Jacek Bończyk

Artykuły - Jacek Bończyk (6)

 • Jacek Bończyk: Cisza, która denerwuje

  Jacek Bończyk: Cisza, która denerwuje

  - Uznaliśmy, że zarejestrujemy cały materiał i jeśli będzie nas satysfakcjonował, to wtedy wydamy go na płycie. Tak się stało. Osobiście wyszedłem z tego studia mocno wkurzony, trzasnąłem drzwiami i zniknąłem w hotelu, bo nie byłem zadowolony, mając świadomość, że śpiewamy w próżnię. Że nie mamy odzewu. Nie spodziewałem się, że ta cisza i brak zwrotnej reakcji aż tak bardzo zacznie mnie denerwować - mówi Interii Jacek Bończyk, który razem ze Zbigniewem Krzywańskim i Kubą Nowakiem wydał płytę "Czarno-Białe Ślady", będącą zapisem koncertu w Radiu Gdańsk z października 2020 roku.
 • Poruszająca piosenka o depresji Jacka Bończyka. Posłuchaj "Pani D."

  Poruszająca piosenka o depresji Jacka Bończyka. Posłuchaj "Pani D."

  Klementyna Umer nagrała piosenkę zatytułowaną "Pani D.". To historia o depresji jej męża, Jacka Bończyka.
 • Rzeka Muzyki 2019: Koncert "Absolutnie...czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego"

  Rzeka Muzyki 2019: Koncert "Absolutnie...czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego"

  W niedzielę (21 lipca) w amfiteatrze Opery Nova w Bydgoszczy wystąpi Jacek Bończyk, który zaśpiewa piosenki z repertuaru Wojciecha Młynarskiego.
 • Przypomnieć Republikę

  Przypomnieć Republikę

  Specjalny koncert Przystanek Republika był jednym z wydarzeń zakończonego XVII Przystanku Woodstock. To nie koniec atrakcji związanych z 30-leciem powstania zespołu Grzegorza Ciechowskiego.
 • "Kombinat", czyli pożegnanie z Republiką

  "Kombinat", czyli pożegnanie z Republiką

  W najbliższą sobotę, 16 marca, na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, odbędzie się specjalny, pożegnalny koncert zespołu Republika. W trakcie spektaklu zatytułowanego "Kombinat", którego pomysłodawcą i reżyserem jest Wojciech Kościelniak, zmarłego w grudniu ub. roku Grzegorza Ciechowskiego zastąpią na scenie m.in. Kinga Preis, Karolina Trębacz i Jacek Bończyk.
 • W XXI Przeglądzie Piosenki Aktorskiej rozdano nagrody

  Jacek Bończyk z Warszawy został laureatem Aktorskiej Interpretacji Piosenki, która odbywała się wczoraj w ramach XXI Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Tegoroczny zwycięzca wyjedzie z Wrocławia punto.