Iwan Wyrypajew

Artykuły - Iwan Wyrypajew (10)

 • Karolina Gruszka i Borys Szyc w spektaklu "Słoneczna linia"

  Karolina Gruszka i Borys Szyc w spektaklu "Słoneczna linia"

  - To spektakl o braku porozumienia - mówi reżyser Iwan Wyrypajew o swoim nowym utworze "Słoneczna linia". Premiera sztuki z Karoliną Gruszką i Borysem Szycem w rolach głównych odbędzie się 14 października w warszawskim Teatrze Polonia.
 • Karolina Gruszka w sztuce "Nieznośnie długie objęcia"

  Karolina Gruszka w sztuce "Nieznośnie długie objęcia"

  Opowieści o ludziach zagubionych, zmagających się z życiem - "Nieznośnie długie objęcia" Iwana Wyrypajewa - oglądać będzie można od 11 grudnia na scenie warszawskiego Teatru Powszechnego.
 • Gruszka w "Zbawieniu" Wyrypajewa

  Gruszka w "Zbawieniu" Wyrypajewa

  Zakonnica z Polski wyruszająca jako misjonarka w Himalaje - to bohaterka "Zbawienia" rosyjskiego reżysera Iwana Wyrypajewa. W obsadzie są m.in. Polina Grishina i Karolina Gruszka.
 • Moro i Wyrypajew nagrodzeni przez ministrów Polski i Rosji

  Moro i Wyrypajew nagrodzeni przez ministrów Polski i Rosji

  Aktorka Joanna Moro oraz rosyjski reżyser i dramatopisarz Iwan Wyrypajew otrzymali w czwartek w Warszawie dyplomy ministrów spraw zagranicznych Polski i Rosji za wybitne zasługi w dziele wzajemnego zbliżenia i porozumienia społeczeństw obu krajów.
 • Iwan Wyrypajew reżyseruje słynny "Ożenek"

  Iwan Wyrypajew reżyseruje słynny "Ożenek"

  Laureat tegorocznych Paszportów Polityki - Iwan Wyrypajew - reżyseruje słynny "Ożenek" Gogola w Teatrze STUDIO.
 • Dorociński, Wyrypajew i Twardoch wśród laureatów Paszportów "Polityki"

  Dorociński, Wyrypajew i Twardoch wśród laureatów Paszportów "Polityki"

  Marcin Dorociński, Iwan Wyrypajew, Szczepan Twardoch, Julita Wójcik, TWOgether Duo, Tres.b - to laureaci tegorocznych Paszportów "Polityki". Nagrodę specjalną dla Kreatora Kultury otrzymali Elżbieta Penderecka i Krzysztof Penderecki.
 • Iwan Wyrypajew

  Iwan Wyrypajew

  Rosyjski aktor, reżyser, scenarzysta i dramatopisarz. Członek Rosyjskiej Akademii Filmowej. Absolwent wydziału aktorskiego Wyższej Szkoły Teatralnej w Irkucku. Studiował także reżyserię w Wyższej Szkole Teatralnej im. Szczukina w Moskwie.
 • Twórca "Euforii" w Krakowie

  Twórca "Euforii" w Krakowie

  Iwan Wyrypajew, jeden z najważniejszych rosyjskich dramaturgów (m.in. "Tlen", "Księga Rodzaju 2") i reżyserów filmowych (filmy "Euforia" i "Tlen") przyjedzie do Krakowa. Widzowie festiwalu Boska Komedia obejrzą jego najnowszy spektakl "Lipiec", w którym główną rolę gra Karolina Gruszka - prywatnie partnerka artysty.
 • Biblijny slam poetycki

  Biblijny slam poetycki

  "Tlen", reż. Iwan Wyrypajew, Rosja 2009, dystrybutor Monolith Films/Nowe Horyzonty, premiera kinowa 5 lutego 2010 roku.
 • Gruszka u twórcy "Euforii"

  Gruszka u twórcy "Euforii"

  W środę, 29 lipca, na festiwalu Era Nowe Horyzonty niezwykła premiera. Na pokaz "Tlenu" zaprosi widzów gość festiwalu, rosyjski dramaturg i filmowiec Iwan Wyrypajew, autor słynnej "Euforii".

Filmy - Iwan Wyrypajew (1)

 • UFO - wierzyć czy nie wierzyć?

  UFO - wielu z nas zastanawia się czy naprawdę istnieje i czy wierzyć tym, którzy twierdzą, że przeżyli takie spotkanie. Rozwiać te wątpliwości może nowy spektakl warszawskiego Teatru Studio – „UFO. Kontakt". Reżyserem przedstawienia jest Iwan Wyrypajew, który co prawda kontaktu z UFO jeszcze nie miał, ale...