?

  Jak wynika z badań, blisko 50 proc. CV zawiera informacje niezgodne z rzeczywistością. Zanim zaprosimy kandydata na rozmowę kwalifikacyjną, warto zweryfikować informacje zawarte w jego dokumentach aplikacyjnych. Nieprawdziwe dane mogą skutkować dodatkowymi kosztami, jak np. konieczność rozpoczęcia ponownej rekrutacji.
 • Jak napisać CV: Polacy nie potrafią tworzyć życiorysu

  Jak napisać CV: Polacy nie potrafią tworzyć życiorysu

  ​Ponad połowa kandydatów do pracy jest dyskwalifikowana ze względu na źle przygotowane CV - wynika z obserwacji rekruterów. Warto sprawdzić, jakie informacje są najbardziej wartościowe z punktu widzenia pracodawców i uwzględniać to podczas tworzenia życiorysu.
 • Jak napisać dobre CV? Nie warto w nim kłamać - to pułapka, z której trudno się wydostać

  Jak napisać dobre CV? Nie warto w nim kłamać - to pułapka, z której trudno się wydostać

  Nawet 20 proc. kandydatów przychodzących na rozmowę rekrutacyjną nie reprezentuje swoimi umiejętnościami lub doświadczeniem poziomu, który zamieścili w swoim CV.
 • Fakty i mity o pisaniu CV

  Fakty i mity o pisaniu CV

  CV maksymalnie na jedną stronę czy kreatywna oprawa graficzna życiorysu to jedne z najczęstszych mitów na temat CV. Nie tylko nie pomagają w znalezieniu pracy ale są zmorą samych rekruterów.
 • Jak napisać nowoczesne CV?

  Jak napisać nowoczesne CV?

  Nowoczesne CV to sposób na zrobienie dobrego wrażenia. Rekruter oceni je pozytywnie, ale pod warunkiem, że zostanie prawidłowo przygotowane. Wygląd powinien współgrać z treścią tak, by tworzyły spójną kompozycję. Oto kilka wskazówek, jak przygotować nowoczesny, a jednocześnie wysokiej jakości życiorys. Zadbaj o szatę graficzną Postaraj się o estetyczny, schludny wygląd dokumentu. Sięgnij po inną czcionkę niż te naj
 • CV: Jak zaskoczyć sprytnie rekrutera

  CV: Jak zaskoczyć sprytnie rekrutera

  Praktyka pokazuje, że rekruter poświęca zaledwie 10 sekund na każdy życiorys. To niewiele czasu, aby CV wywarło pozytywny efekt na przyszłym pracodawcy. Warto więc stworzyć dokument, który z jednej strony będzie zawierał wszystkie niezbędne elementy, ale z drugiej będzie nosił rys indywidualizmu i pomysłowości. To cecha, która przydaje się w każdej pracy.
 • Przez głupkowatego maila nie dostaniesz pracy

  Przez głupkowatego maila nie dostaniesz pracy

  Masz odpowiednie kwalifikacje oraz wymagane doświadczenie, ale pomimo tego Twoje CV nie spotkało się z zainteresowaniem ze strony rekruterów? Problem może tkwić w… adresie e-mailowym. Rekruterzy biją na alarm. Polacy w danych kontaktowych podają śmieszne, nieprofesjonalne, a nawet kompromitujące adresy e-mail.
 • Kto czyta twoje cv - ludzie czy roboty?

  Kto czyta twoje cv - ludzie czy roboty?

  Od kilku tygodni śledzisz oferty pracy w internecie, strony z ogłoszeniami i portale pracodawców odwiedzasz codziennie, mając wrażenie, że nie umyka ci żadna informacja o potencjalnym wakacie. Po wysłaniu CV nastaje jednak głucha cisza. Czy ktoś to w ogóle czyta? Tak, ale... nie zawsze są to ludzie.

Filmy - Jak napisać cv (1)

 • Przyszli pracodawcy sprawdzają w sieci kandydatów do pracy

  To, co wrzucamy do sieci jest częścią naszego wizerunku – mówi Piotr Bucki z Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. – Nasz profil powinniśmy traktować tak, jakby miał być naszą wizytówką, przedłużeniem CV, w którym nie zamieścilibyśmy wszystkich informacji o sobie. Nawet jeśli uwielbiamy bawić się do rana, to nie piszemy o tym przyszłemu pracodawcy.