implanty piersi

Artykuły - Implanty piersi (18)

Filmy - Implanty piersi (7)

 • Odszkodowanie za wadliwe implanty piersi

  Sąd w Paryżu zdecydował, że tysiące kobiet będzie mogło ubiegać się o odszkodowanie za wszczepienie wadliwych implantów piersi. Certyfikowała je niemiecka firma TÜV Rheinland. Do produkcji implantów używano silikonu przemysłowego, a nie medycznego. Taka zamiana dawała znaczne oszczędności, ale gdy implant pękał, co zdarzało się nadzwyczaj często, groźny związek chemiczny dostawał się do organizmu pacjentek. We wcześniejszym procesie na kary więzienia skazano założyciela i właściciela firmy "Poly Implant Prothese", która produkowała wadliwe implanty.
 • Skrzywdził tysiące kobiet. Dostał 4 lata

  Sąd w Marsylii skazał na 4 lata więzienia i 75 tysięcy euro grzywny szefa francuskiej firmy Poly Implant Prothese – znanej też jako PIP. W ocenie wymiaru sprawiedliwości, Jean-Claude Mas jest winien oszustwa. Firma PIP produkowała wadliwe implanty piersi z silikonu przemysłowego, przez co były one podatne na pęknięcia i wycieki. Na całym świecie wszczepiono je dziesiątkom tysięcy kobiet. Prawnicy skazanego już zapowiedzieli apelację.
 • Obrzydliwość! Toksyczna maź zamiast implantów piersi

  Blisko 300 kobiet z Argentyny, którym wszczepiono wadliwe implanty piersi firmy PIP, skierowało pozew przeciwko tej i dwóm innym europejskim firmom. Implanty firmy PIP były produkowane z użyciem silikonu przemysłowego, a przez to bardziej podatne na pęknięcia. Argentynki domagają się łącznego odszkodowania w wysokości 54,7 mln dolarów. I nic dziwnego - wystarczy spojrzeć na zdjęcia substancji, którą umieszczono im w piersiach...
 • Powiększyły sobie piersi, teraz drżą o własne zdrowie!

  17 kwietnia w Marsylii ruszył proces kierownictwa francuskiej firmy PIP, która produkowała wadliwe, pękające implanty piersi. Wszczepiono je tysiącom kobiet - nie tylko we Francji, ale też w innych krajach na całym świecie. Jedną z nich jest Luz Marina z Kolumbii, która całe życie oszczędzała na operację powiększenia biustu. Dwa lata po zabiegu implanty dosłownie eksplodowały wewnątrz jej ciała!