implanty piersi

Artykuły - Implanty piersi (18)

Filmy - Implanty piersi (8)

 • Negatywne skutki wszczepienia implantów piersi

  Jakie mogą być negatywne skutki wszczepienia implantów piersi? - Jest to wszczepienie ciała obcego i podobnie, jak wszczepienie implantu zęba, stawu biodrowego, czyli musimy się liczyć z tym, że może dojść do jakiejś niespotykanej reakcji – powiedziała dr. n. med. Aldona Stachura, chirurg plastyczny i lekarz medycyny estetycznej. Co należy wiedzieć zanim powiększymy biust? Karolina Woźniak to fotomodelka, która usunęła implanty piersi. Dlaczego się na to zdecydowała? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Implanty piersi a ryzyko chłoniaka

  Francuska Agencja Leków zakwestionowała bezpieczeństwo implantów piersi jednego z producentów, twierdząc, że ten konkretny implant może powodować zwiększone ryzyko zachorowania na chłoniaka. Czy implanty są niebezpieczne? Powiedział o tym chirurg plastyczny dr hab. n. medycznych Paweł Szychta. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Skrzywdził tysiące kobiet. Dostał 4 lata

  Sąd w Marsylii skazał na 4 lata więzienia i 75 tysięcy euro grzywny szefa francuskiej firmy Poly Implant Prothese – znanej też jako PIP. W ocenie wymiaru sprawiedliwości, Jean-Claude Mas jest winien oszustwa. Firma PIP produkowała wadliwe implanty piersi z silikonu przemysłowego, przez co były one podatne na pęknięcia i wycieki. Na całym świecie wszczepiono je dziesiątkom tysięcy kobiet. Prawnicy skazanego już zapowiedzieli apelację.
 • Obrzydliwość! Toksyczna maź zamiast implantów piersi

  Blisko 300 kobiet z Argentyny, którym wszczepiono wadliwe implanty piersi firmy PIP, skierowało pozew przeciwko tej i dwóm innym europejskim firmom. Implanty firmy PIP były produkowane z użyciem silikonu przemysłowego, a przez to bardziej podatne na pęknięcia. Argentynki domagają się łącznego odszkodowania w wysokości 54,7 mln dolarów. I nic dziwnego - wystarczy spojrzeć na zdjęcia substancji, którą umieszczono im w piersiach...