Idea Bank S.A.

Artykuły - Idea Bank S.A. (52)

 • Na prawomocne rozstrzygnięcie w kwestii Idea Banku poszkodowani poczekają co najmniej 2-3 lata

  Na prawomocne rozstrzygnięcie w kwestii Idea Banku poszkodowani poczekają co najmniej 2-3 lata

  7 stycznia br. minął czas na wniesienie skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na decyzję przymusowej restrukturyzacji Idea Banku. Według niektórych prawników, te działania są sprzeczne z Konstytucją RP, ale wyrok tutaj może zapaść dość szybko. Jednak prawomocne rozstrzygnięcie nastąpi najwcześniej za 2-3 lata. Równocześnie pojawiają się sugestie, żeby nie czekać, tylko składać pozwy wobec Skarbu Państwa. Teoretycznie jest też możliwe przejęcie przez Pekao odpowiedzialności za wszelkie roszczenia wobec Idea Banku. Natomiast do tego potrzebna będzie zgoda wszystkich uczestników postępowania.
 • Grupa klientów poszkodowanych przez Idea Bank została na lodzie

  Grupa klientów poszkodowanych przez Idea Bank została na lodzie

  Klienci Idea Banku, którzy zostali naciągnięci na zakup obligacji Getback czują się ponownie pokrzywdzeni, ale walczą i zamierzają zaskarżyć decyzje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego o przymusowej restrukturyzacji Idea Banku. O ile operacja ta uchroniła deponentów tej instytucji, to posiadacze trefnych obligacji zostali na lodzie.
 • KNF: Wychodzenie Idea Banku z luki kapitałowej mogło trwać nawet 133 kwartały

  KNF: Wychodzenie Idea Banku z luki kapitałowej mogło trwać nawet 133 kwartały

  Wychodzenie z ujemnej luki kapitałowej zajęłoby Idea Bankowi od ok. 92 do ok. 133 kwartałów, czyli od ok. 23 do 33 lat - ocenia Komisja Nadzoru Finansowego.
 • Umowa przejęcia Idea Banku: ​BFG udzieli Bankowi Pekao dotacji na 193 mln złotych

  Umowa przejęcia Idea Banku: ​BFG udzieli Bankowi Pekao dotacji na 193 mln złotych

  Bankowy Fundusz Gwarancyjny udzieli Bankowi Pekao dotacji w wysokości 193 mln zł w celu pokrycia różnicy między wartością przejmowanych zobowiązań Idea Bank i wartością przejmowanych praw majątkowych tego banku.
 • KNF ukarała Idea Bank

  KNF ukarała Idea Bank

  Komisja Nadzory Finansowego nałożyła na Idea Bank karę pieniężną w wysokości 10 mln zł.
 • Afera GetBack: Będzie aresztowanie Leszka Czarneckiego?

  Afera GetBack: Będzie aresztowanie Leszka Czarneckiego?

  W poniedziałek Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia rozpozna wniosek Prokuratury Regionalnej w Warszawie o tymczasowe aresztowanie Leszka Czarneckiego w związku z tzw. Aferą GetBack. Nieoficjalnie PAP dowiedziała się, że miało to związek z zatrzymaniem Romana Giertycha, głównego adwokata biznesmena, którego Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało przed gmachem Sądu Okręgowego w Warszawie 15 października w związku z postępowaniem prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Poznaniu.
 • Idea Bank przed zmianą modelu biznesowego

  Idea Bank przed zmianą modelu biznesowego

  Idea Bank, którego proces naprawczy trwa, poinformował, że niedobór kapitału banku wynosi około 1 mld zł. - W nowym, kilkuletnim planie naprawy konieczna będzie zmiana modelu biznesowego - poinformował p.o. prezesa Jerzy Pruski.
 • ​Idea Bank złożył w KNF nowy plan naprawy

  ​Idea Bank złożył w KNF nowy plan naprawy

  Idea Bank złożył w Komisji Nadzoru Finansowego nowy plan naprawy - poinformowało PAP Biznes biuro prasowe banku.
 • KNF domaga się odwołania Leszka Czarneckiego

  KNF domaga się odwołania Leszka Czarneckiego

  Komisja Nadzoru Finansowego domaga się odwołania przewodniczącego rady nadzorczej Idea Banku Leszka Czarneckiego z rady - poinformował bank w komunikacie
 • Idea Bank zawiesza i zmienia emisję

  Idea Bank zawiesza i zmienia emisję

  Zarząd Idea Banku zdecydował o zawieszeniu emisji 10-75 mln akcji serii O z zachowaniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy - podał bank w komunikacie.