herod

Artykuły - Herod (3)

 • Ben Kingsley jako król Herod?

  Ben Kingsley jako król Herod?

  Ben Kingsley dołączy prawdopodobnie do obsady filmu "Mary Mother of Christ" w reżyserii Alistera Griersona, będącego prequelem słynnej "Pasji" Mela Gibsona.
 • Papież: Może i w nas jest coś z Heroda?

  Papież: Może i w nas jest coś z Heroda?

  W homilii podczas mszy w uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) Benedykt XVI pytał wiernych: "może i w nas jest coś z Heroda?", " może i my czasem widzimy w Bogu swego rodzaju rywala?". Apelował, by nie traktować Boga jako zagrożenia.
 • Grób Heroda Wielkiego odkopany

  Grób Heroda Wielkiego odkopany

  W nocy z poniedziałku na wtorek Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie ogłosił, że jego naukowcy odkopali grobowiec Heroda Wielkiego, który rządził Judeą od około 37 r. p.n.e. - podaje w swym internetowym wydaniu izraelski dziennik "Haaretz". Miejsce pochówku króla przez lata było jedną z największych tajemnic archeologicznych tego regionu.

Filmy - Herod (1)

 • Śmierć Jezusa. Zaskakujące odkrycie archeologów

  Życie Jezusa Chrystusa jest przedmiotem licznych analiz historycznych. Na podstawie dostępnych źródeł datę Jego śmierci na krzyżu umiejscawia się w latach 30. naszej ery. Okoliczności tej śmierci wciąż jednak w dużej mierze pozostają niepoznane. Przez setki lat historycy nie potrafili zlokalizować miejsca, w którym Mesjasz z Nazaretu został skazany na śmierć. Według tradycji wczesnochrześcijańskiej, miało ono znajdować się w pobliżu Wzgórza Świątynnego, górującego nad Starym Miastem Jerozolimy. Przeczą temu jednak najnowsze odkrycia, dokonane przez archeologów z Izraela. Czy staniemy przed koniecznością zrewidowania naszych wyobrażeń na temat ostatniej drogi, którą przebył Chrystus?