HDD

Artykuły - HDD (18)

 • Dysk HDD a SSD - dlaczego warto zmienić dysk twardy

  Dysk HDD a SSD - dlaczego warto zmienić dysk twardy

  Choć dyski SSD stają się coraz bardziej popularne, a ich ceny od dłuższego czasu kształtują się już na rozsądnym poziomie, wielu z nas wciąż posiada przestarzałe konstrukcje HDD. Na podstawie własnych doświadczeń, postaramy się przybliżyć, jakie zalety niesie ze sobą wymiana leciwych nośników, na ich szybsze odpowiedniki.
 • Dysk SSD powoli staje się standardem

  Dysk SSD powoli staje się standardem

  Ceny dysków SSD powoli spadają, a co za tym idzie - systematycznie zaczynają one wypierać dyski HDD. Jak zatem prezentuje się przyszłość dysków SSD?
 • Test WD My Passport HDD

  Test WD My Passport HDD

  Przenośny dysk twardy to dzisiaj już nie luksus a konieczność. Jak w codziennym użytkowaniu sprawdza się Western Digital My Passport HDD? Czy warto po niego sięgnąć, czy też może lepiej dopłacić za jego wersję SSD?
 • Verbatim - mikrourządzenia do przechowywania danych

  Verbatim - mikrourządzenia do przechowywania danych

  Jednym z najczęstszych zarzutów pod adresem smartfonów i tabletów Apple oraz Android jest stosunkowo niska pojemność wewnętrznej pamięci masowej, wbudowanej w podstawowe modele. Verbatim przygotował rozwiązanie, które ma być ratunkiem dla osób korzystających z urządzeń mobilnych.
 • HDD i SSD razem. Jak stworzyć duet idealny

  HDD i SSD razem. Jak stworzyć duet idealny

  Dysk dyskowi nierówny. Dokupienie napędu SSD do starszego peceta to dziś jedna z najpopularniejszych metod na jego przyspieszenie. Czy jednak łączenie SSD i HDD zawsze ma sens? I przede wszystkim - jak zrobić to z głową?
 • Czy dyski HDD są bezpieczne? Milionowe kary za utraty danych

  Czy dyski HDD są bezpieczne? Milionowe kary za utraty danych

  Dyski HDD wciąż są najpopularniejszym nośnikiem danych cyfrowych. Miliony z nich pozostają niezabezpieczone nie tylko w trakcie użytkowania, ale także na koniec procesu ich funkcjonowania. Mało kto pamięta, że nawet ze zniszczonego fizycznie nośnika bardzo łatwo jest odzyskać niegdyś zapisane na nim dane.
 • Nagrywanie i odtwarzanie programów z TV na dysk przenośny

  Nagrywanie i odtwarzanie programów z TV na dysk przenośny

  WD, firma należąca do Western Digital, zaprezentowało niewielki napęd do zastosowań multimedialnych. Nowy dysk ma uprościć przechowywanie i odtwarzanie setek godzin programów telewizyjnych – wystarczy podłączyć dysk twardy My Passport AV-TV do dowolnego telewizora z funkcją nagrywania na urządzenie z portem USB.
 • Seagate pracuje nad nową technologią. Będzie najpojemniejszy dysk na świecie?

  Seagate pracuje nad nową technologią. Będzie najpojemniejszy dysk na świecie?

  W sieci pojawiły się doniesienia na temat nowego dysku od firmy Seagate. Według nich ma on swoją pojemnością zdeklasować wszystkie rozwiązania konkurencji i zadowolić nawet najbardziej wybrednych użytkowników. Czy jest to możliwe?
 • 500 GB dysk twardy dla tabletów z Androidem

  500 GB dysk twardy dla tabletów z Androidem

  Firma Seagate wprowadzi na rynek magnetyczny dysk twardy o rozmiarze 2,5-cala i grubości 5 mm dla tabletów.
 • Nadchodzą superpojemne dyski twarde

  Nadchodzą superpojemne dyski twarde

  Naukowcy z uniwersytetu stanowego w Teksasie pracują nad nową technologią, która pozwoli na pięciokrotne powiększenie pojemności dysków twardych dostępnych w powszechnej sprzedaży. Wynalazek robi wrażenie, ale czy na pewno się nam przyda?