jadowite pająki

Artykuły - Jadowite pająki (3)

 • Dolnośląskie: Olbrzymi pająk w bananach. Ewakuowano sklep

  Dolnośląskie: Olbrzymi pająk w bananach. Ewakuowano sklep

  Klient sklepu w Miliczu (województwo dolnośląskie) zauważył w kartonie z bananami dużego pająka.
 • Panika w sklepie z powodu jadowitego pająka

  Panika w sklepie z powodu jadowitego pająka

  Z supermarketu w niemieckim Kornwestheim pilnie ewakuowano klientów, po tym jak 19-letni pracownik sklepu został ukąszony przez tajemniczego - jak się później okazało - pająka. Ręka chłopaka zaczęła gwałtownie puchnąć. Mężczyzna z minuty na minutę czuł się coraz gorzej.
 • Czarna wdowa na planie "Spider-Mana"

  Czarna wdowa na planie "Spider-Mana"

  Sam Raimi, reżyser filmowej wersji kultowego komiksu o człowieku-pająku, wyznał niedawno w jednym z wywiadów, że podczas realizacji "Spider-Mana" wykorzystano prawdziwe jadowite pająki. Podobno ekipa, a zwłaszcza aktorzy, byli świadomi grożącego im niebezpieczeństwa.

Filmy - Jadowite pająki (3)

 • Największy w Polsce pająk powoduje... "wędkarskiego kaca"

  Osiem włochatych nóg, kilka par oczu, gruczoły jadowe i ten przerażający sposób poruszania się – to wystarczy, żeby większość ludzi bała się pająków. Osoby, które cierpią na silną arachnofobię, coś o tym wiedzą. Każdy z nas może odczuwać pewien lęk przed dużymi, włochatymi pająkami. Część naukowców uważa, że jest to fobia wrodzona, która powstała przez wieki ewolucji człowieka. Ale czy pająki, które żyją w naszym kraju, mogą być niebezpieczne?
 • Szok! Dom pełen jadowitych pająków

  Mężczyzna nagrał film przedstawiający, jak w ścianach jego domu zagnieździło się ponad sto jadowitych pająków.
 • Nauka BEZ fikcji: Jadowite zwierzęta

  Mówi się, że na każdym zdjęciu zrobionym w Australii znajduje się przynajmniej kilkanaście stworzeń, które mogą cię zabić. Oczywiście jest to nadinterpretacja. Warto jednak pamiętać, że także w Polsce istnieją takie trucizny, które są bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia człowieka. Zobaczcie! Program Nauka bez fikcji prowadzi dla Was Dawid Myśliwiec. Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDĄ ŚRODĘ O 9:00.