Henryk Kasperczak

Artykuły - Henryk Kasperczak (422)

 • Piłkarskie legendy Orłów. Henryk Kasperczak - sylwetka

  Piłkarskie legendy Orłów. Henryk Kasperczak - sylwetka

  Jako reprezentant Polski zdobywał medale mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich. W 1976 roku uhonorowany tytułem "Piłkarza Roku" przez "Piłkę Nożną" i "Sport". Po karierze piłkarskiej Henryk Kasperczak stał się zaś cenionym szkoleniowcem - pracował jako selekcjoner afrykańskich reprezentacji, trener wielu francuskich klubów, odpowiada też za sukcesy Wisły Kraków z początku XXI wieku.
 • Henryk Kasperczak przestrzega przed graniem. "Zdrowia się nie odzyska"

  Henryk Kasperczak przestrzega przed graniem. "Zdrowia się nie odzyska"

  Trener Henryk Kasperczak już kilka tygodni temu mówił Interii, że nie widzi możliwości zakończenia sezonu. Popularny "Henri" podtrzymuje swoje zdanie.
 • Zakończenie sezonu w Ligue 1. Henryk Kasperczak: Mówiłem, że tak będzie

  Zakończenie sezonu w Ligue 1. Henryk Kasperczak: Mówiłem, że tak będzie

  Spełniły się przewidywania byłego trenera między innymi francuskich klubów Henryka Kasperczaka. Niespełna miesiąc temu w rozmowie z Interią przekonywał, że nie ma szans na wznowienie rozgrywek nad Sekwaną, dziś stało się to faktem.
 • Henryk Kasperczak nie ukrywa: To nie są wesołe święta

  Henryk Kasperczak nie ukrywa: To nie są wesołe święta

  Henryk Kasperczak spędza Wielkanoc z żoną Małgorzatą w swoim domu w Saint Etienne. Z powodu pandemii koronawirusa nie może spotkać się z dziećmi i wnukami. - Dlatego nie są to wesołe święta - powiedział były znakomity piłkarz, a później ceniony trener.
 • Henryk Kasperczak dla Interii: To nie wina piłkarzy, że zarabiają tak dużo

  Henryk Kasperczak dla Interii: To nie wina piłkarzy, że zarabiają tak dużo

  Oczywiście, że piłkarze zarabiają dużo, ale to nie ich wina. Czy mają się zgodzić na obniżenie kontraktów? Nie każdy ma gest, żeby sobie na to pozwolić. Obecnie we Francji panuje bardzo duży strach. Uważam, że nie ma szans na wznowienie rozgrywek ani we Francji, ani w Polsce - mówi w rozmowie z Interią były trener m.in. Wisły Kraków i reprezentacji Tunezji Henryk Kasperczak.
 • Euro 2020. Kasperczak: Cieszy kolejny awans na Euro, ale wciąż czekamy na medal

  Euro 2020. Kasperczak: Cieszy kolejny awans na Euro, ale wciąż czekamy na medal

  Były reprezentant Polski Henryk Kasperczak przed Euro 2020 życzy piłkarzom Jerzego Brzęczka przede wszystkim zdrowia i odpowiedniego przygotowania do turnieju. - Cieszy awans, ale ta generacja wciąż nie ma medalu. A to jest najważniejsze - dodał.
 • Henryk Kasperczak: Brzęczkowi brakuje pomysłu na grę

  Henryk Kasperczak: Brzęczkowi brakuje pomysłu na grę

  - Może selekcjoner wykorzysta pozostający czas do Euro 2020 i wprowadzi zespół na wyższy poziom. Trzeba wierzyć, że będzie dobrze – wyraża nadzieję medalista mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich, Henryk Kasperczak.
 • Łotwa - Polska. Henryk Kasperczak: Inne wyniki niż zwycięstwa nie wchodzą w grę

  Łotwa - Polska. Henryk Kasperczak: Inne wyniki niż zwycięstwa nie wchodzą w grę

  Przed reprezentacją Polski być może dwa kluczowe mecze w eliminacjach Euro, w czwartek w Rydze z Łotwą i w niedzielę w Warszawie z Macedonią Północną. - Z tym potencjałem, który mamy, powinniśmy odnieść dwa zwycięstwa - mówi Henryk Kasperczak, były znakomity reprezentant Polski, a później równie dobry trener, który również odniósł się do krytyki Jerzego Brzęczka.
 • Henryk Kasperczak dostanie od Tunezji duże odszkodowanie. Ponad pół miliona euro

  Henryk Kasperczak dostanie od Tunezji duże odszkodowanie. Ponad pół miliona euro

  Decyzja FIFA jest jednoznaczna. Tunezyjska federacja piłkarska ma zapłacić Henrykowi Kasperczakowi 554 tys. euro za zwolnienie z funkcji selekcjonera reprezentacji w 2017 roku. Już wiadomo jednak, że Tunezyjczycy będą się odwoływać, chcąc znacznie zmniejszyć tę kwotę.
 • Henryk Kasperczak: Zabrakło trochę szczęścia

  Henryk Kasperczak: Zabrakło trochę szczęścia

  Dokładnie 23 lata temu, prowadzona przez polskiego trenera Henryka Kasperczaka, reprezentacja Tunezji wywalczyła wicemistrzostwo Afryki. W decydującym spotkaniu "Orły Kartaginy" uległy RPA 0-2. Finałowy mecz na "Soccer Stadium" obserwowało 80 tys. widzów, w tym Nelson Mandela.

Filmy - Henryk Kasperczak (15)

 • Henryk Kasperczak. Piłkarskie legendy Orłów. Wideo

  Henryk Kasperczak to przykład piłkarza, który został też uznanym trenerem po zakończeniu piłkarskiej kariery.
 • Henryk Kasperczak dla Interii: W Polsce piłkarz będzie się przyglądał rywalowi z dwóch metrów? Wideo

  We Francji sezon został zakończony tak jak myślałem, to jest dobra decyzja dla tego kraju. A w Polsce? Jestem zdziwiony tym, że chcą dokończyć sezon, za bardzo nie rozumiem na jakiej podstawie. Pod koniec maja ma wystartować liga, a przecież największy wzrost liczby zachorowań jeszcze przez Polskę nie przeszedł. Boję się o to jak ma wyglądać sezon nad Wisłą, bo kontakt piłkarzy będzie cały czas. Przecież nie może być takiej sytuacji, że ktoś będzie prowadził piłkę, a zawodnik przeciwnej drużyny będzie stał od niego w odległości dwóch metrów i się będzie przyglądał? - mówi w rozmowie z Interią były selekcjoner reprezentacji Tunezji i były trener Wisły Kraków Henryk Kasperczak.
 • Henryk Kasperczak dla Interii o renegocjacjach kontraktów piłkarzy: Środowisko jest zróżnicowane. Wideo

  Nie wszyscy są przyzwyczajeni do rozmów o renegocjacjach kontraktów, nie każdy ma gest, żeby się zgodzić na obniżkę pensji, ale nie można za to kogoś obwiniać. To jest temat, którego szybko nie rozwiążemy. Zawód piłkarza to nie jest zresztą zawód w którym zarabia się najwięcej, choć oczywiście są to spore wynagrodzenia. Nie można komuś zazdrościć, że ktoś zarabia większe pieniądze od drugiego - mówi w rozmowie z Interią były szkoleniowiec m.in Wisły Kraków i były selekcjoner reprezentacji Tunezji Henryk Kasperczak.
 • Henryk Kasperczak dla Interii: Nie ma szans, żeby wznowiono rozgrywki we Francji. Wideo

  Sytuacja jest katastroficzna. Uważam, że nie ma szans, żeby rozgrywki zarówno we Francji jak i w Polsce zostały wznowione. Nie wierzę w to, choć na co dzień jestem optymistą. Jak patrzę na niektórych polityków i ich zachowania, na ich uśmiechy, to nie jestem w stanie tego zrozumieć - mówi w rozmowie z Interią przebywający obecnie we francuskim Saint Etienne Henryk Kasperczak.