Jacek Krawiec

Artykuły - Jacek Krawiec (30)

 • Odwołano prezesa Orlenu Jacka Krawca

  Odwołano prezesa Orlenu Jacka Krawca

  Dariusz Jacek Krawiec został - zgodnie z przewidywaniami - odwołany wczoraj w nocy przez nowy rząd z prezesury PKN Orlen, największej polskiej firmy paliwowej. Faworytem do objęcia posady był Wojciech Jasiński z PiS i... został nowym szefem płockiego giganta
 • "Puls Biznesu": Jacek Krawiec odchodzi z Orlenu

  Koniec ery Jacka Krawca w Orlenie. Według informacji "Pulsu Biznesu" dotychczasowy prezes paliwowego koncernu jest gotów podać się do dymisji i ma to zrobić dziś.
 • PKN Orlen ostrzej zagra w Czechach

  PKN Orlen jest zainteresowany zakupem stacji w Czechach, by zwiększyć swój udział w tym rynku z 14 proc. do 20 proc. - poinformował dziennikarzy Jacek Krawiec, prezes PKN Orlen.
 • PKN Orlen szuka ropy na łotewskim terytorium Bałtyku. Łącznie na poszukiwania i wydobycie wyda 5 mld zł

  PKN Orlen szuka ropy na łotewskim terytorium Bałtyku. Łącznie na poszukiwania i wydobycie wyda 5 mld zł

  PKN Orlen szuka ropy na Bałtyku. Wspólnie z partnerem Kuwait Energy Company rozpoczął wiercenia na złożu Ocean Nomad na terytorium łotewskim Morza Bałtyckiego. Prace poszukiwawcze potrwają 40 dni i będą prowadzone na głębokości 1,5 km. - Te obszary są bardzo perspektywiczne, a poszukiwanie węglowodorów to nasz kierunek strategiczny - podkreśla Jacek Krawiec, prezes PKN Orlen.
 • PKN Orlen chce mieć 7 odwiertów produkcyjnych

  PKN Orlen w dalszym ciągu rozmawia o pozyskaniu partnerów zagranicznych do poszukiwań i wydobycia gazu z łupków, ale założone w strategii do 2017 roku wydatki na ten cel jest w stanie sfinansować samodzielnie - poinformował prezes Jacek Krawiec. Na koniec 2017 roku spółka chce mieć wykonanych 57 odwiertów, w tym 41 na koncesjach niekonwencjonalnych. Zakłada, że 7 odwiertów będzie produkcyjnych.
 • PKN Orlen może wypłacić dywidendę

  Jest duża szansa, że PKN Orlen wypłaci dywidendę z zysku za 2012 r. - ocenia prezes spółki, Jacek Krawiec. Jego zdaniem utrzymanie marż na obecnym poziomie nie jest możliwe.
 • Orlen nadal zainteresowany kupnem stacji, przyjrzy się sieci Neste

  Orlen nadal zainteresowany kupnem stacji, przyjrzy się sieci Neste

  - PKN Orlen podtrzymuje, że jest zainteresowany kupnem stacji paliw na rynkach czeskim, niemieckim i polskim - poinformował w czwartek na konferencji prasowej Jacek Krawiec, prezes PKN Orlen. Dodał, że koncern przyjrzy się sieci stacji paliw Neste w Polsce.
 • Pierwszy na Mazowszu odwiert PKN Orlen w poszukiwaniu gazu łupkowego

  PKN Orlen (GPW: PKN) rozpoczął dziś prace nad pierwszym odwiertem w poszukiwaniu gazu łupkowego na terenie województwa mazowieckiego na koncesji "Garwolin". W inauguracji wiercenia we wsi Goździk uczestniczyli minister skarbu państwa, Mikołaj Budzanowski, oraz prezes zarządu PKN Orlen - Jacek Krawiec.
 • Drugi kwartał dobry dla PKN Orlen

  Operacyjnie drugi kwartał będzie dla PKN Orlen dobry, ale gwałtowny spadek cen ropy spowoduje konieczność przeszacowania zapasów, co odbije się na wyniku raportowanym - powiedział TVN CNBC Jacek Krawiec, prezes PKN Orlen.
 • PKN Orlen nie chce dzielić się zyskiem

  PKN Orlen nie chciałby wypłacać dywidendy za 2011 r. ze względu na planowany program inwestycyjny i trudną sytuację makroekonomiczną. Spółka może jednak wkrótce wrócić do dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami - powiedział na walnym PKN Orlen prezes spółki, Jacek Krawiec.