IKE

Synonimy:
Indywidualne Konta Emerytalne,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - IKE (171)

 • ​Reforma OFE wstrzymana

  ​Reforma OFE wstrzymana

  ​Reforma OFE nie jest wdrażana, ale nie została zarzucona - powiedział wczoraj PAP wiceminister finansów Tomasz Robaczyński. Dodał, że decyzje o tym, na kiedy ją przesunąć będą podejmowane później, czyli po analizie tego, co się dzieje w gospodarce. Żeby obywatele nie stracili środków.
 • Koronawirus. Pandemia opóźni likwidację OFE

  Koronawirus. Pandemia opóźni likwidację OFE

  Paweł Borys, szef Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) podtrzymał opinię o konieczności przesunięcia terminu przeniesienia aktywów z OFE na rachunki IKE.
 • Przekształcenie OFE w IKE pod znakiem zapytania

  Przekształcenie OFE w IKE pod znakiem zapytania

  Przekształcenie OFE w IKE pod znakiem zapytania ze względu na turbulencje związane z koronawirusem. Jak już niedawno pisała Interia, gdyby sytuacja na rynkach się utrzymała, korzystniejszy będzie wybór ZUS a nie IKE.
 • Senat za odrzuceniem ustawy przekształcającej OFE w IKE

  Senat za odrzuceniem ustawy przekształcającej OFE w IKE

  Senat zdecydował w piątek w głosowaniu o odrzuceniu w nowelizacji ustawy, przenoszącej środki zgromadzone w Otwartych Funduszach Emerytalnych na Indywidualne Konta Emerytalne. Teraz uchwałą Senatu zajmie się Sejm, który może ją odrzucić.
 • Przekształcenie OFE nastąpi z mocy ustawy 27 listopada

  Przekształcenie OFE nastąpi z mocy ustawy 27 listopada

  27 listopada kluczowa data dla 15 mln Polaków
 • ZUS czy IKE: jest zabezpieczenie przed nagłymi spadkami na giełdzie

  ZUS czy IKE: jest zabezpieczenie przed nagłymi spadkami na giełdzie

  Huśtawki na rynkach finansowych i słaba sytuacja na polskiej giełdzie może zwiększyć grono Polaków, którzy nie będą chcieli, żeby ich środki z OFE trafiły na Indywidualne Konto Emerytalne, ale wybiorą ZUS. Wtedy zadziała bezpiecznik w ustawie, który chroni przed spadkiem wartości zgromadzonych aktywów.
 • Składki do OFE nie przestały płynąć

  Składki do OFE nie przestały płynąć

  Pół miliarda złotych w ciągu dwóch miesięcy i zapewne 1,3 mld zł w ciągu pięciu miesięcy ZUS przekaże do OFE choć w budżecie na ten rok nie ma zapisanego na ten cel nawet jednego złotego.
 • Czas na rozbiór OFE! Nie ma planu "B"

  Czas na rozbiór OFE! Nie ma planu "B"

  Nie ma planu "B" dotyczącego przekształcenia OFE, gdyby zbyt duży odsetek uczestników funduszy zdecydował się przenieść aktywa do ZUS - poinformował PAP Biznes prezes PFR Paweł Borys.
 • Projekt ws. przeniesienia środków z OFE z korzyścią dla ich członków

  Projekt ws. przeniesienia środków z OFE z korzyścią dla ich członków

  Projektowana zmiana dotycząca przeniesienia środków z otwartych funduszy emerytalnych (OFE) na indywidualne konta emerytalne (IKE) odbędzie się z korzyścią dla obecnych członków OFE - zapewniał w czwartek w Sejmie wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

Filmy - IKE (6)

 • Paweł Borys o wyborze między ZUS a IKE

  Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju tłumaczy czy decyzja o wyborze IKE czy ZUS będzie trudna.
 • Kto najbardziej skorzysta na przekształceniu OFE w IKE

  Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego i Towarzystwa Ekonomistów Polskich prognozuje, kto najbardziej skorzysta z przekształcenia OFE w IKE.
 • Co oznacza planowana zamiana OFE na IKE

  Małgorzata Rusewicz, prezes IGTE o planowanej zamianie OFE na IKE. Co oznacza dla osób prywatnych, ale także dla instytucji finansowych?
 • Burzyński: Oszczędzanie długoterminowe a IKE

  Zdaniem Cezarego Burzyńskiego, dyrektora do spraw długoterminowego oszczędzania PKO Banku Polskiego przekształcanie OFE w IKE wpisuje się w widoczny już trend, bo coraz więcej osób interesuje się oszczędzaniem długoterminowym.