Hanny Gronkiewicz-Waltz

Artykuły - Hanny Gronkiewicz-Waltz (26)

 • Opozycja: Gronkiewicz-Waltz polegnie w referendum

  Opozycja: Gronkiewicz-Waltz polegnie w referendum

  Prezydent Warszawy polegnie w referendum - uważa większość polityków opozycji. Działacze są przekonani, że Hannie Gronkiewicz-Waltz nie pomoże ani namawianie warszawiaków do bojkotu głosowania, ani jej ponowny wybór na przewodniczącą stołecznych struktur PO.
 • Guział: Referendum w stolicy. Limit podpisów został przekroczony

  Guział: Referendum w stolicy. Limit podpisów został przekroczony

  - Limit podpisów potrzebnych do przeprowadzenia referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz został przekroczony - mówi w Przesłuchaniu w RMF FM Piotr Guział, burmistrz Ursynowa i lider Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej. Tłumaczy, że "kilka procent podpisów ma prawdopodobnie błędy, więc zbierający na bieżąco weryfikują ich listę i dla pewności zbierają dalej". Zdradza też, że "jest możliwość pojawienia się wspólnego kandydata opozycji w wyborach w Warszawie". - Zjednoczyć się mogą SLD i PiS. Przyglądam się temu życzliwie - dodaje.
 • Czy stolica może mieć problemy?

  Czy stolica może mieć problemy?

  Zadłużenie Warszawy na koniec roku wyniesie około 53 proc. dochodów. Prezydent stolicy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, podkreśla, że lepiej będzie już w przyszłym. Zgodnie z planem budżetowym zadłużenie stolicy spadnie do poziomu 45,5 proc.
 • Gronkiewicz-Waltz: Nie ma dobrego czasu na podwyżki

  Sytuacja finansowa miasta jest gorsza niż w latach 2007-2009, bo mamy spowolnienie gospodarcze, mówi w wywiadzie dla "Życia Warszawy" prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
 • Będzie prawdziwa wojna o SPEC

  Warszawscy radni SLD i Zielonych 2004 chcą referendum w sprawie prywatyzacji Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (SPEC). W piątek złożyli w tej sprawie powiadomienie do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.
 • Korwin: Nie ograniczać ruchu!

  Korwin: Nie ograniczać ruchu!

  Kandydat na prezydenta Warszawy Janusz Korwin-Mikke sprzeciwia się propozycji prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz dotyczącej stopniowego ograniczania ruchu samochodowego w centrum miasta.
 • Będzie haracz od wspólnot

  Będzie haracz od wspólnot

  O zaniechanie pobierania opłat od wspólnot mieszkaniowych ocieplających budynki i budujących podjazdy dla niepełnosprawnych zwróciła się w zeszłym tygodniu do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz kandydatka na prezydenta stolicy Katarzyna Munio.
 • Szaleństwa pani Hanki

  Szaleństwa pani Hanki

  Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wymyśliła sposób na sfinansowanie niezbędnych w mieście inwestycji - podnosi mieszkańcom podatek od wieczystego użytkowania gruntów nawet o 1500 procent. Wcześniej podwyższyła ceny biletów komunikacji, opłaty za parkowanie i wodę. Ratusz ma wystarczająco dużo sposobów uzyskiwania dochodów, aby nie musiał sięgać do kieszeni warszawiaków.