jaja kurze

Artykuły - Jaja kurze (8)

Filmy - Jaja kurze (4)

 • Sklepy wycofują jajka „trójki”. „Powinniśmy pamiętać z jakiego cierpienia one pochodzą”

  1500 firm na świecie, a w Polsce 130 zrezygnowało ze sprzedaży i używania w swoich produktach „trójek”, czyli jajek z chowu klatkowego. O świadomości konsumenckiej Polaków opowiadała Marta Jarosiewicz ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Wyjaśniła także, jak odczytywać oznaczenia na jajkach. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jaja z chowu klatkowego znikają ze sklepów. Hodowców czekają wielkie zmiany

  Już prawie 80% Polaków popiera zakaz chowu klatkowego kur – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Nasza świadomość jako konsumentów się zwiększa – chcemy jeść produkty zdrowe – a poza tym zależy nam na humanitarnym traktowaniu zwierząt. W ogólnoświatowy trend wpisują się działania firm z branży spożywczej, których coraz więcej rezygnuje ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego.
 • 60 sekund: Czym zastąpić jajka?

  Alergia lub dieta, jest kilka powodów dla których ludzie rezygnują ze spożywania jajek. Czym w takim razie je zastąpić? Tego dowiecie się z materiału wideo! PREMIERA W INTERII W KAŻDY PONIEDZIAŁEK OD 9:00.
 • Kto może jeść jajka i czym można je zastąpić?

  Ile jajek powinien jeść dorosły, a ile dziecko? Czy są osoby, które powinny unikać ich spożywania? Czym zastąpić kurze jaja? Na te i inne pytania odpowiada dietetyk Joanna Skoczylas z poradni „Mój Dietetyk”.