hamulce

Artykuły - Hamulce (46)

 • Wyjeżdżasz na wakacje? Sprawdź hamulce!

  Wyjeżdżasz na wakacje? Sprawdź hamulce!

  Przygotowanie samochodu do wakacyjnego wyjazdu powinno obejmować m.in. sprawdzenie stanu układu hamulcowego. Nowoczesne systemy skutecznie zwiększają bezpieczeństwo kierowców i pasażerów, ale tylko wtedy, gdy są w pełni sprawne. Warto o nie zadbać.
 • Hamulce to nie tylko tarcze i klocki. Wymieniałeś kiedyś przewody?

  Hamulce to nie tylko tarcze i klocki. Wymieniałeś kiedyś przewody?

  Chociaż obowiązkowe przeglądy techniczne wywołują powszechną niechęć wśród kierowców, gdyby nie one stan wielu - nawet względnie nowych - pojazdów poruszających się po polskich drogach byłyby opłakany.
 • Nowe tarcze hamulcowe biją? To nie wina części!

  Nowe tarcze hamulcowe biją? To nie wina części!

  Sprawne hamulce to bez wątpienia najważniejszy element wyposażenia każdego samochodu. Niestety, wielu użytkowników kontroluje ich stan wyłącznie przy okazji obowiązkowych badań technicznych.
 • UCI zawiesiła stosowanie hamulców tarczowych

  UCI zawiesiła stosowanie hamulców tarczowych

  Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) zawiesiła w czwartek ze skutkiem natychmiastowym stosowanie hamulców tarczowych. W niedzielnym klasyku Paryż-Roubaix poważnych ran ciętych po styczności z nimi doznali Hiszpan Francisco Ventoso oraz Belg Nikolas Maes.
 • Uwaga. Przewody hamulcowe też się wymienia!

  Uwaga. Przewody hamulcowe też się wymienia!

  Wg różnych danych średni wiek pojazdu w Polsce waha się między 11 a 14 lat. Jeśli - dość optymistycznie - przyjąć, że każdego roku pokonujemy autem około 20 tys. km, przeciętny polski samochód ma na liczniku między 200 a 300 tys. km.
 • Jeden ruch i staje jak wryty. Rewolucyjny wynalazek ze Szwecji!

  Jeden ruch i staje jak wryty. Rewolucyjny wynalazek ze Szwecji!

  Szwedzi od lat słyną z pedantycznego przywiązania do kwestii drogowego bezpieczeństwa. Nie dziwi więc fakt, że szwedzcy naukowcy opracowują coraz to nowe systemy, mające zrewolucjonizować świat motoryzacji.
 • Zimą warto szczególnie zadbać o hamulce

  Zimą warto szczególnie zadbać o hamulce

  ​Odpowiednia eksploatacja samochodu zimą pozwala uniknąć wielu kłopotliwych sytuacji - nie tylko problemów z uruchomieniem silnika, lecz także zmagania się z przymarzniętymi drzwiami czy wycieraczkami. Trzeba przede wszystkim dbać o kondycję akumulatora, alternatora i hamulców, używać płynów, które nie zamarzają w niskich temperaturach, a po każdym myciu auta wycierać do sucha uszczelki.
 • Polskim konsumentom puściły hamulce

  Polskim konsumentom puściły hamulce

  Kryzys konsumpcji w naszym kraju został zażegnany. Jak wynika z danych Eurostatu, polscy konsumenci znowu coraz chętniej chodzą na zakupy. Do konsumpcyjnego boomu jeszcze nam daleko, ale sprzedaż detaliczna rośnie w końcu w przyzwoitym, zdrowym tempie - czytamy w "Pulsie Biznesu".
 • Rewolucyjne rozwiązanie norweskich inżynierów: Nartorolki z hamulcami

  Norwescy inżynierowie Atle Stubberud i Harald Vestoel skonstruowali nartorolki nowej generacji, wyposażone w... hamulce tarczowe. Są one sterowane bezprzewodowo z uchwytów kijków.
 • Banki zaciągnęły reklamowy hamulec

  Banki zaciągnęły reklamowy hamulec

  Zamiast dźwigni jest hamulec. Po raz pierwszy od lat banki ograniczają wydatki reklamowe - informuje "Puls Biznesu".