Hewlett Packard

Artykuły - Hewlett Packard (422)

 • Amerykańska firma technologiczna HP zwolni 4000 osób

  Amerykańska firma technologiczna HP zwolni 4000 osób

  HP Inc (do 1 listopada 2015 r. Hewlett-Packard, producent m.in. drukarek i komputerów) ogłosił zwolnienie 3-4 tys. osób w najbliższych trzech latach. Akcje po publikacji tego komunikatu zniżkowały na NYSE o 1,3 proc. do 15,15 dol.
 • Z wielkiego biznesu do wielkiej polityki? Była szefowa Hewlett-Packard zwyciężczynią pierwszej debaty Republikanów

  Z wielkiego biznesu do wielkiej polityki? Była szefowa Hewlett-Packard zwyciężczynią pierwszej debaty Republikanów

  Carly Fiorina, pochodząca z Austin w Teksasie córka artystki i sędziego federalnego, szczyci się tym, że karierę zawodową zaczynała jako sekretarka, by w 1999 roku zostać szefową ogromnego koncernu informatycznego Hewlett-Packard. Teraz może wygrać wybory prezydenckie.
 • Hewlett-Packard ukarany wielomilionową grzywną za łapówki w Rosji

  Hewlett-Packard ukarany wielomilionową grzywną za łapówki w Rosji

  Resort sprawiedliwości USA poinformował o wysokiej grzywnie dla rodzimej gigantycznej firmy.
 • Hewlett-Packard: Gigant z USA słono płaci za korupcję w Polsce

  Hewlett-Packard: Gigant z USA słono płaci za korupcję w Polsce

  Za złamanie prawa antykorupcyjnego płaci się w USA słone kary, idące w - przypadku międzynarodowych korporacji - w setki milionów USD. Ale inaczej niż w UE, firmy mogą na ogół dalej świadczyć usługi dla rządu USA, o ile wykażą się współpracą ze śledczymi.
 • HP przyznał się do korupcji. Zapłaci 108 mln dolarów w ramach ugody

  Koncern Hewlett-Packard (HP), oskarżany o stosowanie praktyk korupcyjnych m.in. w Polsce, zapłaci ok. 108 milionów dolarów w ramach ugody, jaką zawarł w tej sprawie z amerykańską komisją papierów wartościowych i giełd (SEC) oraz resortem sprawiedliwości USA. HP Polska - jak napisano w informacji - dawał mu torby wypełnione setkami tysięcy dolarów w gotówce, zaopatrywał go w komputery i laptopy HP, urządzenia mobilne i inne produkty oraz zabrał go na wycieczkę do Las Vegas, obejmującą drinki, posiłki, rozrywki i przelot nad Wielkim Kanionem.
 • Sienkiewicz: Hewlett-Packard przyzna się do korupcji

  Sienkiewicz: Hewlett-Packard przyzna się do korupcji

  Szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz ocenił, że czeka nas "przełomowy moment", bo globalny koncern HP ma w środę przyznać, że stosował w Polsce praktyki korupcyjne. To przesuwa nas z Europy Wschodniej do Zachodniej - powiedział.
 • Betacom nagrodzony przez HP PPS

  Spółka Betacom, jeden z liderów rynku oferującego najwyższej klasy rozwiązania IT, została nagrodzona przez HP PPS (Hewlett-Packard Personal Systems Group) za największą sprzedaż usług serwisowych. Wyróżnienie zostało przyznane podczas uroczystej Gali HP Partner Excellence Award, która odbyła się 16 stycznia br. w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.
 • Betacom nagrodzony przez Hewlett-Packard

  Spółka Betacom SA znalazła się w gronie najbardziej wyróżniających się partnerów firmy Hewlett-Packard, otrzymując nagrodę w kategorii "Pierwszy w Polsce ośrodek HP Cloud Center of Excellence 2012". Wyróżnienie zostało przyznane podczas zakończonego Kongresu Autoryzowanych Partnerów HP, który pod hasłem przewodnim "Strategia - Współpraca - Rozwój" odbył się w Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim.
 • Ugoda HP z Action i AB i pozew przeciwko Black Point

  Ugoda HP z Action i AB i pozew przeciwko Black Point

  HP zawarło ugody ze spółką Action S.A., dystrybutorem polskiej marki ActiveJet, oraz ze spółką AB S.A., dystrybutorem polskiej marki TB Print. Ugoda ta dotyczy sprzedaży wkładów atramentowych naruszających prawa własności intelektualnej wynikające z patentów HP - podało w informacji prasowej HP. Jednocześnie Hewlett Packard złożyło pozew przeciwko spółce Black Point S.A - mamy oficjalny komentarz firmy w tej sprawie.
 • HP wygrywa spór dotyczący serwerów z procesorami Itanium

  HP wygrywa spór dotyczący serwerów z procesorami Itanium

  Zgodnie z orzeczeniem sądu, HP wygrywa spór dotyczący serwerów z procesorami Itanium. Umowa wymaga, by firma Oracle przeniosła swoje oprogramowanie na serwery bazujące na procesorach Itanium.