Hong Kong

Artykuły - Hong Kong (13)

 • Hongkong to nowy zapalnik świata?

  Hongkong to nowy zapalnik świata?

  ​Piątek to kolejny nerwowy dzień z mocniejszym dolarem, silniejszy jest tylko japoński jen. Widać wzrost awersji do ryzyka, zwłaszcza podczas handlu w Azji po tym, jak indeks giełdy w Hongkongu spadł o ponad 5 proc. To wynik doniesień chińskich mediów, jakoby Chiny planowały ogłosić już dzisiaj nowe prawo dla Specjalnego Regionu Administracyjnego Hongkongu, które pod hasłem wzrostu bezpieczeństwa miałoby ograniczyć prawa demokratyczne obywatel.
 • Apple usuwa aplikację pomagającą protestującym w Hong Kongu

  Apple usuwa aplikację pomagającą protestującym w Hong Kongu

  Republikańscy i Demokratyczni ustawodawcy zgłosili się do szefa Apple – Tima Cooka. Wszystko to w sprawie usunięcia przez firmę aplikacji, która pozwalała protestującym w Hong Kongu śledzić ruchy organów ścigania.
 • Jedyny taki projekt na świecie

  Jedyny taki projekt na świecie

  W grudniu br. zakończyć się mają prace budowlane przy wielkim chińskim projekcie Hong Kong-Zhuhai-Macau Bridge (HZMB).
 • Wybory w Hongkongu. Chiny zwiększą kontrolę?

  Wybory w Hongkongu. Chiny zwiększą kontrolę?

  W Hongkongu o godz. 7.30 czasu lokalnego (1:30 w Polsce) otwarto lokale wyborcze. Rozpoczęły się wybory do Rady Legislacyjnej (parlamentu). Uprawnionych do głosowania jest 3,7 mln osób. Zdaniem ekspertów wybory będą testem jedności ruchu prodemokratycznego.
 • Te drinki to dzieła sztuki. Aż szkoda wypić!

  Te drinki to dzieła sztuki. Aż szkoda wypić!

  Czym zazwyczaj inspirują się barmani? Najczęściej jest to wyraz twarzy klienta po drugiej stronie baru i zasobność jego portfela. Rajendra Limbu z Hong Kongu ma inną metodę...
 • Mark Mobius: Chiny mogą jeszcze wielu zaskoczyć

  Mark Mobius: Chiny mogą jeszcze wielu zaskoczyć

  Od połowy czerwca, chiński krajowy rynek akcji mierzony indeksem Shanghai Composite Index (akcje A) poszedł w dół o ok. 30%, podczas gdy indeks Hong Kong Hang Seng Index (akcje H) spadł o ok. 20% w porównaniu z majowymi szczytami. Dr Mark Mobius, Prezes Templeton Emerging Markets Group stawia prognozę dla tego rynku.
 • Zawiadomienie o zejściu przez „Hong Kong Investment Company” poniżej progu 5% w ogólnej liczbie głosów na WZA Global Energy S.A.

  Raport bieżący nr 61/2013Podstawa Prawna: Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcjiZarząd Global Energy S.A. (dalej zwanej "Spółką” ) działając zgodnie z art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych informuje, iż w dniu 31 października 2013 roku otrzymał od podmiotu "Hong Kong Investment Company”
 • Hong Kong Investment Company wchodzi w Global Energy

  Hong Kong Investment Company wchodzi w Global Energy

  W notowaną na rynku podstawowym GPW spółkę Global Energy zainwestował Hong Kong Investment Company (HKIC). Akwizycja akcji zakończyła się 24 lipca br. Chiński podmiot nabył 1 000 000 akcji Global Energy SA stanowiących 8,77 proc. udziałów i głosów na WZA za 1 450 000 zł.
 • Zawiadomienie o przekroczeniu przez „Hong Kong Investment Company” progu 5% w ogólnej liczbie głosów na WZA Global Energy S.A.

  Raport bieżący nr 47/2013Podstawa Prawna: Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcjiZarząd Global Energy S.A. (dalej zwanej "Spółką” ) działając zgodnie z art. 70 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych oraz art. 160 ust. 4 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi informuje, iż w dniu wczo
 • Operator giełdy w Hongkongu chce przejąć Londyńską Giełdę Metali

  Operator giełdy w Hongkongu chce przejąć Londyńską Giełdę Metali

  Hong Kong Exchanges and Clearing, operator giełdy w Hongkongu złożył ofertę zakupu Londyńskiej Giełdy Metali (LME) za 1,39 mld funtów. Zarząd LME nie zamierza poszukiwać konkurencyjnych ofert - podała agencja Bloomberga.

Filmy - Hong Kong (2)