inspekcja weterynaryjna

Artykuły - Inspekcja weterynaryjna (17)

 • 55 zł za godzinę dla lekarzy weterynarii

  55 zł za godzinę dla lekarzy weterynarii

  Do 55 zł za godzinę wzrośnie stawka dla lekarzy weterynarii przeprowadzających urzędowe kontrole w związku ze zwalczaniem chorób zakaźnych zwierząt - przewiduje projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który w tym tygodniu trafił do konsultacji społecznych.
 • GIS: Wołowina w sklepach jest bezpieczna - nie ma zagrożenia dla ludzi

  GIS: Wołowina w sklepach jest bezpieczna - nie ma zagrożenia dla ludzi

  Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas powiedział, że mięso, w tym wołowina, dostępne w sklepach jest bezpieczne dla ludzi. Po ujawnieniu nielegalnego uboju pod Ostrowią Mazowiecką razem z Inspekcją Weterynaryjną zwiększono kontrole w handlu detalicznym.
 • Służby weterynaryjne wydały decyzję o wycofaniu z handlu partii jaj

  Służby weterynaryjne wydały decyzję o wycofaniu z handlu partii jaj

  Terenowe organy Inspekcji Weterynaryjnej wydały decyzję administracyjną nakazującą wycofanie z obrotu partii jaj konsumpcyjnych z powodu skażenia ich antybiotykiem (lazalocyd) - poinformował w piątek w komunikacie Główny Lekarz Weterynarii. Chodzi o 4,3 mln sztuk jaj.
 • MRiRW: Na polskim rynku nie ma jaj zakażonych salmonellą

  MRiRW: Na polskim rynku nie ma jaj zakażonych salmonellą

  W Polsce nie ma jaj zakażonych salmonellą, o których informowali Holendrzy w systemie wczesnego ostrzegania RASFF - podał w piątek resort rolnictwa. Inspekcja Weterynaryjna ściśle współpracuje w tej sprawie z KE.
 • Choroba afrykańskiego pomoru świń zagrożeniem dla krajowego eksportu

  Choroba afrykańskiego pomoru świń zagrożeniem dla krajowego eksportu

  Wartość krajowego eksportu żywności może w br. wynieść nawet 25 mld euro. Jednym z zagrożeń jest niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się wirusa choroby afrykańskiego pomoru świń, której przypadki odnotowano już m.in. na Podlasiu. Aby się im skutecznie przeciwstawić, konieczne jest dofinansowanie Inspekcji Weterynaryjnej i pozostawienie jej w dotychczasowym kształcie.
 • Inspekcja Weterynaryjna: ASF na Ukrainie rozprzestrzenia się

  Inspekcja Weterynaryjna: ASF na Ukrainie rozprzestrzenia się

  - Afrykański pomór świń na Ukrainie rozprzestrzenia się, jest coraz więcej przypadków występowania tej choroby, głównie u trzody chlewnej. Wirus znajduje się 220 km od polskiej granicy - poinformował zastępca szefa Inspekcji Weterynaryjnej Krzysztof Jażdżewski.
 • Choroba gnębi nas bez końca. Nowe ognisko wirusa

  Choroba gnębi nas bez końca. Nowe ognisko wirusa

  We wsi Puciłki w gminie Sokółka (Podlaskie) potwierdzono obecność wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń u trzody chlewnej. To trzecie ognisko ASF wykryte do tej pory u świń w Polsce - poinformował w poniedziałek Mirosław Czech z Wojewódzkiej Inspekcji Weterynaryjnej w Białymstoku.
 • Trwają wzmożone kontrole weterynaryjne

  Trwają wzmożone kontrole weterynaryjne

  Ok. 20 tys. kontroli przeprowadziła od kwietnia br. Inspekcja Weterynaryjna. Sprawdzane są rzeźnie, zakłady przetwórcze, chłodnie i punkty skupu zwierząt. Za nieprawidłowości nakładane są kary - poinformował PAP wiceszef Inspekcji Jarosław Naze.
 • Inspekcja Weterynaryjna: Od sierpnia kontrole hodowli drobiu

  Inspekcja Weterynaryjna: Od sierpnia kontrole hodowli drobiu

  - Od sierpnia Inspekcja Weterynaryjna będzie kontrolować hodowców drobiu. Chodzi o sprawdzenie, czy antybiotyki są przepisywane przez weterynarzy i stosowane przez producentów wyłącznie w uzasadnionych przypadkach - poinformował w poniedziałek PAP zastępca głównego lekarza weterynarii Jarosław Naze.
 • Nie ma zgody na wznowienie produkcji w ZM "Viola"

  Inspekcja weterynaryjna nie zgodziła się w piątek na wznowienie produkcji przez Zakłady Mięsne "Viola". Firma z Lniana (Kujawsko-Pomorskie) wdraża program naprawczy po tym, jak zarzucono jej wykorzystywanie do produkcji przeterminowanych wyrobów.