Hu Jintao

Artykuły - Hu Jintao (66)

 • Ludobójstwo w Tybecie. Sąd zajmie się b. prezydentem Chin

  Ludobójstwo w Tybecie. Sąd zajmie się b. prezydentem Chin

  Sąd w Madrycie poinformował, że zgodził się rozpoznać sprawę byłego prezydenta Chin Hu Jintao, którego grupa tybetańskich aktywistów oskarża o dokonanie ludobójstwa w Tybecie na przełomie lat 80. i 90.
 • Prezydenci Putin i Hu zapowiadają ściślejszą współpracę

  Prezydenci Putin i Hu zapowiadają ściślejszą współpracę

  Prezydenci Rosji i Chin, Władimir Putin i Hu Jintao, zobowiązali się we wtorek do wzmocnienia sojuszu obu krajów zarówno na płaszczyźnie ekonomicznej, jak i dyplomatycznej, a zwłaszcza w ONZ w kwestii trwającego od ponad roku konfliktu w Syrii.
 • Clinton: Stosunki amerykańsko-chińskie nigdy nie były tak mocne

  Clinton: Stosunki amerykańsko-chińskie nigdy nie były tak mocne

  Relacje między Stanami Zjednoczonymi a Chinami nigdy nie były tak silne jak obecnie - powiedziała w Pekinie sekretarz stanu USA Hillary Clinton, zwracając się do prezydenta ChRL Hu Jintao. Testem dla tych relacji jest sprawa niewidomego dysydenta - pisze AFP.
 • Tybetańczyk podpalił się w proteście przeciw wizycie przywódcy Chin

  Tybetańczyk podpalił się w proteście przeciw wizycie przywódcy Chin

  Tybetańczyk podpalił się w Delhi w trakcie demonstracji zorganizowanej w związku z mającą się odbyć w tym tygodniu wizytą prezydenta Chin Hu Jintao w Indiach.
 • Hu Jintao: Europa powinna sama rozwiązać problem swojego zadłużenia

  - Przede wszystkim sama Europa powinna rozwiązać problem swojego zadłużenia - powiedział prezydent Chin Hu Jintao prezydentowi Francji Nicolasowi Sarkozy'emu podczas spotkania na roboczym obiedzie w Cannes - poinformowała w czwartek agencja Xinhua. Spotkanie odbyło się w przeddzień rozpoczęcia obrad szczytu G20.
 • Sarkozy: Ważna rola Chin w procesie ozdrawiania światowej gospodarki

  Sarkozy: Ważna rola Chin w procesie ozdrawiania światowej gospodarki

  Listopadowy szczyt G20 w Cannes podejmie decyzje niezbędne dla ozdrowienia światowej gospodarki, a Chiny grają w tym procesie "znaczącą rolę" - oświadczył w czwartek w Pekinie prezydent Francji Nicolas Sarkozy. Zapewnił, że władze Chin mają zaufanie do euro.
 • Kim Dzong Il wrócił z wizyty w Chinach

  Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Il powrócił w piątek do swego kraju po tygodniowej podróży po Chinach, podczas której spotkał się m.in. z prezydentem Hu Jintao i premierem Wen Jiabao - poinformowała oficjalna północnokoreańska agencja prasowa, KCNA.
 • Chiny wkraczają w swój złoty wiek

  Chiny wkraczają w swój złoty wiek

  Podczas gdy chiński prezydent Hu Jintao przebywa z czterodniową wizytą w Waszyngtonie, gdzie usilnie eksponuje rosnącą potęgę gospodarczą swojego kraju, największy bank w Państwie Środka - Przemysłowo-Handlowy Bank Chiński (Industrial and Commercial Bank of China, ICBC) - pracowicie pręży swoje mięśnie po drugiej stronie Atlantyku.
 • USA skłonne wysłać wojsko do Azji

  USA skłonne wysłać wojsko do Azji

  Jeśli Pekin nie zwiększy presji na Phenian, Waszyngton wyśle żołnierzy do Azji, by chronić USA przed atakiem z Korei Płn. na swe terytorium, ostrzegł w czwartek prezydent USA Barack Obama swego gościa - prezydenta Chin Hu Jintao - podał dziennik NYT.
 • Obama i Hu Jintao podkreślają wagę wzajemnych stosunków

  W Białym Domu rozpoczęły się dzisiaj rozmowy prezydentów USA i Chin, Baracka Obamy i Hu Jintao, który przybył z kilkudniową oficjalną wizytą do USA. Przed spotkaniem Waszyngton ogłosił, że Pekin zakupi w USA towary za 45 mld dolarów, w tym 200 boeingów.