jaja kurze

Artykuły - Jaja kurze (11)

 • Dietetyczny spór o jajko

  Dietetyczny spór o jajko

  Jajka w końcu zostały docenione, choć nie zawsze zbierały pozytywne recenzje. Liczne badania naukowe dowiodły w końcu, że pod kruchą skorupką kryje się wielka siła. Uznany symbol życia i zdrowia najważniejszy na każdym stole wielkanocnym stole. Według aktualnych zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia można zjadać 10 jajek tygodniowo.
 • Kiedy likwidacja klatkowego chowu kur?

  Kiedy likwidacja klatkowego chowu kur?

  Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz wskazuje że przed branżą stoi poważne wyzwanie. Rośnie presja koncernów żywnościowych na zakaz klatkowego chowu kur. Analitycy wskazują, iż konsumenci nie chcą rezygnować z jaj klatkowych, bo są one najtańsze, a cena przy zakupach odgrywa kluczową rolę.
 • Pandemia zatrzymała polski eksport drobiu i jaj

  Pandemia zatrzymała polski eksport drobiu i jaj

  Sytuacja na polskim rynku drobiu i jaj stopniowo się poprawia, choć ceny skupu nadal utrzymują się na poziomach znacząco niższych niż przed wybuchem pandemii. Zdaniem analityków Credit Agricole, kluczowy z punktu widzenia dalszej sytuacji cenowej na rynku będzie dalszy przebieg pandemii.
 • ​Na Wielkanoc jaj będzie mniej i będą droższe

  ​Na Wielkanoc jaj będzie mniej i będą droższe

  W tym roku nie należy czekać do ostatniej chwili z zakupem jaj na Wielkanoc, może być ich mniej i mogą być droższe - informuje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz. Izba zaznacza, że od kilku tygodni popyt na jaja jest bardzo duży.
 • "DGP": Ptasia grypa blokuje eksport drobiu i jaj

  "DGP": Ptasia grypa blokuje eksport drobiu i jaj

  Sprzedaż polskiego mięsa drobiowego rosła w tempie 12 proc. rocznie, z czego połowa była zasługą dwóch niedawno odzyskanych rynków: chińskiego i południowoafrykańskiego. Znów je tracimy - czytamy we wtorkowym "DGP".
 • Jaja Farmio bezpieczne! Farmio oczyszczone z zarzutów

  Jaja Farmio bezpieczne! Farmio oczyszczone z zarzutów

  Wyniki badań przeprowadzonych przez Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach potwierdziły, że jaja Farmio są produktami bezpiecznymi. Tym samym przeprowadzone badania nie potwierdziły wyników badań Inspekcji Sanitarnej.
 • Holandia: Skandal z fipronilem - ekologiczni hodowcy czują się oszukani

  Holandia: Skandal z fipronilem - ekologiczni hodowcy czują się oszukani

  Skandal z zakazanym w produkcji żywności fipronilem objął także gospodarstwa ekologiczne w Holandii - około dwudziestu hodowców kur niosek czuje się oszukanych przez firmę, która środek do dezynsekcji z fipronilem sprzedała im jako całkowicie naturalny.
 • W Europie wiele milionów jaj z insektycydem

  W Europie wiele milionów jaj z insektycydem

  "Widmo krąży po Europie, widmo zatrutych jaj" - powiedział w piątek prezenter porannych wiadomości francuskiej telewizji BFM, mając na myśli aferę z potraktowaniem niedozwolonym środkiem owadobójczym jaj, m.in. w Holandii i Belgii.
 • Słowacja: Wykryto holenderskie jaja skażone fipronilem

  Słowacja: Wykryto holenderskie jaja skażone fipronilem

  Słowacka inspekcja żywnościowa wykryła w hurtowni spożywczej w mieście Vrbove koło Pieszczan na południowym zachodzie Słowacji 24 opakowania holenderskich jaj skażonych środkiem owadobójczym fipronil - poinformowały w czwartek słowackie media.

Filmy - Jaja kurze (3)

 • Jaja z chowu klatkowego znikają ze sklepów. Hodowców czekają wielkie zmiany

  Już prawie 80% Polaków popiera zakaz chowu klatkowego kur – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Nasza świadomość jako konsumentów się zwiększa – chcemy jeść produkty zdrowe – a poza tym zależy nam na humanitarnym traktowaniu zwierząt. W ogólnoświatowy trend wpisują się działania firm z branży spożywczej, których coraz więcej rezygnuje ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego.
 • 60 sekund: Czym zastąpić jajka?

  Alergia lub dieta, jest kilka powodów dla których ludzie rezygnują ze spożywania jajek. Czym w takim razie je zastąpić? Tego dowiecie się z materiału wideo! PREMIERA W INTERII W KAŻDY PONIEDZIAŁEK OD 9:00.
 • Kto może jeść jajka i czym można je zastąpić?

  Ile jajek powinien jeść dorosły, a ile dziecko? Czy są osoby, które powinny unikać ich spożywania? Czym zastąpić kurze jaja? Na te i inne pytania odpowiada dietetyk Joanna Skoczylas z poradni „Mój Dietetyk”.