hejt w internecie

Artykuły - Hejt w internecie (4)

 • Hejt w internecie może dotyczyć nie tylko osób, lecz także firm

  Hejt w internecie może dotyczyć nie tylko osób, lecz także firm

  Internetowa mowa nienawiści to problem nie tylko społeczny, lecz także biznesowy. Coraz więcej firm mierzy się z kryzysami wizerunkowymi, które wywołują negatywne komentarze w sieci, oszczerstwa konkurencji albo opinie niezadowolonych, byłych pracowników. Utrata wirtualnej reputacji może wywołać odpływ klientów i doprowadzić firmę do plajty - przestrzega dr Mateusz Grzesiak.
 • Na internetowy hejt narażeni producenci i deweloperzy

  Na internetowy hejt narażeni producenci i deweloperzy

  Zdaniem analityków wirtualna reputacja jest obecnie jednym z kluczowych elementów budowania wizerunku przedsiębiorstwa. Anonimowy hejt w internecie może się odbić nie tylko na opinii o firmie, lecz także na jej wynikach finansowych.
 • Serena Williams - wspaniała sportsmenka, która nie zasługuje na hejt

  Serena Williams - wspaniała sportsmenka, która nie zasługuje na hejt

  Serena Williams to najlepsza tenisistka w historii. W sobotę ustanowiła rekord wygranych przez kobietę meczów wielkiego szlema. Jej świetne wyniki, w Polsce spotykają się... z krytyką i porównaniami do południowoafrykańskiej biegaczki Caster Semenyi. Słusznie?
 • Hejt w internecie

  Hejt w internecie

  Nieprzychylne, ośmieszające komentarze w sieci dotykają każdego, także dzieci. Potrzebują one wtedy naszego wsparcia i pomocy.

Filmy - Hejt w internecie (3)

 • Ekspertka o mowie nienawiści: Hejterów łączą negatywne emocje. A czasem to moda

  „Hejterów łączą negatywne emocje, które siedzą z tyłu głowy i które wypływają do internetu. (…) Biorą się one z frustracji, ze złości, z poczucia bezradności – a czasami jest to też, jak twierdzą socjologowie internetu, pewna moda i konwencja, że język internetu jest bardzo ostry i tak się po prostu tam mówi” – mówiła w Popołudniowej rozmowie w RMF FM, poświęconej zagadnieniu mowy nienawiści, Agnieszka Mikulska-Jolles z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Dorota Głowacka z Fundacji Panoptykon przyznała zaś, że „do pewnego stopnia jest rzeczywiście tak, że wyznaczenie granicy pomiędzy dozwoloną krytyką a obrażaniem, wypowiedziami, które przekraczają granice wolności słowa, jest czasami trudne”. „Najczęściej trzeba oceniać to w oparciu o konkretne okoliczności sprawy, bo liczy się kontekst, kogo to dotyczy, jakie dokładnie słowa zostały użyte, czy stało się to w odpowiedzi na jakąś inną, np. zaczepną albo prowokacyjną wypowiedź – to wszystko ma znaczenie” - podkreśliła. Odnosząc się do debaty politycznej, zaznaczyła, że poglądów politycznych nie ma wśród przesłanek pozwalających stwierdzić mowę nienawiści. „Ale oczywiście przemoc wobec polityka w sieci może wypełniać znamiona innych przestępstw: np. gróźb karalnych, ogólnego nawoływania do przemocy czy chociażby znieważenia albo zniesławienia” – zastrzegła Dorota Głowacka.
 • Norbert Hawryluk: Hejtuje szary Kowalski, z wielkim brzuchem, który nigdzie nie był i nic nie widział

  Wicemister Polski 2015 lubi konstruktywną krytykę, motywuje go ona bowiem do pracy nad sobą. Nie przejmuje się natomiast opiniami internetowych hejterów. Uważa, że hejterzy to zakompleksieni ludzie, którzy nie mają pojęcia o jego pracy i którymi kieruje zazdrość. Norbert Hawryluk ma jasno wytyczone plany na przyszłość. Tytuł drugiego Wicemistera Polski 2015, który zdobył w listopadzie ubiegłego roku, otworzył przed nim nowe możliwości kariery w modelingu, które już wykorzystuje. Myśli o pracy na zagranicznych wybiegach, a w dalszej przyszłości widzi siebie w roli prezentera telewizyjnego.
 • 22. Przystanek Woodstock: Karolina Korwin-Piotrowska gościem ASP

  Karolina Korwin-Piotrowska, polska dziennikarka radiowa i telewizyjna, była gościem ASP w czasie ostatniego dnia 22. Przystanku Woodstock. Karolina Korwin-Piotrowska znana jest ze swoich odważnych opinii. Otwarcie mówi o sprawach, które jej się nie podobają, dlatego często spotyka się z internetowym linczem. Czy możliwa jest jeszcze kulturalna i merytoryczna wymiana zdań w internecie, bez narażania się na ataki hejterów?