Hemingway

Artykuły - Hemingway (14)

 • Mija 50 lat od śmierci Hemingwaya

  50 lat temu, 2 lipca 1961 roku, popełnił samobójstwo Ernest Hemingway. Jego powieści i opowiadania, oparte na osobistych przeżyciach, stworzyły literacki obraz konfliktów wojennych i dramatów moralnych XX wieku, który kształtował wyobraźnię całego pokolenia.
 • Powieść o Polsce nagrodzona za literacki debiut

  Amerykanka polskiego pochodzenia, Brigid Pasulka, została wyróżniona tegoroczną nagrodą Fundacji Hemingwaya (Hemingway Foundation/PEN Award) za debiut literacki, powieść "Dawno, dawno temu i zasadniczo prawdziwe" (A long, long time ago and essentially true).
 • Hopkins zagra Hemingwaya

  Hopkins zagra Hemingwaya

  Anthony Hopkins zagra Ernesta Hemingwaya w filmie "Hemingway and Fuentes" w reżyserii Andy'ego Garcii. Anette Benning wcieli się w postać trzeciej żony pisarza - Mary Welsh Hemingway.
 • Zekranizuje powieść dziadka

  Zekranizuje powieść dziadka

  Mariel Hemingway, aktorka i wnuczka znanego pisarza Ernesta Hemingway'a, postanowiła zekranizować autobiograficzną powieść swojego dziadka "Ruchome święto".
 • Anthony Hopkins Hemingwayem

  Anthony Hopkins Hemingwayem

  Sir Anthony Hopkins ma już doświadczenie w graniu wielkich postaci świata sztuki. W 1996 roku zagrał w biograficznym filmie "Picasso - Twórca i niszczyciel". Teraz przyszedł czas na Ernesta Hemingwaya.
 • Duch i sobowtór Hemingwaya w Key West

  Duch i sobowtór Hemingwaya w Key West

  Tom Grizzard, 69-letni mieszkaniec Leesburg, wygrał w sobotę konkurs na sobowtóra pisarza Ernesta Hemingwaya. Impreza odbyła się w Key West na Florydzie w ramach festiwalu poświęconego amerykańskiemu nobliście.
 • Gandolfini jako Hemingway

  Gandolfini jako Hemingway

  James Gandolfini (serial "Rodzina Soprano", "Meksykanin") wcieli się w Ernesta Hemingway'a w biograficznym filmie, do którego zdjęcia realizowane będą od stycznia 2005 roku. Obraz ma opowiadać historię burzliwego romansu pisarza z korespondentką wojenną Marthą Gellhorn.
 • Hemingway żoną Schwarzeneggera

  Hemingway żoną Schwarzeneggera

  Mariel Hemingway ("Star 80", "Manhattan", "Ukryta prawda") wcieli się w biograficznym filmie o byłej gwieździe kina akcji, obecnie gubernatorze stanu Kalifornia, Arnoldzie Schwarzeneggerze ("Terminator 3: Bunt maszyn") w Marię Shriver, żonę gwiazdora ekranu i sceny politycznej. Telewizyjna opowieść realizowana jest dla stacji A&E.
 • Wspominając Hemingwaya

  Wspominając Hemingwaya

  Ernest Hemingway nie ułatwiał zadania swym przyszłym biografom. Nie dość, że był niezwykle skomplikowaną osobowością, to jeszcze odgrywał kogoś innego, rozpowszechniał wiele nieprawdziwych informacji o sobie, kreował swój wizerunek. Tworzył legendę. Denis Brian postanowił opanować jednak ogrom materiałów o wybitnym pisarzu, które zawarł w książce "HEMINGWAY. Jaki był naprawdę. Wspomnienia tych, którzy go znali".
 • Garou: Podziw dla Hemingway'a

  Garou: Podziw dla Hemingway'a

  "Hemingway" to jeden z ulubionych przez Garou utworów z jego ostatniej płyty "Reviens". Pochodzący z Kanady wokalista nie ukrywa podziwu dla słynnego amerykańskiego pisarza i zastanawia się, co powiedziałby on o stanie współczesnego świata.