IBM

Artykuły - IBM (728)

 • IBM przestaje rozwijać technologię rozpoznawania twarzy

  IBM przestaje rozwijać technologię rozpoznawania twarzy

  Firma IBM nie będzie już oferowała oprogramowania do rozpoznawania twarzy ani jej analizowania. Przedsiębiorstwo przestaje także rozwijać i badać opisywane rozwiązania.
 • IBM Watson Assistant odpowie na pytania dotyczące koronawirusa

  IBM Watson Assistant odpowie na pytania dotyczące koronawirusa

  Watson Assistant, cyfrowy pomocnik stworzony przez IBM, został przystosowany specjalnie pod kątem epidemii koronawirusa. Pakiet będzie dostępny bezpłatnie przez co najmniej 90 dni w formacie online i telefonicznym.
 • Superkomputer IBM szuka leków na COVID-19

  Superkomputer IBM szuka leków na COVID-19

  ​IBM Summit, najpotężniejszy superkomputer na świecie, przeprowadził tysiące symulacji, aby przeanalizować, które związki chemiczne mogą skutecznie powstrzymać wirusa przed infekcją komórek gospodarza. Superkomputer zidentyfikował 77 z nich - wszystkie są potencjalnymi lekami na COVID-19.
 • Baterie IBM bez wykorzystania kobaltu

  Baterie IBM bez wykorzystania kobaltu

  Zespół IBM Research Battery Lab rozwija baterie budowane bez metali ciężkich. Do tworzenia akumulatorów inżynierowie wykorzystują materiały pobrane bezpośrednio z wody morskiej.
 • Supremacja kwantowa Google

  Supremacja kwantowa Google

  Google potwierdza przełom dotyczący supremacji kwantowej. Gigant z Mountain View udowodnił, że istnieją problemy, z którymi poradzą sobie tylko komputery kwantowe.
 • W Gdańsku powstaje autonomiczny statek

  W Gdańsku powstaje autonomiczny statek

  Globalne konsorcjum, na którego czele stoi organizacja ProMare, buduje bezzałogowy i w pełni autonomiczny statek Mayflower Autonomous Ship (MAS). Pierwszy bezzałogowy rejs przez Atlantyk odbędzie się we wrześniu 2020 roku, w 400. rocznicę rejsu statku Mayflower, którym pierwsi koloniści angielscy dopłynęli do Ameryki Północnej. Kadłub bezzałogowego statku jest budowany w Gdańsku w zakładach Aluship Technology.
 • Mobilne centrum cyberbezpieczeństwa - ciężarówka ​IBM X-Force

  Mobilne centrum cyberbezpieczeństwa - ciężarówka ​IBM X-Force

  IBM pokazał w Warszawie mobilne centrum bezpieczeństwa. Ciężarówka IBM z naczepą skrywa nowoczesne centrum gotowe do wykrywania i reagowania na zagrożenia z sieci.
 • ZUS wybiera platformę IBM Z dla zapewnienia bezpieczeństwa danych

  ZUS wybiera platformę IBM Z dla zapewnienia bezpieczeństwa danych

  ZUS wybrał platformę IBM Z, aby zapewnić bezpieczeństwo dla systemu KSI, serca systemu emerytalnego w Polsce. Czteroletnia umowa - zawarta w grudniu 2018 r. - o wartości 70,5 mln zł pozwala zagwarantować dalszy rozwój systemu w ramach strategii ZUS na lata 2016-2020, której celem jest m.in. usprawnienie systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji.
 • IBM Q System One - pierwszy komputer kwantowy do komercyjnego użytku

  IBM Q System One - pierwszy komputer kwantowy do komercyjnego użytku

  Firma IBM zaprezentowała swój pierwszy komputer kwantowy przeznaczony do użytku komercyjnego. IBM Q System One umożliwi klientom wykonywanie obliczeń kwantowych w internecie.
 • Połowa Polaków ufa sztucznej inteligencji

  Połowa Polaków ufa sztucznej inteligencji

  Choć obecnie w Polsce bezpośrednie doświadczenia ze sztuczną inteligencją ma zaledwie 23 proc. osób, to ponad 80 proc. z nas oczekuje szerszego zastosowania tej innowacji już w ciągu najbliższych 3 lat - wynika z badania opinii i postaw społecznych wobec sztucznej inteligencji przeprowadzonego na zlecenie IBM.

Filmy - IBM (2)

 • IBM stawia na współpracę z uczelniami

  IDC w Katowicach jest to centrum, które wspiera tysiące naszych klientów, dużych klientów na całym świecie, w dziedzinie usług technologicznych. Wierzymy, że przyczynimy się również do rozwoju Katowic i całego regionu, szczególnie dzięki naszej współpracy z uczelniami wyższymi. Dla nas jest to naturalne źródło nowych utalentowanych pracowników – mówi Ales Bartunek, dyrektor generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie.
 • "Chłopiec i jego atom"

  Atomy są najmniejszymi fizycznymi obiektami, którymi możemy bez większych trudności manipulować. W doskonały sposób udowodnili to naukowcy z IBM. Ich dziełem jest najmniejszy na świecie film pod tytułem „Chłopiec i jego atom”, który składa się z pojedynczych… atomów. Na materiale zobaczymy je powiększone 100 mln razy.