menway - hobby

Artykuły - Hobby (12)

 • ​Bieszczadzki exodus

  ​Bieszczadzki exodus

  "Lubię w tym to, że jestem zupełnie sam, mam głęboki spokój, otacza mnie przyroda. Problemy nie znikają, ale mam do nich inne podejście". Brzmi jak wewnętrzna harmonia po bieszczadzkiej włóczędze? Nie, to uczeń liceum, podczas jednego z moich wykładów. Chłopak po prostu lubi łowić ryby.
 • Oto klucz do życiowej satysfakcji

  Oto klucz do życiowej satysfakcji

  Twórcza praca zarówno w domu, jak i w życiu zawodowym jest kluczem do życiowej satysfakcji i odnalezienia sensu - wynika z badań socjologów. Co zatem robić? Chwytać śrubokręt lub młotek do ręki i działać!
 • Dyktator też człowiek, swoje hobby ma

  Dyktator też człowiek, swoje hobby ma

  Każdy ma jakieś hobby. Jedni zbierają znaczki, inni budują modele, a jeszcze inni siedzą przed telewizorem. A jak wieczory spędzali najwięksi dyktatorzy w historii? Co można robić po długim dniu spędzonym na ludobójstwie, knuciu czy układaniu planów podboju świata?
 • Rekordowy lot

  Rekordowy lot

  Chyba każdy z nas bawił się papierowymi samolocikami, składanymi z jednej kartki papieru. Prosta i nietrwała konstrukcja wcale nie skazuje ich na krótki lot! Zabawka, wyrzucona w powietrze ręką fachowca, może przebyć zadziwiająco duży dystans.
 • Od hobby do pracy

  Od hobby do pracy

  Gdy sędziuję zawody obedience zawsze największe wrażenie robią na mnie zawodnicy, którzy okazują szacunek swoim psom, którzy potrafią krytycznie spojrzeć na swój występ oraz przyznać się do błędu, gdy coś na zawodach nie pójdzie po ich myśli.
 • Lubią cmentarze i podglądanie sąsiadów

  Lubią cmentarze i podglądanie sąsiadów

  Dla tych z was, którym hobby kojarzy się z nudnym zbieraniem znaczków, mamy kilka innych propozycji - w tym spacery po cmentarzach i podglądanie sąsiadów
 • Gorzkie owoce drzewa genealogicznego

  Gorzkie owoce drzewa genealogicznego

  W ostatnich latach coraz więcej osób zainteresowanych jest poznaniem swojego drzewa genealogicznego.
 • Downhill w Myślenicach - wyniki

  Downhill w Myślenicach - wyniki

  Ostatnia III Edycja Żywiec Bike-Cup downhill series w Myślenicach już za nami. Poniżej relacja.
 • Ma najbardziej ekstremalne hobby w Polsce

  Ma najbardziej ekstremalne hobby w Polsce

  Jeżeli kiedyś, spacerując w ścisłym centrum Warszawy, zobaczymy chłopaka ze spadochronem na plecach, to zapewne będzie to Olek Domalewski, najsłynniejszy polski skoczek BASE i zawodnik Diverse Extreme Team.
 • Częściej się golimy i sprzątamy po sobie

  Częściej się golimy i sprzątamy po sobie

  Młodzi Polacy są nowocześni, ale też często unikają zobowiązań - tak wypadamy na tle innych europejskich nacji w badaniu Discovery Channel.