Henry Ford

Artykuły - Henry Ford (10)

 • 101 lat temu zaczęła się rewolucja w produkcji samochodów

  101 lat temu zaczęła się rewolucja w produkcji samochodów

  7 października to jedna z najważniejszych dat w historii motoryzacji. 101 lat temu - 7 października 1913 roku - w fabryce Forda w Highland Park uruchomiono pierwszą linię montażową.
 • O tym, jak powstał pierwszy samochód...

  O tym, jak powstał pierwszy samochód...

  King wreszcie zademonstrował swój 590-kilogramowy pojazd z czterosuwowym silnikiem, wyjeżdżając 6 marca 1896 roku na ulice Detroit. Zaproszono przedstawicieli prasy, którzy pisali o pojawieniu się "wyjątkowo niezwykłej maszyny". (*)
 • Planowane postarzanie produktów. Prawda czy mit?

  Planowane postarzanie produktów. Prawda czy mit?

  Jeśli twój laptop, telefon czy blender zepsuł się tuż po upływie gwarancji, to zapewne stałeś się kolejną ofiarą planowanego postarzania produktu.
 • 150 lat temu urodził się Henry Ford. Blaski i cienie jego życia

  150 lat temu urodził się Henry Ford. Blaski i cienie jego życia

  Amerykański przedsiębiorca Henry Ford, założyciel Ford Motor Company, pionier produkcji taśmowej urodził się 150 lat temu.
 • Henry Ford - 65. rocznica śmierci

  Henry Ford - 65. rocznica śmierci

  7 kwietnia przypada 65. rocznica śmierci Henry'ego Forda, amerykańskiego przemysłowca, producenta samochodów i pioniera motoryzacji.
 • Fenomen szewca, który bez butów chodził

  Fenomen szewca, który bez butów chodził

  Historia pokazuje, że rozwój ludzkości zazwyczaj zależy od kilku bezkompromisowych jednostek. Chcąc zmienić świat nie wystarczy być tylko niepoprawnym marzycielem. Marzenie musi stać się religią, a twórca do końca powinien pozostać jej ortodoksyjnym wyznawcą. "Potrzeba nam pewnej liczby ludzi, którzy za nic w świecie nie uwierzą, że coś jest niemożliwe" - tak twierdził Henry Ford, twórca pierwszej linii produkcyjnej.
 • Ja mam pomysł, ty pieniądze

  Aniołowie Biznesu, zamożne osoby prywatne, przedsiębiorcy. Bez tego typu inwestorów Graham Bell prawdopodobnie nie wynalazłby telefonu, a Henry Ford nie wyprodukowałby pierwszego samochodu. Kim są Aniołowie Biznesu? Dlaczego inwestują w ryzykowne przedsięwzięcia? Zabawa, przygoda, chęć osiągnięcia dużych zysków? Jakie są motywacje włączania się zamożnych osób w prowadzenie ryzykownych przedsięwzięć?
 • Jałmużna dla niedołęgów!

  Jałmużna dla niedołęgów!

  Jak twierdził klasyk samochodowego biznesu - Henry Ford - "myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje".