HbbTV

Artykuły - HbbTV (11)

 • Refarming - w czerwcu niektórzy mogą mieć problemy z odbiorem kanałów telewizyjnych

  Refarming - w czerwcu niektórzy mogą mieć problemy z odbiorem kanałów telewizyjnych

  Czarny ekran zamiast ulubionego kanału? Problemy z odbiorem telewizji? Sprawcą takiej sytuacji może być zmiana częstotliwości nadawania w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (tzw. refarming ). Proces rozpocznie się w nocy z 2 na 3 czerwca. Co trzeba wiedzieć o zmianach w nadawaniu DVB-T? Co zrobić, jeśli nie odbieramy jakiegoś kanału?
 • TVP pracuje nad uruchomieniem platformy

  TVP pracuje nad uruchomieniem platformy

  ​W środowych (4 marca) głównych wydaniach "Wiadomości" i "Panoramy" padła informacja, że Telewizja Polska pracuje nad "nową, przełomową ofertą dla widzów TVP". W jej ramach każdy widz naziemnej telewizji cyfrowej miałby otrzymać za pośrednictwem internetu dostęp do obecnych, ale i nowych kanałów TVP, w tym TVP Dokument. Mowa jest również o jakości 4K.
 • Producenci TV: Rynek nie jest gotowy na HbbTV w wersji 2.0.2

  Producenci TV: Rynek nie jest gotowy na HbbTV w wersji 2.0.2

  Związek Cyfrowa Polska, do którego należą m.in. LG, Panasonic, Samsung i Sony, przekazał swoje stanowisko dotyczące wymagań dla HbbTV do projektu rozporządzenia Ministra Cyfryzacji w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla odbiorników cyfrowych. Zaapelował w nim, by wprowadzić okres przejściowy dla wymagań HbbTV do 1 stycznia 2021 roku. Co istotne rozporządzenie ma wejść w życie już z dniem 1 grudnia 2019 roku. Zgodnie z nim, odbiorniki cyfrowe mają obsługiwać już takie standardy, jak DVB-T2 i HEVC.
 • TVP i LG rozpoczynają pierwsze w Europie testy HbbTV

  TVP i LG rozpoczynają pierwsze w Europie testy HbbTV

  Telewizja Polska we współpracy z firmą LG Electronics zaprezentowały pierwszą w Europie transmisję sygnału 4K nadawanego i odbieranego online przy użyciu technologii HbbTV i z zastosowaniem kodowania H.265 (HEVC) Oficjalna prezentacja odbywa się podczas 41. Międzynarodowej Konferencji i Wystawy PIKE 2014 w Łodzi.
 • HbbTV - nowe aplikacje od TVP już wkrótce

  HbbTV - nowe aplikacje od TVP już wkrótce

  Telewizja Polska ma w planach uruchomienie czterech nowych aplikacji HbbTV (standard telewizji hybrydowej, łączący tradycyjną emisję sygnałów telewizyjnych z multimedialnymi treściami) - powiedziaø Wiesław Łodzikowski, dyrektor Ośrodka TVP Technologie.
 • 16x TVP Regionalna na Platformie Hybrydowej TVP

  16x TVP Regionalna na Platformie Hybrydowej TVP

  Na platformie telewizji hybrydowej TVP uruchomiona została dedykowana aplikacja, za pomocą której uzyskujemy dostęp do wszystkich kanałów regionalnych Telewizji Polskiej. - Prosty i intuicyjny interfejs pozwala cieszyć się TVP Regionalną na każdym telewizorze, spełniającym wymagania odbioru HbbTV - informuje nadawca.
 • Manta HBB01 - dekoder DVB-T z obsługą HbbTV

  Manta HBB01 - dekoder DVB-T z obsługą HbbTV

  Manta wprowadza na rynek nowy dekoder DVB-T z obsługą standardu HbbTV. Dekoder oznaczony symbolem HBB01 zapewnia odbiór naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T w jakości HD oraz odtwarzanie materiałów wideo i zdjęć w jakości Full HD. Gniazdo USB pozwala na podłączenie pamięci zewnętrznej, co w połączeniu z funkcją PVR (ang. Personal Video Recorder) umożliwia nagrywanie programów telewizyjnych i późniejsze ich odtwarzanie.
 • HbbTV w TVP doceniona przez ekspertów

  HbbTV w TVP doceniona przez ekspertów

  Wdrażanie telewizji hybrydowej w Polsce przez nadawcę publicznego zostało wysoko ocenione przez światowej klasy ekspertów Konsorcjum HbbTV.
 • TVN na razie nie uruchomi usługi HbbTV

  TVN na razie nie uruchomi usługi HbbTV

  Karol Smoląg, rzecznik prasowy TVN, powiedział serwisowi Wirtualnemedia.pl, że potencjał wykorzystania usługi telewizji hybrydowej w standardzie HbbTV będzie zależeć od tego jak szybko zbuduje zasięg.
 • Samsung Smart TV - telewizja hybrydowa HbbTV

  Samsung Smart TV - telewizja hybrydowa HbbTV

  Użytkownicy telewizorów Samsung Smart TV z serii E mogą korzystać z telewizji hybrydowej w standardzie HbbTV. Technologia ta łączy w sobie rozwiązania standardowej emisji cyfrowego sygnału telewizyjnego z dostępem do treści multimedialnych dostarczanych za pośrednictwem sieci.