impreza

Synonimy:
imprezy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Impreza (3684)

Filmy - Impreza (36)

 • Własnoręczne dekorowanie zaproszeń na ślub

  Dodatki związane ze ślubem i weselem to już prawdziwy przemysł - właściwie wszystko można kupić. Integralną częścią zdecydowanej większości tych uroczystości są zaproszenia, które przekazuje się lub wysyła bliskim. Sklepy oferują mnóstwo rodzajów gotowych zaproszeń, jednak czasami zdarza się, że trudno znaleźć wzór, który by nam odpowiadał pod każdym względem. Jeśli lubicie samodzielnie przygotowane przedmioty, spróbujcie wykonać dekorację zaproszeń na ślub - czy inną uroczystość - samemu! Kupcie papier grubszy niż standardowy, wydrukujcie odpowiednie napisy, a reszty dekoracji nauczycie się dzięki naszemu filmikowi. Zobaczcie, jakie to proste!
 • Gdzie wyjechać na Sylwestra?

  Karpacz, Szklarska Poręba, Zakopane albo Kołobrzeg, Sopot i Świnoujście – to miejscowości, w których chętnie spędzamy Sylwester. W tym roku o 30% wzrosła liczba rezerwacji na Sylwestra – wynika z danych Sun&Snow. Najwięcej osób zdecydowało się na wypoczynek w górach. To właśnie tam apartamenty cieszyły się największym zainteresowaniem. Często goście przyjeżdżają kilka dni przed Sylwestrem, a łączny pobyt może trwać ok. 5-7 dni. Co ciekawe takie wyjazdy są zazwyczaj przedłużane do 6 stycznia. Weekend z 6 stycznia jest najczęściej rezerwowany jako odrębny wyjazd. Natomiast osoby, które zdecydowały się spędzić Sylwester nad morzem decydowały się na krótsze rezerwacje, najczęściej na 2-3 doby.
 • 22. Przystanek Woodstock: Tu jest niesamowita energia

  Energia, która panuje na Przystanku Woodstock udziela się wszystkim: uczestnikom, artystom, zaproszonym gościom. Tańczący, śpiewający i przytulający się ludzie, to obrazki, które spotkasz tu na każdym kroku. "Peace, love and music!"
 • Jak zapobiec poimprezowym dolegliwościom, czyli skuteczne sposoby, dzięki którym kolejny dzień będzie bardziej znośny

  Nadmierne spożywanie alkoholu jest główną przyczyną złego samopoczucia następnego dnia po imprezie. Jednak istnieje kilka zasad, które pomogą go przetrwać i zniwelować nieprzyjemne objawy. Jest to możliwe pod warunkiem, że zostaną one zastosowane zgodnie z zaleceniami. Aby nie przesadzić z alkoholem na imprezie, a przede wszystkim zapobiec dolegliwościom, które mogą w konsekwencji się pojawić, należy przedsięwziąć pewne kroki już przed wyjściem na zaplanowane spotkanie w gronie znajomych. Zapobiegną one negatywnym efektom w trakcie imprezy. – Trzeba pamiętać, aby nie wychodzić na taką okazję z pustym żołądkiem, czyli należy zjeść posiłek. Powinien on zawierać białko i tłuszcz. Skomponowany z takich składników jest dłużej trawiony i alkohol, który będziemy wypijać podczas przyjęcia, będzie dzięki temu wolniej trafiał do krwiobiegu, mówi Alicja Kalińska, dietetyk. Bardzo istotne jest również, jakie napoje pijemy pomiędzy drinkami. Najlepiej jest korzystać z wody, soków owocowych lub owocowo-warzywnych. Natomiast należy zrezygnować z napojów kolorowych, gdyż zawierają dwutlenek węgla, który podrażnia przewód pokarmowy i zwiększa szybkość wchłaniania alkoholu. – Przed wyjściem postawmy sobie w sypialni, na stoliczku, szklankę z wodą, najlepiej z sokiem z cytryny. I kiedy wrócimy do domu, wypijmy ją. Pomoże nam ona zniwelować lub zmniejszyć ból głowy, a także suchość w ustach, czyli silne pragnienie, które będziemy odczuwać następnego dnia po przebudzeniu, radzi Alicja Kalińska. Nie bez znaczenia jest także pierwszy posiłek, który spożywamy po wstaniu z łóżka. Powinien być lekkostrawny i dostarczyć nie tylko białko, ale przede wszystkim glukozę, która odżywi nasz mózg.