Harmony Korine

Artykuły - Harmony Korine (7)

 • Nowe filmy Harmony’ego Korine’a i Carlosa Reygadasa w programie 19. MFF Nowe Horyzonty

  Nowe filmy Harmony’ego Korine’a i Carlosa Reygadasa w programie 19. MFF Nowe Horyzonty

  Niepokorny, ożywczo prowokacyjny "The Beach Bum" oraz odważny i szczery "Nasz czas" ("Nuestro Tiempo") znajdą się w programie tegorocznej odsłony Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. Nowe filmy Harmony’ego Korine’a, autora przebojowych, kontrowersyjnych "Spring Breakers", i Carlosa Reygadasa, twórcy nagradzanych w Cannes "Post Tenebras Lux" i "Cichego światła" ("Stellet licht"), to olśniewające wizualnie, przewrotne i wnikliwe portrety współczesnych wymiarów wolności.
 • Harmony Korine wyreżyserował teledysk Rihanny

  Harmony Korine wyreżyserował teledysk Rihanny

  Harmony Korine wyreżyserował teledysk do piosenki Rihanny "Needed Me" pochodzącej z ostatniej płyty artystki "ANTI".
 • Próbował okraść Meryl Streep

  Próbował okraść Meryl Streep

  Wydało się. David Letterman zwierzył się Jamesowi Franco, dlaczego nie zaprasza do swego programu Harmony'ego Korine'a. Reżyser filmu "Spring Breakers", w którym Franco gra jedną z głównych ról, podczas ostatniej wizyty u Lettermana próbował okraść... Meryl Streep.
 • Harmony Korine: Przekraczać granice kina

  Harmony Korine: Przekraczać granice kina

  Jeden z najbardziej kontrowersyjnych amerykańskich reżyserów, Harmony Korine, kończy w piątek, 4 stycznia, 40 lat. Najsłynniejszym filmem w jego dorobku pozostaje... scenopisarski debiut - skandalizujący obraz Larry'ego Clarke'a "Dzieciaki" (1995).
 • W czwartym wymiarze kina

  W czwartym wymiarze kina

  "Czwarty wymiar" to tytuł filmu stworzonego wspólnie przez trzech reżyserów: Polaka Jana Kwiecińskiego, Rosjanina Aleksieja Fedorczenko i Amerykanina Harmony'ego Korine'a. W obsadzie produkcji, która wkrótce będzie pokazywana w Locarno i Edynburgu, jest Val Kilmer.
 • Selena Gomez niegrzeczna

  Selena Gomez niegrzeczna

  Selena Gomez zagra jedną z głównych ról w niezależnym dramacie Harmony'ego Korine'a "Spring Breakers", opowiadającym o gangu nastolatek, rabujących restauracje w celu uzbierania pieniędzy na wakacje.
 • Bertolucci podziwia młodych twórców

  Bertolucci podziwia młodych twórców

  Bernardo Bertolucci, twórca "Ostatniego tanga w Paryżu" i "Ostatniego cesarza", wyraził swoje wielkie uznanie dla reżyserów młodszego pokolenia. Zdobywca Oscara uważa, że tacy ludzie, jak Quentin Tarantino ("Pulp Fiction", "Kill Bill: Volume 1"), Kar-Wai Wong ("Spragnieni miłości", "Happy Together"), Paul Thomas Anderson ("Boogie Nights", "Magnolia"), Harmony Korine ("Julien Donkey-Boy") i Emmanuele Crialese ("Respiro") wnieśli duży wkład w rozwój i odnowienie światowej kinematografii.

Filmy - Harmony Korine (1)

 • "Spring Breakers"

  Wyobraź sobie tydzień, w którym nie obowiązują żadne zasady. Gdy bez hamulców możesz w końcu robić wszystko, co pragniesz. Tydzień, podczas którego złamiesz istniejące reguły, nie przejmując się zupełnie konsekwencjami... "Spring Breakers" to opowieść o wyzwolonych i szalonych dziewczynach, dla których głównym mottem życiowym jest dobra zabawa. Ciąg imprez, niewiarygodnych pomysłów i nieposkromionej fantazji sprowadzi cztery ślicznotki w bikini i w kominiarkach na drogę bezprawia i totalnej rozpusty. Wraz z Jamesem Franco, który gra tu życiową rolę, Seleną Gomez i Vanessą Hudgens przeżyjesz najlepszy melanż w życiu! VOD W INTERIA.TV - OGLĄDAJ KINOWE HITY W INTERNECIE