igrzyska zimowe w 2022 roku

Artykuły - Igrzyska zimowe w 2022 roku (24)

 • Kraków zmarnował blisko 11 mln złotych w walce o igrzyska

  Kraków zmarnował blisko 11 mln złotych w walce o igrzyska

  Kraków oraz Stowarzyszenie Komitet Konkursowy Kraków 2022 wydały nieefektywnie blisko 11 mln zł na proces ubiegania się Krakowa o przyznanie roli gospodarza Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku – poinformowała w piątek Najwyższa Izba Kontroli.
 • Kraków oddał 4 miliony dotacji na organizację igrzysk 2022

  Kraków oddał 4 miliony dotacji na organizację igrzysk 2022

  Kraków zwrócił Ministerstwu Sportu i Turystyki 4 miliony złotych. To dotacja, którą przeznaczono na starania o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku. Pierwotnie miasto nie chciało oddać pieniędzy. Według informacji reportera RMF FM, urzędnikom zabrakło jednak argumentów w bezpośrednim sporze z ministerstwem.
 • MKOl: nie może być kolizji zimowych igrzysk z mundialem 2022

  MKOl: nie może być kolizji zimowych igrzysk z mundialem 2022

  - Nie można dopuścić, by piłkarskie mistrzostwa świata w 2022 r. odbywały się w tym samym czasie, co zimowe igrzyska olimpijskie - przestrzega przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
 • RMF FM: Kraków walczy z ministerstwem o pieniądze na igrzyska

  Kraków żąda od ministerstwa sportu 963 tysięcy złotych. Miałaby to być druga transza dotacji na organizację zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku, z której miasto ostatecznie zrezygnowało. Równocześnie jednak resort domaga się od Krakowa pieniędzy - chce zwrotu prawie 4 milionów złotych wypłaconych w pierwszej racie dotacji - informuje RMF FM.
 • "Mundial jest ważniejszy. Trzeba przenieść igrzyska"

  "Mundial jest ważniejszy. Trzeba przenieść igrzyska"

  - Jeśli termin piłkarskich mistrzostw świata i zimowych igrzysk pokryje się, trzeba przenieść igrzyska - uważa wiceprzewodniczący organizacji zrzeszającej ponad 200 europejskich klubów piłkarskich Umberto Gandini.
 • Chcieli się napić u króla. Igrzysk nie będzie?

  Chcieli się napić u króla. Igrzysk nie będzie?

  Jakież było oburzenie wielu, gdy krakowianie z przytupem podjęli decyzję, że nie chcą u siebie zimowych igrzysk 2022. Tymczasem podobną decyzję podjęto w Monachium, wycofał się Sztokholm, a teraz rezygnuje nawet Oslo. W Norwegii toczy się ostra dyskusja na ten temat, swoje dostaje także MKOl.
 • Oslo nie chce igrzysk, legenda krytykuje

  Oslo nie chce igrzysk, legenda krytykuje

  Espen "Szampon" Knutsen, legenda norweskiego hokeja, ostro zareagował na decyzję rządu o niewspieraniu kandydatury Oslo do organizacji zimowych igrzysk w 2022 roku.
 • Zimowe Igrzyska 2022: Oslo wycofuje się. Zostały Chiny i Kazachstan

  Zimowe Igrzyska 2022: Oslo wycofuje się. Zostały Chiny i Kazachstan

  Norweski rząd odmówił gwarancji finansowych, co w praktyce oznacza, że Oslo rezygnuje ze starań o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku - poinformował komitet organizacyjny Oslo 2022 na swoim koncie w serwisie społecznościowym Twitter.
 • "Dziennik Polski": Kraków zapłaci miliony po rezygnacji z igrzysk?

  "Dziennik Polski": Kraków zapłaci miliony po rezygnacji z igrzysk?

  Po przegranym referendum ws. zimowych igrzysk olimpijskich władze Krakowa wycofają wniosek do MKOl i zlikwidują Komitet Konkursowy Kraków 2022. Miastu grozi teraz odszkodowanie za wycofanie się z olimpijskiego wyścigu. Zawiodła obsługa prawna umowy z firmą odpowiedzialną za nasz wniosek - alarmuje "Dziennik Polski".
 • Referendum ws. Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 w Krakowie

  Referendum ws. Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 w Krakowie

  Organizacja w Krakowie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku budzi obawy wielu mieszkańców stolicy Małopolski przed nadmiernymi obciążeniami finansowymi i organizacyjnymi. Przedstawiciele Polskiego Komitetu Olimpijskiego twierdzą, że jest to również wina braku rzetelnej informacji o plusach i minusach organizacji igrzysk. Ich zdaniem, w debacie publicznej dominują negatywne emocje.

Filmy - Igrzyska zimowe w 2022 roku (1)

 • Kraków przegra walkę o igrzyska? Wszystko przez…

  Chińczycy pokochali sporty zimowe! Na potęgę budują trasy zjazdowe, wyciągi i luksusowe hotele, w których można odpoczywać po białym szaleństwie. Mają też chrapkę na zorganizowanie zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku. O ten przywilej ubiega się Pekin, który stanowi groźną konkurencję dla Krakowa. Gigantyczne środki będące w posiadaniu chińskich inwestorów, determinacja i doświadczenie zdobyte podczas organizacji letnich IO w Pekinie w 2008 roku – to atuty, których nie można lekceważyć.