hrabina

Artykuły - Hrabina (6)

 • Zwycięzcy konkursu "Hrabina. Tragiczna historia Elżbiety Batory"

  Zwycięzcy konkursu "Hrabina. Tragiczna historia Elżbiety Batory"

  Przedstawiamy zwycięzców naszego ostatniego konkursu. Egzemplarze książki "Hrabina. Tragiczna historia Elżbiety Batory" Rebeccy Johns trafią do pani Marty, pani Eli i pana Tomasza. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy do śledzenia naszych kolejnych konkursów.
 • "Hrabina. Tragiczna historia Elżbiety Batory"

  "Hrabina. Tragiczna historia Elżbiety Batory"

  Oskarżana o czary, morderstwa młodych kobiet, a nawet kąpiele w ich krwi. Do dziś krążą legendy o jej wyjątkowym okrucieństwie wobec sług, a także licznych kochankach obojga płci. Czy Elżbieta była bestią wyzutą z ludzkich uczuć, brutalnie mordującą niewinne kobiety, aby zachować młodość? A może padła ofiarą politycznych rozgrywek? Zapraszamy do lektury i udziału w konkursie!
 • "Kino na Wodzie" w Łazienkach

  "Kino na Wodzie" w Łazienkach

  "Hrabina Cosel" i "Marysia i Napoleon" - m.in. te filmy będzie można obejrzeć w "Kinie na Wodzie", które od 19 sierpnia będzie działało w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Pokazy, na które wstęp będzie wolny, współorganizuje Filmoteka Narodowa.
 • Krwawa hrabina nadchodzi

  Krwawa hrabina nadchodzi

  William Hurt wystąpi w dramacie "The Countess" w reżyserii Julie Delphy, opowiadającym o życiu transylwańskiej hrabiny Bathory.
 • "Biała Hrabina" coraz bliżej

  "Biała Hrabina" coraz bliżej

  Ustalono już czas i miejsce realizacji filmu "The White Countess", czyli nowego projektu Jamesa Ivory'ego ("Złota", "Rozwód po francusku"). Obraz będzie opowieścią o parze ludzi ze złamanym życiem, którzy pewnego dnia spotykają się w Hongkongu. Zdjęcia do projektu będą realizowane od początku sierpnia 2004 roku w Rzymie i Szanghaju.
 • Ralph Fiennes i Biała Hrabina

  Ralph Fiennes i Biała Hrabina

  Ralph Fiennes ("Lista Schindlera", "Pokojówka na Manhattanie", "Pająk") zagra w filmie "The White Countess". Scenariusz projektu jest dziełem pisarza Kazuo Ishiguro. Za kamerą stanie James Ivory, dla którego nowy projekt będzie kolejną, po "Okruchach dnia", ekranizacją tekstu znanego brytyjskiego powieściopisarza.