hejterzy

Artykuły - Hejterzy (7)

 • Żużel. Albo się zgadzasz, albo milcz. To środowisko ma alergię na prawdę

  Żużel. Albo się zgadzasz, albo milcz. To środowisko ma alergię na prawdę

  Kiedy ktoś z boku spojrzy na szeroko pojęty świat speedwaya, może łatwo zauważyć pewną rzucającą się w oczy cechę. Otóż wiele osób funkcjonujących w tymże środowisku ma problem z przyjęciem do siebie prawdy, oczywiście zwłaszcza tej mało przyjemnej. Prezesi grożą sądami, zawodnicy kłócą się z internautami, ale może po prostu należy czasem zastanowić się, czy dana osoba wypowiadając określone słowa, nie ma racji. Problem w tym, że trudno o obiektywną ocenę, kiedy rzecz dotyczy kogoś bezpośrednio.
 • Na internetowy hejt narażeni producenci i deweloperzy

  Na internetowy hejt narażeni producenci i deweloperzy

  Zdaniem analityków wirtualna reputacja jest obecnie jednym z kluczowych elementów budowania wizerunku przedsiębiorstwa. Anonimowy hejt w internecie może się odbić nie tylko na opinii o firmie, lecz także na jej wynikach finansowych.
 • Rafał Brzozowski nie zwraca uwagi na hejterów

  Rafał Brzozowski nie zwraca uwagi na hejterów

  "Jak ktoś mnie wyzywa i hejtuje, to on ma problem, a nie ja" - mówi Rafał Brzozowski.
 • Dlaczego zostajemy "hejterami"?

  Dlaczego zostajemy "hejterami"?

  Skłonność do lubienia, bądź nielubienia otaczających nas świata, jest następstwem rodzaju postawy dyspozycyjnej, jaką posiadamy - przekonują badacze. Ludzie o pozytywnej postawie są bardziej otwarci na świat, negatywna postawa może wyjaśniać zachowania, np. "hejterów".
 • "Co to za pedał"? Nowy viral CeZika!

  "Co to za pedał"? Nowy viral CeZika!

  Popularny internetowy twórca CeZik ułożył piosenkę z obraźliwych komentarzy na swój temat!
 • Adele na celowniku internetowych trolli

  Adele na celowniku internetowych trolli

  Brytyjska wokalistka Adele stała się obiektem bezpardonowych i niesmacznych ataków internautów. Agresja w sieci trzyma się mocno.
 • Miley Cyrus kontra hejterzy

  Miley Cyrus kontra hejterzy

  Związana z wytwórnią Disneya amerykańska wokalistka i aktorka Miley Cyrus ma już dość okrutnych wiadomości, które otrzymuje od "życzliwych" w internecie.

Filmy - Hejterzy (6)

 • Hejterzy mogą mieć problem ze znalezieniem pracy

  Proces rekrutacji to już nie tylko weryfikacja CV i rozmowa kwalifikacyjna z kandydatem. Pracodawcy coraz częściej sprawdzają też, jakie treści aplikanci udostępniają na swoich profilach społecznościowych, jakim słownictwem posługują się w komentarzach i czy wyrażane przez nich poglądy i ich forma nie łamią dobrych obyczajów i nie uderzają w wartości, które firma propaguje. – Coraz częściej firmy, zwłaszcza międzynarodowe korporacje, które bardzo dbają o własny wizerunek, przy okazji rekrutacji upewniają się, że kandydat do pracy na co dzień żyje zgodnie z zasadami, jakie wyznaje firma. Najczęściej mówimy tu o zasadach dotyczących kultury wypowiedzi, kultury osobistej i poszanowania prawa równości bez względu na pochodzenie, płeć czy wiek – mówi Paweł Wierzbicki, dyrektor Michael Page, firmy specjalizującej się w prowadzeniu rekrutacji na stanowiska kierownicze.
 • Ponad połowa internautów zetknęła się z hejtem w sieci

  Co czwarty internauta padł ofiarą hejtera. Hejtingu doświadczają zwłaszcza młodzi mężczyźni oraz mieszkańcy wsi i małych miejscowości. 70 proc. użytkowników internetu uważa, że z tym zjawiskiem należy walczyć, np. poprzez blokowanie adresu IP hejtera lub publikowanie jego zdjęcia. Zdaniem większości internautów hejterzy działają z powodu zawiści i poczucia odrzucenia. Z badań przeprowadzonych przez SW Research wynika, że 53,4 proc. internautów zetknęło się z hejtem w sieci. Zazwyczaj miało to postać przeczytania obraźliwego komentarza, jednak co czwarty badany sam padł ofiarą hejtingu. 29 proc. internautów nigdy nie spotkało się z tym zjawiskiem. Hejtingu częściej doświadczają mężczyźni, osoby do 24 roku życia oraz mieszkańcy małych miejscowości i wsi. Zdaniem ekspertów zjawisko to dotyczy przede wszystkim osób, które są w mniejszości. – Mamy osoby, które zadeklarowały odmienność, np. seksualną, lub były posądzane o taką orientację. Z drugiej strony mamy też dzieci lub krewnych znanych osób, które osiągnęły sukces, lub osoby, które samodzielnie istniały w internecie, niespecjalnie nawet się afiszowały z tym, co robią, ale w pewnym momencie przypadkowo odkryto ich specyficzną cechę, która została wyeksponowana – mówi Piotr Zimolzak, wiceprezes zarządu SW Research.
 • Agata Dziarmagowska: Kuba Wojewódzki przepowiedział, że będę miała wielu hejterów

  Kuba Wojewódzki był jak najbardziej za mną – mówi wokalistka Agata Dziarmagowska. Twierdzi, że podczas występów w programie „X Factor” czuła, że juror wspiera ją i rozumie jej sceniczną osobowość. On także przestrzegał młodą wokalistkę przed hejterami. Agata Dziarmagowska będzie dziś gościem programu „Kuba Wojewódzki” i jak zapewnia cieszy się z tego spotkania, bo od dawna jest wielką fanką dziennikarza.
 • Karolina Gilon: Hejterzy nakręcają moją karierę

  Karolina Gilon, aktorka serialu „Miłość na bogato”, pojawiła się na okładce lipcowego wydania magazynu CKM. Wywołało to duże zainteresowanie mediów i falę komentarzy, również tych negatywnych. Gilon uważa jednak, że dzięki ich autorom, jej kariera nabiera rozpędu.