hrubieszów

Synonimy:
Hrubieszowie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Hrubieszów (12)

 • 27 maja 1946 r. Atak AK-WiN i UPA na komunistów

  27 maja 1946 r. Atak AK-WiN i UPA na komunistów

  Wspólny wróg łączy. Najlepszym tego przykładem była akcja podziemia antykomunistycznego i ukraińskich nacjonalistów przeciwko Sowietom i polskim komunistom.
 • PGNiG rozmawia o przywróceniu dostaw z Ukrainy

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozmawia z NAK Naftogazem o przywróceniu ukraińskich dostaw gazu do Hrubieszowa - poinformowała PAP rzeczniczka PGNiG. W Hrubieszowie nie brakuje gazu mimo wstrzymania dostaw z Ukrainy - zapewnia wicestarosta.
 • Agata Wróbel po raz ósmy mistrzynią Polski

  Agata Wróbel po raz ósmy mistrzynią Polski

  Agata Wróbel (WLKS Siedlce) zdobyła w Puławach tytuł mistrzyni Polski w podnoszeniu ciężarów w kategorii +75 kg. To ósmy złoty medal mistrzostw kraju w kolekcji dwukrotnej medalistki olimpijskiej.
 • MP kobiet w podnoszeniu ciężarów

  Sylwia Lalik, medalistki ostatnich mistrzostw Europy Marzena Karpińska i Mariela Gotfryd oraz Katarzyna Ostapska zdobyły złote medale podczas rozpoczętych w sobotę w Puławach mistrzostw Polski kobiet w podnoszeniu ciężarów.
 • Jedna z wielkich wystaw świata w... Hrubieszowie

  Wystawa prezentująca skarby mitycznej Troi wykopane przez Henryka Schliemanna, ze zbiorów berlińskiego muzeum archeologicznego, otwarta została w poniedziałek w muzeum w Hrubieszowie. To jedyne w kraju miejsce pokazania kolekcji zaliczanej do najciekawszych na świecie.
 • MP kobiet w ciężarach: Mizdal zrzuciła wagę i zdobyła "złoto"

  Mistrzyni Polski w podnoszeniu ciężarów z ubiegłego roku w kategorii 75 kg Ewa Mizdal z klubu Unia Hrubieszów zmieniła kategorię wagową i zdobyła kolejny tytuł. Ale wbrew zasadzie, że kategorię wagową zmienia się na wyższą, Mizdal w mistrzostwach Polski w Kościerzynie triumfowała w niższej (69 kg) z rezultatem w dwuboju 208 kg (93+115).
 • Samochód bez butli zatankowano gazem

  Blisko 40 litrów gazu trafiło do bagażnika samochodu marki Honda na jednej ze stacji w Hrubieszowie(Lubelskie). Kierowca - jak poinformował Piotr Sendecki, rzecznik Państwowej Starzy Pożarnej w Hrubieszowie - nie był świadomy tego, że auto ma zdemontowany zbiornik.
 • Pięć kandydatek do Pekinu

  Zakończone w sobotę w Hrubieszowie mistrzostwa Polski kobiet w podnoszeniu ciężarów ukształtowały, zdaniem trenera kadry Ryszarda Soćki, piątkę kandydatek, z których cztery pojadą na igrzyska olimpijskie w Pekinie.
 • Zawarcie ugody z Gminą Miejską Hrubieszów

  W uzupełnieniu Raportu Bieżącego nr 12/2004 dot. zawarcia ugody z Gminą Miejską Hrubieszów dotyczącej zadania inwestycyjnego pn. Wykonanie dokumentacji technicznej obiektu sali gimnastycznej oraz krytego basenu przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz wykonanie pod klucz wg opracowanej dokumentacji obiektu sali gimnastycznej RESBUD S.A. informuje, że ugoda wzajemnie znosi przysługujące stronom na dzień jej zawarcia kary umowne, wydłuża termin zakończenia robót. Zgodnie z zawartą ugodą z tytułu p
 • Zawarcie ugody z Gminą

  RESBUD S.A. informuje, że została zawarta ugoda pomiędzy Gminą Miejską Hrubieszów, a RESBUD S.A. dotycząca realizacji zadania inwestycyjnego pn. Wykonanie dokumentacji technicznej obiektu sali gimnastycznej oraz krytego basenu przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz wykonanie pod klucz wg. opracowanej dokumentacji obiektu sali gimnastycznej. Ugoda określa ostateczny termin zakończenia robót objetych umową i reguluje kwestie odsetek za zwłokę

Filmy - Hrubieszów (1)

 • Poszukiwacze historii - Hrubieszów

  Zapaleni poszukiwacze i pasjonaci historii, Olaf Popkiewicz oraz Sebastian Witkowski wykopią z ziemi kolejne, zapomniane skarby! Znajdą wóz pancerny Panhard i odwiedzą bieszczadzkie ostępy, próbując odnaleźć ślady burzliwych walk armii rosyjskiej i austriackiej w okresie I wojny światowej. Odkryją też tajemnice koszar 8 Pułku Strzelców Konnych w Chełmnie i przeprowadzą eksplorację na niemieckim poligonie lotnictwa bombowego w poszukiwaniu bomby betonowej. 104 lata temu armia Rosji wycofywała się pod naporem sił Państw Centralnych. Pod miejscowością Szpikołosy poszukiwacze przeczesują teren w poszukiwaniu pozostałości I Wojny Światowej. Jakie artefakty odnaleźli?