Igrzyska Zimowe w Soczi

Artykuły - Igrzyska Zimowe w Soczi (28)

Filmy - Igrzyska Zimowe w Soczi (5)

 • Bobsleiści z Jamajki. Kpina ze sportów zimowych?

  Ich debiut na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 1988 roku wzbudził prawdziwą sensację! Traktowano ich jak outsiderów, a nawet szaleńców. No bo jak to - zawodnicy z tropików startujący w zimowej konkurencji?! Mowa o jamajskiej reprezentacji bobslejowej. W tym roku, po długiej przerwie, jej członkowie otrzymali wymarzoną przepustkę na igrzyska. Pełni zapału, postanowili zwrócić się do internautów o sfinansowanie kosztownej wyprawy i startu w Soczi. Ku ich zdziwieniu, odzew był ogromny! Mnóstwo ludzi zadeklarowało pomoc - ale czy Jamajczykom uda się zrealizować ich marzenia?
 • Rosyjscy geje szykują się na Soczi. "Niech nas zobaczą!"

  Na przygotowaniach do zimowych IO w Soczi cieniem kładzie się walka rosyjskich władz z tamtejszymi środowiskami homoseksualnymi. Jednocześnie dla części działaczy LGBT w Rosji igrzyska stanowią doskonałą okazję do nagłośnienia ich sytuacji - i problemów. - Zamiast bojkotować igrzyska, mówmy otwarcie o dyskryminacji homoseksualistów! Nic nie stoi na przeszkodzie, by ktoś rozwinął tęczową flagę podczas ceremonii otwarcia czy zamknięcia. Mówmy o problemach gejów i lesbijek na konferencjach prasowych, kiedy telewizje z całego świata będą nadawały relacje na żywo z Soczi - przekonuje Nikołaj Aleksiejew, główny organizator moskiewskich marszów Gay Pride.
 • IO w Soczi. Ekologiczna katastrofa?

  Mają to być igrzyska samych superlatyw. Około 50 miliardów dolarów kosztować będzie nowoczesna infrastruktura specjalnie zaprojektowana na zimowe IO w Soczi. Ale to tylko jedna strona medalu...
 • Igrzyska w Soczi w cieniu terroryzmu

  Rozpoczynające się 7 lutego zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi to najdroższa impreza w historii olimpizmu – i największe sportowe wydarzenie w Rosji od czasu upadku ZSRR. Na zbliżającym się święcie sportu cieniem kładą się jednak groźby kaukaskich rebeliantów. Ich przywódca, Doku Umarow, wezwał swoich zwolenników do działań mających na celu niedopuszczenie do organizacji igrzysk. – Rosja chce zorganizować je na szczątkach naszych przodków spoczywających w ziemi nad Morzem Czarnym. Nie możemy do tego dopuścić! – mówi Umarow.