J.K. Rowling

Artykuły - J.K. Rowling (137)

 • J.K. Rowling zdradziła, że jest ofiarą przemocy seksualnej

  J.K. Rowling zdradziła, że jest ofiarą przemocy seksualnej

  Jako że wzburzenie wywołane opublikowanym na Twitterze przez J.K.Rowling komentarzem dotyczącym sformułowania "osoby z menstruacją" trwa, napisała odpowiedź. W długim eseju ujawniła, że nie było jej zamiarem nikogo urazić oraz, że sama doświadczyła przemocy fizycznej i seksualnej.
 • Daniel Radcliffe przeprasza za... J.K. Rowling

  Daniel Radcliffe przeprasza za... J.K. Rowling

  J.K. Rowling, autorka sagi o Harrym Potterze znalazła się w ogniu krytyki po tym, jak opublikowała na Twitterze wpis, w którym zasugerowała, że menstruować mogą tylko kobiety. Spał się on z oburzeniem wielu internautów, którzy zarzucili pisarce brak wrażliwości na problemy osób transpłciowych. Sprawę skomentował filmowy Harry Potter, czyli Daniel Radcliffe, przepraszając tych, których uraziły słowa Rowling.
 • J.K. Rowling uruchomiła stronę dla fanów Harry'ego Pottera

  J.K. Rowling uruchomiła stronę dla fanów Harry'ego Pottera

  "Rodzice, nauczyciele i opiekunowie pracujący nad tym, żeby zainteresować i zapewnić rozrywkę dzieciom. W tym czasie przymusowej kwarantanny na pewno potrzebujecie trochę magii. Dlatego uruchomiłam stronę harrypotterathome.com" - ogłosiła na Twitterze autorka serii książek o przygodach Harry’ego Pottera.
 • "Fantastyczne zwierzęta 3": Znamy datę premiery!

  "Fantastyczne zwierzęta 3": Znamy datę premiery!

  Trzecia część serii będącej prequelem przygód Harry'ego Pottera trafi do kin 12 listopada 2021 roku. Zdjęcia rozpoczną się wiosną 2020 roku.
 • Salma Hayek wspiera ofiary trzęsienia ziemi w Meksyku

  Salma Hayek wspiera ofiary trzęsienia ziemi w Meksyku

  W piątek, 22 września, minął ostatni dzień trzydniowej żałoby narodowej w Meksyku. W akcję mającą na celu pomoc ofiarom włączyły się gwiazdy wielkiego ekranu.
 • ​J.K. Rowling pracuje nad kolejnym scenariuszem

  ​J.K. Rowling pracuje nad kolejnym scenariuszem

  ​J.K. Rowling skończyła pisać kolejny scenariusz. Film "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" doczeka się drugiej części.
 • J.K. Rowling debiutuje jako scenarzystka

  J.K. Rowling debiutuje jako scenarzystka

  Pisarka J.K. Rowling zadebiutuje jako scenarzystka filmem "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Będzie to pierwsza odsłona nowej filmowej serii wytwórni Warner Bros.
 • Rowling wróci do Harry'ego Pottera?

  Rowling wróci do Harry'ego Pottera?

  J.K. Rowling zamierza powrócić do pisania dla młodych ludzi i nie wyklucza kolejnej książki z akcją osadzoną w magicznym świecie Harry'ego Pottera. Pisarka ujawniła te plany w nadanym w środę wywiadzie dla BBC.
 • Powstanie "Encyklopedia Harry'ego Pottera"?

  Powstanie "Encyklopedia Harry'ego Pottera"?

  Choć jej pierwsza książka dla dorosłych ma się ukazać we wrześniu, JK Rowling nie jest jeszcze gotowa, żeby zupełnie opuścić świat literatury młodzieżowej. Pisarka wciąż pracuje nad od dawna zapowiadaną "encyklopedią Harryego Pottera".

Filmy - J.K. Rowling (3)