Hrabia

Artykuły - Hrabia (-3)

 • Być jak hrabia - sprawdzamy ceny pałaców dawnej magnaterii

  Być jak hrabia - sprawdzamy ceny pałaców dawnej magnaterii

  Zabytkowe obiekty mieszkalne, które zachowały się po dziś dzień w naszym kraju mówią nam o historii społeczeństwa i grup społecznych, które kiedyś odpowiadały za losy Polski, a których dziś już nie ma. Po ziemiaństwie i stanie szlacheckim pozostały nam charakterystyczne polskie drewniane dworki, z gankiem i charakterystycznym łamanym dachem. Pozostały też w naszym krajobrazie ruiny średniowiecznych zamczysk książąt dzielnicowych, jak również ślady arystokracji - wspaniałe posiadłości i pałace magnackie.
 • "Głowa owinięta koszulą" - nowa książka Rymkiewicza

  Czy Hrabia z "Pana Tadeusza" nosił kolczyki? Co to jest "świerzop"? Jak zmarł Adam Mickiewicz? - na te pytania szuka odpowiedzi Jarosław Marek Rymkiewicz w swojej najnowszej książce "Głowa owinięta koszulą".
 • "Hrabia" skazany za leczenie seksem

  "Hrabia" skazany za leczenie seksem

  Na łączną karę czterech i pół roku więzienia skazał dziś zakopiański sąd rejonowy 50-letniego mężczyznę, który podając się za ginekologa wykorzystał seksualnie dwie kobiety, a także znęcał się nad żoną i dopuścił się szeregu oszustw.
 • Samozwańczy "hrabia-ginekolog" oskarżony

  Samozwańczy "hrabia-ginekolog" oskarżony

  Zakopiańska prokuratura rejonowa skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie mężczyzny, który podając się za ginekologa, wykorzystał seksualnie dwie kobiety. 49-latkowi przestawiono także zarzuty oszustwa na tle finansowym.
 • Zarzuty dla samozwańczego "hrabiego-ginekologa"

  Zarzuty oszustwa i "doprowadzenia podstępem do obcowania płciowego" przedstawiła zakopiańska prokuratura 50-letniemu Zbigniewowi M., który podając się za ginekologa wmówił kobiecie chorobę i "uleczył" ją przez stosunek seksualny, za który zapłaciła 1,3 tys. zł.
 • Kraków: Wpadł hrabia "uzdrawiający" seksem

  Podawał się za znanego arystokratę - hrabiego Myszkowskiego albo światowej sławy lekarza onkologa. Wmawiał młodym kobietom choroby, a potem "leczył" je seksem. Krakowska policja po kilku miesiącach poszukiwań zatrzymała Zbigniewa M.
 • Premierowe "Wesele hrabiego Orgaza"

  Jan Klata przeniósł na scenę powieść Romana Jaworskiego "Wesele hrabiego Orgaza". Premiera spektaklu - równie dynamicznego i "szalonego" jak oryginalna proza - odbędzie się w najbliższy piątek w krakowskim Starym Teatrze.