InteriaTV - Holandia

Filmy - Holandia (23)

 • Atak nożownika w Amsterdamie

  Jak informuje holenderska policja, 2 osoby zostały ranne w wyniku ataku nożownika na dworcu w Amsterdamie. Ranny został także napastnik, którego postrzelili interweniujący policjanci. Na razie nie wiadomo, czy incydent był związany z terroryzmem.
 • Złapany za morderstwo sprzed 20 lat

  W Hiszpanii doszło do schwytania podejrzanego o zabójstwo i gwałt sprzed 20 lat na 11-letnim wówczas chłopcu. Do morderstwa Nicky'ego Verstappena doszło w Holandii w 1998 roku, kiedy chłopiec przebywał na letnim obozie. Zatrzymany mężczyzna został wytypowany na podstawie badań licznych DNA.
 • Holandia. Dzień otwartych ogrodów

  Malutkie oazy w centrum Amsterdamu to prywatne ogrody zamożnych mieszkańców holenderskiej stolicy. Tylko raz w roku można je zwiedzić - w Dniu Otwartych Ogrodów.
 • Amsterdam. Rowerowa stolica Europy

  Amsterdam jest nie tylko stolicą Holandii, lecz także europejską stolicą rowerzystów. W tym mieście jest ok. 900 tysięcy rowerów więcej niż mieszkańców śródmieścia. Już w 2001 roku właśnie w Amsterdamie wybudowano przy dworcu pierwszy na świecie wielopoziomowy garaż dla rowerów. Tu nawet muzea zwiedza się nie schodząc z jednośladu!
 • Wybory parlamentarne w Holandii. Zdecydowane zwycięstwo Liberałów

  Wybory parlamentarne w Holandii. Zdecydowane zwycięstwo Liberałów.
 • Trwają wybory parlamentarne w Holandii

  W Holandii rozpoczęły się w środę wybory parlamentarne, postrzegane jako sprawdzian dla nastrojów społecznych w kwestii imigracji i establishmentu. Głosowanie odbywa się w trakcie bezprecedensowego kryzysu w relacjach z Turcją oraz wśród obaw o przyszłość UE.
 • Premier Holandii: Nie przeprosimy Turcji

  Premier Holandii - Mark Rutte wykluczył możliwość przeproszenia Turcji za niewpuszczenie tureckich ministrów do Holandii i uniemożliwienie wzięcia im udziału w kampanii przez referendum ws. zwiększenia kompetencji prezydenta Turcji.
 • Erdogan ostrzega Holandię: Poniesiecie karę!

  Występując na wiecu w prowincji Kocaeli w zachodniej Turcji, Erdogan powiedział, że Holandia zachowuje się jak "republika bananowa". Potępił także kraje Europy za to, że nie skrytykowały sposobu, w jaki Holandia potraktowała tureckich ministrów. Wcześniej, podczas wystąpienia w Stambule, Erdogan mówił, że Holandia "zapłaci wysoką cenę i nauczy się, czym jest dyplomacja".
 • Czy Holandia może opuścić Unię Europejską?

  Nexit? Czy Holandia może opuścić Unię Europejską?
 • Holandia: Kontrowersyjny Geert Wilders i jego antyimigrancka PVV tracą prowadzenie

  Na dwa tygodnie przed wyborami parlamentarnymi w Holandii skrajnie prawicowa, antyimigrancka Partia na rzecz Wolności (PVV) Geerta Wildersa spadła na drugie miejsce we wskaźniku sondażowym Peilingwijzer, stanowiącym uśrednienie wskazań z głównych badań opinii.