hokejowe MŚ

Artykuły - Hokejowe MŚ (470)

• MŚ w hokeju. Maleją szansę, że elita zagra w maju

MŚ w hokeju. Maleją szansę, że elita zagra w maju

Prezydent Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF) Rene Fasel przyznał, że szansę rozegrania mistrzostw świata elity 8-24 maja w Szwajcarii są coraz mniejsze. - W ciągu dwóch tygodni powinniśmy mieć w tej kwestii jasność - zapowiedział.
  • Prezes PZHL Mirosław Minkina: Liczę, że play off ekstraligi i MŚ w Katowicach się odbędą

W marcu powinna zapaść decyzja w sprawie hokejowych mistrzostw świata Dywizji 1B, zaplanowanych na przełom kwietnia i maja w Katowicach. - Sytuacja z powodu koronawirusa jest rozwojowa, liczę, że MŚ i play off ekstraligi się odbędą – powiedział prezes PZHL Mirosław Minkina.
  • Hokejowe MŚ U-20. Polska - Węgry 7-10

Hokejowa reprezentacja Polski do lat 20 przegrała z Węgrami 7-10 w swoim trzecim meczu mistrzostw świata dywizji IB w Kijowie i praktycznie straciła szansę na awans na zaplecze elity.
  • Hokejowe MŚ. Szef IIHF: Postaramy się, by Rosja pozostała gospodarzem w 2023 roku

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) będzie pracować nad tym, by Rosja pozostała gospodarzem mistrzostw świata w 2023 roku - zaznaczył prezes tej organizacji Rene Fasel. Stoi to pod znakiem zapytania po sankcjach Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).
  • MŚ w hokeju. Wielka feta w Helsinkach po złotym medalu Finów

MŚ w hokeju. Wielka feta w Helsinkach po złotym medalu Finów

Tradycyjne kąpiele w fontannach i okrzyki: "Jesteśmy mistrzami, jesteśmy mistrzami!"; "Finlandia zawsze na czele!". Tysiące ludzi na ulicach Helsinek i innych miast świętuje złoto fińskich "Lwów", które w finale mistrzostw świata w Bratysławie pokonały Kanadyjczyków 3-1.
  • Hokejowe MŚ. Fińskie media: Nieprawdopodobna bajka o kopciuszku

Hokejowe MŚ. Fińskie media: Nieprawdopodobna bajka o kopciuszku

Zwycięstwo Finlandii w finale mistrzostw świata z faworyzowaną Kanadą 3-1 nazwane zostało w Skandynawii "nieprawdopodobną bajką o fińskim kopciuszku", "hokejowym hard rockiem" i powrotem romantyzmu do cynicznego i przewidywalnego sportu zawodowego.
  • Hokeiści Finlandii mistrzami świata. Pokonali w finale Kanadę 3-1

Hokeiści Finlandii mistrzami świata. Pokonali w finale Kanadę 3-1

Finlandia pokonała Kanadę 3-1 w finale hokejowych mistrzostw świata! A jeszcze trzy tygodnie temu nawet Finowie nie dawali swojej drużynie żadnych szans i pisali, że mistrzostwa zakończy "kompromitującym skokiem do wody na brzuch"...
  • Hokejowe MŚ elity. Rosja - Czechy 3-2 w meczu o 3. miejsce

Hokejowe MŚ elity. Rosja - Czechy 3-2 w meczu o 3. miejsce

Hokeiści reprezentacji Rosji zdobyli brązowe medale mistrzostw świata, które w 2019 roku zorganizowała Słowacja. W meczu o trzecie miejsce pokonali Czechy 3-2 po rzutach karnych.
  • Hokejowe MŚ. Kanada - Czechy 5-1 w półfinale

Hokejowe MŚ. Kanada - Czechy 5-1 w półfinale

Kanada w finale hokejowych mistrzostw świata. Ekipa z Ameryki Północnej nie dała szans Czechom w drugim półfinale, wygrywając 5-1 w Ondrej Nepela Arena w Bratysławie. Rywalem Kanadyjczyków w niedzielnym finale będzie Finlandia. Czesi zagrają o trzecie miejsce z Rosją.
  • Hokejowe MŚ. Finlandia w finale. "Cud w Bratysławie"

Hokejowe MŚ. Finlandia w finale. "Cud w Bratysławie"

Pokonanie przez Finlandię Rosji w półfinale hokejowych mistrzostw świata nazwane zostało w mediach "cudem w Bratysławie", który zasługuje na "zdjęcie czapek z głów i głęboki ukłon dla drużyny, która wbrew wszystkim jest objawieniem wielkiego turnieju".

Filmy - Hokejowe MŚ (28)

• Ruszają MŚ elity w hokeju na lodzie

W piątek rozpoczynają się mistrzostwa świata elity w hokeju na lodzie. W turnieju, ze względu na trwające w NHL play-offy, tradycyjnie zabraknie wielu znakomitych zawodników, ale Wiesław Jobczyk, były reprezentant Polski, jest przekonany, że emocji nie zabraknie. - Termin rzeczywiście jest trochę niefortunny, ale poziom mistrzostw świata elity zawsze jest szalenie wysoki. Tak naprawdę są to tylko inne twarze, ale zawodnicy, którzy grają w NHL, a ich kluby odpadły już z ligi, też prezentują wysokie umiejętności i z przyjemnością będziemy to oglądali - zakończył Jobczyk. Źródło: Press Focus/x-news
  • Trener Szwedów zaszokował powołaniami na MŚ elity

Par Marts, selekcjoner hokejowej reprezentacji Szwecji, zaszokował powołaniami na mistrzostwa świata elity. Postawił on bowiem nie na zawodników z NHL (tych jest w zespole zaledwie kilku), ale na graczy, występujących na co dzień w KHL i lidze szwedzkiej. - Myślę, że najlepiej sprawdza się styl miejscowy. Szwedzi, którzy sięgnęli po zawodników z ligi krajowej, będą mieli lepszą drużynę niż Finowie. Trudno jest bowiem złożyć grupę z hokeistów, występujących na całym świecie. Mieliśmy tego przykład na igrzyskach olimpijskich, gdzie Rosjanie powołali same gwiazdy, a trener nie potrafił ich skleić. To nie był zespół, ale zlepek indywidualności - powiedział Wiesław Jobczyk, były reprezentant Polski w hokeju na lodzie. Źródło: Press Focus/x-news
  • Kanada - Białoruś 9-0 w ćwierćfinale MŚ

Kanadyjczycy pokonali w Pradze Białorusinów 9-0 (4-0, 2-0, 3-0) i awansowali do półfinału mistrzostw świata w hokeju na lodzie.
  • Rosja - Słowacja 3-2 po dogrywce

Broniący tytułu Rosjanie wygrali w Ostrawie ze Słowakami 3-2 po dogrywce (0-1, 1-0, 1-1, 1-0) w meczu grupy B mistrzostw świata elity w hokeju na lodzie.