Iga Cembrzyńska

Synonimy:
Cembrzyńska Iga,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Iga Cembrzyńska (8)

 • Iga Cembrzyńska: Aktorstwo jest dla mnie miłością

  Iga Cembrzyńska: Aktorstwo jest dla mnie miłością

  Gwiazda filmu, kabaretu, teatru i piosenki. Kobieta obdarzona niezwykłą charyzmą i wieloma talentami. Niedawno skończyła 80 lat. Iga Cembrzyńska opowiada m.in. o życiu z mężem, reżyserem Andrzejem Kondratiukiem.
 • Iga Cembrzyńska: Osiemdziesięciolatka

  Iga Cembrzyńska: Osiemdziesięciolatka

  Iga Cembrzyńska, niezapomniana gwiazda filmów "Skorpion, panna i łucznik", "Jak to się robi" i "Dziewczyny do wzięcia", znana także z takich muzycznych hitów, jak: "O kochasiu, który odszedł w siną dal" i "Intymny świat", kończy we wtorek, 2 lipca, 80 lat.
 • Zofia Marcinkowska: Jej uroda była zjawiskowa

  Zofia Marcinkowska: Jej uroda była zjawiskowa

  To była prawdziwa przyjaźń. Dlatego gdy w październiku 1963 roku 24-letnia wówczas Iga Cembrzyńska usłyszała o śmierci młodszej od niej o rok Zofii Marcinkowskiej, długo nie mogła pogodzić się z tą stratą.
 • Iga Cembrzyńska i Andrzej Kondratiuk: Stworzyli sobie swój świat

  Iga Cembrzyńska i Andrzej Kondratiuk: Stworzyli sobie swój świat

  Poznali się w 1970 roku na planie jego filmu "Hydrozagadka". Zamieszkali razem pod koniec 1971 roku, a dziesięć lat później wzięli ślub. Przez ponad 40 lat byli właściwie nierozłączni. O Idze Cembrzyńskiej praktycznie nie wspomina się bez Andrzeja Kondratiuka.
 • Iga Cembrzyńska: Jej intymny mały świat

  Iga Cembrzyńska: Jej intymny mały świat

  Mówi, że jej życie ma sens tylko wtedy, gdy jest blisko męża...
 • Tragiczna historia Cybulskiego w tle

  Tragiczna historia Cybulskiego w tle

  Daniel Olbrychski, Janusz Morgenstern, Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz, Iga Cembrzyńska i Ignacy Gogolewski na scenie oraz wypełniona po brzegi sala warszawskiego Kina Kultura - taka była sceneria poniedziałkowej premiery odnowionego cyfrowo filmu "Jowita".
 • Kondratiuk szykuje nowy film

  Kondratiuk szykuje nowy film

  Znane filmowe małżeństwo aktorka Iga Cembrzyńska i reżyser Andrzej Kondratiuk przygotowują swój kolejny film. Po latach milczenia spowodowanego chorobą reżysera rozpoczął on pisanie scenariusza komedii. Ma to być przekorna odpowiedź artysty na jego życiowe problemy.
 • "Spojrzenie kobiety"

  "Spojrzenie kobiety"

  Iga Cembrzyńska, właściwie Maria Elżbieta Cembrzyńska. Przerwała studia na wydziale filozoficznym UMK w Toruniu, by zdawać do warszawskiej PWST. Występowała w wielu stołecznych teatrach. W latach 60. popularna piosenkarka, wylansowała przebój "W siną dal". W latach 90. założyła firmę producencką "IGA-FILM" i stała się producentką wszystkich filmów swego męża, Andrzeja Kondratiuka. Obecnie występuje prawie wyłącznie w jego obraza

Zdjęcia - Iga Cembrzyńska (4)

Filmy - Iga Cembrzyńska (2)