Jacek Majchrowski

Artykuły - Jacek Majchrowski (132)

 • ​Kraków: Nie będzie referendum ws. odwołania Jacka Majchrowskiego

  ​Kraków: Nie będzie referendum ws. odwołania Jacka Majchrowskiego

  Krajowe Biuro Wyborcze zakwestionowało prawie 39 tys. podpisów pod wnioskiem o odwołanie prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Nie odbędzie się zatem referendum w tej sprawie.
 • Jacek Majchrowski pobił historyczny rekord

  Jacek Majchrowski pobił historyczny rekord

  Jacek Majchrowski został dzisiaj najdłużej urzędującym prezydentem w historii Krakowa. Tym samym pobił przedwojenny rekord należący do Juliusza Leo.
 • Kraków: Będzie referendum ws. odwołania prezydenta Jacka Majchrowskiego

  Kraków: Będzie referendum ws. odwołania prezydenta Jacka Majchrowskiego

  "Mamy przyjemność poinformować, że do wczoraj (29 czerwca) zebraliśmy wymaganą do ważności wniosku o referendum liczbę podpisów – czyli 60 tysięcy" – informuje strona internetowa Logicznej Alternatywy, na której Łukasz Gibała zbierał podpisy pod referendum w sprawie odwołania prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.
 • Kraków: Chcą referendum ws. odwołania Jacka Majchrowskiego

  Kraków: Chcą referendum ws. odwołania Jacka Majchrowskiego

  Ruszyła zbiórka podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Inicjatorem akcji jest stowarzyszenie "Logiczna Alternatywa", którego liderem jest były poseł Łukasz Gibała.
 • Kraków walczy ze smogiem. Darmowa komunikacja i ograniczenia ruchu?

  Kraków walczy ze smogiem. Darmowa komunikacja i ograniczenia ruchu?

  - Wprowadzenie darmowej komunikacji dla kierowców, którzy pozostawią swoje auta w domu, kiedy w Krakowie poziom zanieczyszczenia powietrza będzie wysoki - zapowiedział w czwartek prezydent miasta Jacek Majchrowski. Uchwałę w tej sprawie muszą podjąć radni.
 • Afera Tajstera zaszkodzi wizerunkowi Krakowa

  Afera Tajstera zaszkodzi wizerunkowi Krakowa

  Dzisiaj w południe Jacek Majchrowski odwołał Jana Tajstera ze stanowiska dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Krakowscy politycy jednogłośnie oceniają decyzję prezydenta za słuszną. Jednocześnie zwracają uwagę na to, że sprawa mocno nadszarpnęła wizerunek miasta.
 • ​Jak odwołać prezydenta Majchrowskiego?

  ​Jak odwołać prezydenta Majchrowskiego?

  W Krakowie już bez ogródek mówi się o potrzebie zorganizowania referendum w sprawie odwołania prezydenta Jacka Majchrowskiego. Co musi się wydarzyć, by Majchrowski faktycznie stracił stanowisko?
 • ​Kraków: Ultimatum dla Jacka Majchrowskiego

  ​Kraków: Ultimatum dla Jacka Majchrowskiego

  Jeśli do poniedziałku, do godziny 12 prezydent Krakowa Jacek Majchrowski nie odwoła Jana Tajstera z funkcji dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, doprowadzimy do referendum w sprawie odwołania Majchrowskiego - zapowiedzieli krakowscy politycy z Jarosławem Gowinem na czele.
 • Afera Tajstera. "Przykład zaniechania i indolencji Majchrowskiego"

  Afera Tajstera. "Przykład zaniechania i indolencji Majchrowskiego"

  Nie cichną echa powołania Jana Tajstera na dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Zdaniem prof. Andrzeja Piaseckiego, politologa z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Rada Miasta nie zajmie się wnioskiem w sprawie referendum o odwołanie Jacka Majchrowskiego, ale podpisy pod wnioskiem mają szanse zebrać przedstawiciele oddolnych inicjatyw.
 • Leśniak: Jan Tajster dyrektorem? "Zupełne nieporozumienie"

  Leśniak: Jan Tajster dyrektorem? "Zupełne nieporozumienie"

  Po powołaniu Jana Tajstera na dyrektora ZIKiT, członkowie inicjatywy Kraków przeciw Igrzyskom i działacze Partii Razem domagają się odwołania Jacka Majchrowskiego z funkcji prezydenta Krakowa. - Zaapelowaliśmy do rady miasta o przyjęcie wniosku ws. zainicjowania referendum - mówi w rozmowie z Interią Tomasz Leśniak, lider inicjatywy Kraków przeciw Igrzyskom.

Filmy - Jacek Majchrowski (4)

 • Prezydent Krakowa dziękuje organizatorom ŚDM i mieszkańcom

  Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podziękował mieszkańcom Krakowa za przyjęcie pielgrzymów i stworzenie przyjaznej atmosfery podczas ŚDM. Pochwalił też służby (policję, BOR, służby medyczne itd.) i ich koordynację, podziękował wolontariuszom i harcerzom za to, że byli wszędzie tam, gdzie pielgrzymi i w razie potrzeby nieśli im pomoc.
 • ŚDM w Krakowie: Służby miejskie stanęły na wysokości zadania

  Pielgrzymi byli bardzo zadowoleni, nie spotkaliśmy się z ani jedną złą oceną z ich strony - mówili przedstawiciele władz Krakowa i Małopolski, podsumowując na konferencji prasowej zakończone wczoraj 31. Światowe Dni Młodzieży. Wojewoda małopolski Józef Pilch poinformował, że wszystkie służby nadal pracują i dopiero w przyszłym tygodniu, po wyjeździe ostatniego z pielgrzymów z Krakowa i Małopolski będzie można ogłosić, że Kraków wypełnił zadanie zapewnienia im bezpieczeństwa. Pochwalił służby (policję, BOR, służby medyczne itd.) i ich koordynację, podziękował wolontariuszom i harcerzom za to, że byli wszędzie tam, gdzie pielgrzymi i w razie potrzeby nieśli im pomoc. Pielgrzymi bardzo dobrze się czuli w Krakowie, Brzegach i w całej Małopolsce - stwierdził Pilch. Zauważył też, że gdyby nie było Brzegów, pewnie byśmy sobie nie poradzili, biorąc pod uwagę, że na końcowej Mszy zgromadziło się tam 2,5 albo nawet 3 mln ludzi. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wskazał, że dzięki służbom miejskim miasto było idealnie czyste, z idealną komunikacją, "wszystko funkcjonowało jak w zegarku". Obawy, czy miasto sobie poradzi z tak wielkim napływem pielgrzymów "okazały się czcze". Prezydent podziękował mieszkańcom Krakowa za przyjęcie pielgrzymów i stworzenie przyjaznej atmosfery podczas ŚDM. (KAI / pb)
 • Majchrowski: Nie wierzę, żeby Kraków powiedział igrzyskom "nie"

  Nie można słuchać idiotyzmów. Krytycy igrzysk zimowych w Polsce tworzą polskie piekiełko. Zrobiono szerokie badania. Wyszły pozytywnie. Referendum, które zaproponowałem, to sposób na wzmocnienie poparcia dla igrzysk. Nie wierzę, żeby mieszkańcy Krakowa w referendum powiedzieli: nie - mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski w Kontrwywiadzie RMF FM. - Dowcip polega na tym, że wiele inwestycji nie my będziemy budować. Za tor bobslejowy zapłaci np. rząd. Poza tym część obiektów, które powstaną na igrzyska, będzie można potem rozebrać - tłumaczy gość RMF FM, pytany o koszty przygotowań i późniejszego utrzymania obiektów. Czy jeśli referendum będzie wiążące i Kraków powie "nie", wycofa kandydaturę miasta? - Będę miał związane ręce - przyznaje gość RMF FM.
 • Jerzy Stuhr odznaczony za zasługi dla Krakowa

  Podczas benefisu z okazji 65. urodzin Jerzego Stuhra prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wręczył aktorowi odznakę "Honoris gratia", przyznawaną za zasługi dla Krakowa. - Tutaj zawsze miałem najwyżej zawieszoną poprzeczkę - wyznał jubilat.