Imagine Cup

Artykuły - Imagine Cup (41)

 • Wavy będzie reprezentować Polskę podczas finałów Microsoft Imagine Cup

  Wavy będzie reprezentować Polskę podczas finałów Microsoft Imagine Cup

  Już po raz szesnasty studenci z całego świata pokażą swoje innowacyjne projekty podczas Microsoft Imagine Cup, konkursu w którym młodzi adepci technologii rywalizują prezentując rozwiązania biznesowe, które mają potencjał zmienić świat.
 • Imagine Cup 2017 - najlepsze polskie zespoły

  Imagine Cup 2017 - najlepsze polskie zespoły

  Trzy zespoły: Idea_hunters z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie a także MIDI Studio Team oraz Pyra Squad z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to zwycięzcy tegorocznej, 15. edycji konkursu Microsoft Imagine Cup. Wyłonione drużyny staną w szranki z kolegami z innych krajów podczas półfinałów regionalnych, które zadecydują o ich udziale w finałach światowych w Redmond.
 • Imagine Cup Smart City Challenge - studenci chcą budować inteligentne miasta.

  Imagine Cup Smart City Challenge - studenci chcą budować inteligentne miasta.

  magine Cup gromadzi co roku dziesiątki młodych twórców rozwiązań, którzy chcą spróbować swoich sił i stworzyć usługę lub produkt, które mają szansę osiągnąć rynkowy sukces i, być może, zmienić sposób, w jaki ludzie korzystają z technologii. W tym roku, już po raz drugi, tradycyjne ścieżki konkursu zostały rozszerzone o kategorię smart city. Spośród 23 zgłoszonych w tej kategorii projektów, jury wyłoniło 3, które powalczą o główną nagrodę w polskich finałach konkursu, który odbędzie się już 27 kwietnia.
 • Smartbox - start-up z Rzeszowa stworzył aplikację, która zarządza urządzeniami w domu

  Smartbox - start-up z Rzeszowa stworzył aplikację, która zarządza urządzeniami w domu

  Start-up Smartbox założony m.in. przez studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania (WSIiZ) w Rzeszowie zdobył pierwsze miejsce podczas konkursu Business Mixer. Nagrodzona została ich aplikacja, która pozwala zarządzać urządzeniami elektrycznymi w domu.
 • Startupowcy z Imagine Cup podbijają świat biznesu

  Startupowcy z Imagine Cup podbijają świat biznesu

  Imagine Cup 2015 okazał się wielkim sukcesem młodych twórców IT. Polscy finaliści największego na świecie turnieju technologicznego rozwijają i już komercjalizują swoje pomysły. Wyjście z garażu i płynne przejście do świata biznesu umożliwił im program akceleracji biznesowej, do którego wybrał ich ekspert z zakresu inwestycji ICT - fundusz Zernike Meta Ventures zaproszony do przyjrzenia się projektom startującym w Imagine Cup przez Microsoft.
 • Oto zwycięzcy tegorocznego Microsoft Imagine Cup

  Oto zwycięzcy tegorocznego Microsoft Imagine Cup

  Poznaliśmy zwycięzców 13. edycji Microsoft Imagine Cup, turnieju uznawanego za technologiczne mistrzostwa świata.
 • Finały Krajowe Imagine Cup 2015 na ostatniej prostej

  Finały Krajowe Imagine Cup 2015 na ostatniej prostej

  Już w przyszłym tygodniu rozpoczną się Finały Krajowe Imagine Cup 2015. Tegoroczna edycja będzie obfitowała w liczne nowości.
 • Technologia Kinect osią kolejnej edycji Imagine Cup

  Technologia Kinect osią kolejnej edycji Imagine Cup

  Jeszcze przez miesiąc, do 5 stycznia włącznie, studenci z całej Polski mogą zgłaszać swoje projekty do Imagine Cup 2015. Centralnym punktem tegorocznej edycji konkursu będzie technologia Kinect.
 • Polski student najlepszy na świecie w kodowaniu

  Polski student najlepszy na świecie w kodowaniu

  Polacy po raz kolejny udowadniają, że na polu kodowania są godnymi przeciwnikami. Dawid Bugajewski, student Wojskowej Akademii Technicznej, został zwycięzcą drugiej odsłony inicjatywy Code Hunt Challenge i otrzyma nagrodę w wysokości 1000 dolarów. Poza Dawidem, wśród ośmiu finalistów tego międzynarodowego wyzwania znalazło się także dwóch innych Polaków: Piotr Frocisz oraz Adam Żychowski.
 • Program YouthSpark - skorzystało z niego 450 tysięcy Polaków

  Program YouthSpark - skorzystało z niego 450 tysięcy Polaków

  YouthSpark, globalna inicjatywa Microsoft mająca na celu tworzenie nowych możliwości dla młodych ludzi, obchodzi dziś swoją rocznicę. W tym czasie ze wsparcia Microsoft skorzystało ponad 100 milionów osób na całym świecie, z czego aż 450 tysięcy w Polsce. Firma ogłosiła właśnie rozpoczęcie nowych, rozbudowanych programów szkoleniowych dla młodzieży.

Filmy - Imagine Cup (5)

 • TapBoarders i Multiboard - najlepszy projekt polskiej edycji Imagine Cup 2013

  Zwycięską drużyną krajowego finału konkursu technologicznego dla studentów, Imagine Cup został zespół TapBoarders z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Na początku lipca będą oni reprezentować Polskę na finałach światowych. Przygotowany przez nich materiał wideo pokazuje, jak działa ich projekt.
 • Imagine Cup 2012: Najlepsze projekty polskie

  Zobacz pięć nagrodzonych projektów polskich studentów startujących w kategorii projektowanie oprogramowania w konkursie Imagine Cup 2012.
 • Imagine Cup 2012: Najlepsze projekty polskie

  Zobacz pięć nagrodzonych projektów polskich studentów startujących w kategorii projektowanie oprogramowania w konkursie Imagine Cup 2012.
 • Imagine Cup 2011 - finały krajowe

  Zobacz najlepsze tegoroczne projekty polskich studentów biorących udział w konkursie Imagine Cup 2011 w Projektowaniu Oprogramowania i przekonaj się, która drużyna pojedzie na finały światowe do Nowego Jorku.