impeachment

Artykuły - Impeachment (6)

 • Ukraina: Projekt impeachmentu Janukowycza

  W ukraińskim parlamencie zarejestrowano projekt impeachmentu prezydenta Wiktora Janukowycza. Przewidziano w nim powołanie komisji śledczej, która zajmie się m.in. jego decyzjami w sprawie przedłużenia pobytu na Ukrainie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.
 • "Podjęliśmy decyzję o impeachmencie Janukowycza"

  Około 4 tysięcy osób protestowało w niedzielę we Lwowie przeciwko przedłużeniu stacjonowania na Ukrainie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, domagając się jednocześnie usunięcia ze stanowiska prorosyjskiego prezydenta Wiktora Janukowycza.
 • "Impeachment? Zostawmy to Urbańskiemu"

  "Impeachment? Zostawmy to Urbańskiemu"

  Zostawmy takie dziwne snucie jakiś sugestii przez pana prezesa Urbańskiego jemu samemu. Naprawdę ja się nie dam wciągnąć w rozważania na temat, czy należy dokonać impeachmentu prezydenta, czy nie - powiedział marszałek Sejmu Bronisław Komorowski w radiowych "Sygnałach Dnia".
 • Bushowi grozi impeachment

  Bushowi grozi impeachment

  Demokraci rozważają impeachment prezydenta Busha, jeśli ten nie pójdzie na kompromis i będzie chciał ciągle zawetować ustawę wyznaczającą datę wycofania żołnierzy z Iraku na marzec przyszłego roku.
 • Litwa: Impeachment w toku

  Litwa: Impeachment w toku

  Tylko 13 minut trwało pierwsze posiedzenie litewskiego Sejmu, poświęcone odsunięciu od władzy prezydenta Rolandasa Paksasa. Sesję przerwano do czasu otrzymania z Sądu Konstytucyjnego konkluzji, czy Paksas naruszył ustawę zasadniczą.
 • Przygotowania do impeachmentu

  Wygląda na to, że Litwa stoi w obliczu długiego konfliktu politycznego. Jutro litewski Sejm ma powołać komisję przygotowującą dymisję prezydenta. Cała ta procedura może potrwać nawet pół roku. Nie zrezygnuję ze stanowiska - powtarza Rolandas Paksas.

Filmy - Impeachment (6)

 • Donald Trump próbował wpływać na śledztwo FBI?

  W lutym prezydent Donald Trump poprosił ówczesnego szefa FBI Jamesa Comeya o zamknięcie dochodzenia w sprawie kontaktów byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Michaela Flynna z przedstawicielami Rosji - poinformował we wtorek dziennik "New York Times". "Mam nadzieję, że da pan sobie z tym spokój" - miał powiedzieć Donald Trump do Jamesa Comeya. "NYT" powołuje się na notatkę Comeya ze spotkania z Trumpem.
 • Korea Południowa: Prezdyent Park odsunięta od władzy

  Trybunał Konstytucyjny Korei Południowej podjął w piątek decyzję o utrzymaniu w mocy decyzji o impeachmencie prezydent Park Geun Hie zamieszanej w wielki skandal korupcyjny. Zgodnie z konstytucją wybory prezydenckie w Korei Południowej odbędą się za 60 dni.
 • Korea Południowa: Prezdyent Park odsunięta od władzy

  Trybunał Konstytucyjny Korei Południowej podjął w piątek decyzję o utrzymaniu w mocy decyzji o impeachmencie prezydent Park Geun Hie zamieszanej w wielki skandal korupcyjny. Zgodnie z konstytucją wybory prezydenckie w Korei Południowej odbędą się za 60 dni.
 • Reakcja Rousseff na impeachemnt po głosowaniu brazylijskiego senatu

  Reakcja Rousseff na impeachemnt po głosowaniu brazylijskiego senatu. Była już prezydent Brazylii powtórzyła, że nie popełniła zarzucanych jej czynów, a "senat popełnił zamach stanu".