Irena Szewińska

Artykuły - Irena Szewińska (52)

Filmy - Irena Szewińska (5)

 • Otylia Jędrzejczak: Sto lat minęło tak szybko! Wideo

  - 100 lat Polskiego Komitetu Olimpijskiego to wybitne postacie, które charakteryzowały się walką, determinacją i dążeniem do celu. Ja cenię wielu sportowców, ale chyba największą ikoną jest Irena Szewińska - mówi w rozmowie z Interią mistrzyni olimpijska z Aten Otylia Jędrzejczak.
 • Justyna Kowalczyk: Moim sportowcem stulecia jest Irena Szewińska. Wideo

  - To pierwszy raz, kiedy mogę być na uroczystej gali. Do tej pory z racji zawodów i wyjazdów zawsze brakowało mi czasu. Jeśli chodzi o polskich sportowców to u mnie bezkonkurencyjnie wygrywa Irena Szewińska - mówi w rozmowie z Interią dwukrotna mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk.
 • Irena Szewińska w alei gwiazd. Wideo

  W Szelmencie, jak co roku, do alei gwiazd trafili kolejni wybitni sportowcy. Szczególną oprawę miało uhonorowanie zmarłej przed dwoma miesiącami polskiej lekkoatletki wszech czasów, Ireny Szewińskiej. Odsłonięcia gwiazdy siedmiokrotnej medalistki olimpijskiej dokonał jej mąż, Sławomir Szewiński wraz z synem. Uroczystość poprzedziła minuta ciszy. Obok Szewińskiej swoje gwiazdy otrzymali między innymi Jacek Wszoła i Grzegorz Lato. Pomysłodawcą ustanowienia alei gwiazd w podsuwalskim Szelmencie jest Wojciech Fortuna - mistrz olimpijski z Sapporo w skokach narciarskich.
 • Pogrzeb Ireny Szewińskiej. Wideo

  Mszą świętą w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie rozpoczęły się w czwartek uroczystości pogrzebowe Ireny Szewińskiej. Najwybitniejsza zawodniczka w historii polskiego sportu spoczęła na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.