hałas

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Hałas (Film [Noise] Reż.Henry Bean) ,

Artykuły - Hałas (68)

  • ​Trochę ciszej, proszę! Komu przeszkadzają dzieci?

    ​Trochę ciszej, proszę! Komu przeszkadzają dzieci?

    Po ciężkim dniu w pracy, prawie każdy oczekuje odrobiny spokoju w domowych pieleszach. Jednak nie zawsze jest nam to dane. Hałas panujący na podwórkach i placach zabaw często potrafi osiągać wyjątkowe natężenie, jest jednak zrozumiały. Okazuje się, że nie dla wszystkich. Na cieszyńskich placach zabaw pojawiły się niedawno tabliczki z napisem "Trochę ciszej... uszanuj innych".
  • Polacy są mniej hałaśliwymi sąsiadami niż Niemcy

    Na trudny do wytrzymania hałas narzeka co ósmy Polak To niższy wynik niż unijna średnia i dwa razy niższy niż w Niemczech czy na Malcie. Problem hałasu jest poza tym coraz mniejszy. Narzeka na niego teraz o 40 proc. mniej osób niż w 2005 roku - wynika z danych Eurostatu.
  • Bruksela: W Polsce jest zdecydowanie za głośno. KE grozi sankcjami

    Bruksela: W Polsce jest zdecydowanie za głośno. KE grozi sankcjami

    Komisja Europejska grozi nam sankcjami za nieskuteczną walkę z hałasem. Problem dotyczy kilku aglomeracji i lotniska Warszawa-Okęcie.
  • Hałaśliwy pies w bloku może uprzykrzyć życie mieszkańcom

    Hałaśliwy pies w bloku może uprzykrzyć życie mieszkańcom

    W przypadku uciążliwie zachowującego się sąsiada, właściciela hałaśliwych lub brudzących części wspólne zwierząt wspólnota może zażądać nawet sprzedaży jego mieszkania w drodze licytacji. To jednak najbardziej radykalny i ostateczny środek. Rozwiązywanie problemu należy zacząć od rozmowy, która zwykle wystarcza. Kolejnym krokiem jest zaangażowanie administracji i zbieranie dokumentów dotyczących nadużyć porządku oraz spokoju domowego.
  • Hałas w pracy może doprowadzić do zwolnień chorobowych

    Hałas w pracy może doprowadzić do zwolnień chorobowych

    Aż 70 proc. pracowników jest niezadowolona z poziomu hałasu w biurze - wynika z ostatniego raportu Lessman Review. Hałas wpływa też na jakość pracy. Każdorazowo pracownicy potrzebują aż 10-15 min, aby skoncentrować się na zadaniu, które zostało przerwane przez niechciane dźwięki.
  • Jak sobie radzić ze szczekającym psem sąsiada?

    Jak sobie radzić ze szczekającym psem sąsiada?

    Pies w bloku to widok dosyć powszechny. Jednak posiadanie pupila w mieszkaniu ma swoich zwolenników i przeciwników. Ci drudzy nie tylko są zdania, że pies najlepiej czuje się w domu z ogródkiem, ale często także zwracają uwagę na uciążliwości, jakie towarzyszą posiadaniu psa przez sąsiada. Jak sobie zatem z nimi radzić? Zacząć od rozmowy!
  • Hałas powoduje nawet 10-procentowy spadek wydajności pracowników

    Hałas powoduje nawet 10-procentowy spadek wydajności pracowników

    60 procent pracowników open space’ów twierdzi, że w pracy najbardziej przeszkadza im hałas generowany przez innych zatrudnionych. Gdy głośne dźwięki nie pozwalają się skoncentrować, wydajność działań spada. Czy to oznacza, że przedsiębiorcy powinni zrezygnować z lokowania biur w otwartych przestrzeniach? Niekoniecznie.
  • Trudny sąsiad za ścianą? Jest na niego rada

    Trudny sąsiad za ścianą? Jest na niego rada

    Uciążliwy sąsiad - to jeden z najczarniejszych snów właścicieli nieruchomości. Sąsiedztwo, które kosztuje nas sporo nerwów, może zniweczyć radość z inwestycji całego życia, jaką jest przecież zakup mieszkania. Co w takiej sytuacji możemy zrobić?
  • Hałaśliwe remonty u sąsiada - znosić czy interweniować?

    Hałaśliwe remonty u sąsiada - znosić czy interweniować?

    Każdy od czasu do czasu musi przeprowadzić małą renowację w domu. Tymczasowe niedogodności trzeba przeczekać. Co jednak w sytuacji, gdy sąsiad robi remont za remontem i bez przerwy uprzykrza nam życie hałasem?
  • Zbyt uciążliwy remont może być naruszeniem prawa

    Zbyt uciążliwy remont może być naruszeniem prawa

    Bałagan na klatce schodowej i nadmierny hałas - to najczęstsze uciążliwości remontu mieszkania w budynkach wielorodzinnych. Mieszkańcy nie są jednak bezbronni. Gdy bezpośrednia rozmowa z właścicielem lokalu nie pomaga, mogą zwrócić się do administratora budynku. Jeśli uciążliwości będą się powtarzać, pomóc może interwencja straży miejskiej i policji, hałas może być bowiem naruszeniem prawa.

Filmy - Hałas (7)

  • Paweł Modrzyński i Michał Zientek o wyjątkowym materiale, który redukuje hałas

    Hałas, który towarzyszy nam na co dzień na ulicy, w domu czy w szkole może być niebezpieczny dla naszego zdrowia. Jaki ma wpływ na samopoczucie? W "Dzień Dobry TVN" polscy wynalazcy Paweł Modrzyński i Michał Zientek opowiedzieli o swoim materiale, który ma zdolności redukowania hałasu. Jak działa taka tkanina? (Dzień Dobry TVN/x-news)
  • Słuchasz w ten sposób muzyki? Możesz uszkodzić słuch

    Wiele się mówi o zanieczyszczonym powietrzu, ale zapominamy o hałasie, który dokucza nie tylko w ruchliwych miastach. Zbyt głośne dźwięki mogą uszkodzić trwale słuch, powodować nerwicę, bóle głowy i nadciśnienie. Na większość źródeł hałasu nie mamy wpływu, ale niektórych można unikać.
  • Hałas w pracy może doprowadzić do zwolnień chorobowych

    Aż 70 proc. pracowników jest niezadowolona z poziomu hałasu w biurze – wynika z ostatniego raportu Lessman Review. Hałas wpływa też na jakość pracy. Każdorazowo pracownicy potrzebują aż 10-15 min, aby skoncentrować się na zadaniu, które zostało przerwane przez niechciane dźwięki.
  • Hałas powoduje nawet 10-procentowy spadek wydajności pracowników

    60% pracowników open space’ów twierdzi, że w pracy najbardziej przeszkadza im hałas generowany przez innych zatrudnionych. Gdy głośne dźwięki nie pozwalają się skoncentrować, wydajność działań spada. Czy to oznacza, że przedsiębiorcy powinni zrezygnować z lokowania biur w otwartych przestrzeniach? Niekoniecznie.