Haker

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Haker (Film (2002) Reż.Janusz Zaorski) , haker

Artykuły - Haker (11)

 • Co zrobić w przypadku włamania na konto – kilka rad od ekspertów

  Co zrobić w przypadku włamania na konto – kilka rad od ekspertów

  Kradzieże kont – do portali społecznościowych, poczty e-mail oraz innych serwisów – to jedno z najczęstszych zagrożeń, z którymi na co dzień mogą spotkać się Internauci. Co zrobić, kiedy już padniemy jego ofiarą i przestępcy?
 • Microsoft ostrzega przed groźnym exploitem w systemie Windows

  Microsoft ostrzega przed groźnym exploitem w systemie Windows

  Wszystko wskazuje na to, że popularny system Windows 10 posiada niebezpieczną lukę w kodzie, która może zostać wykorzystana do cyberataku.
 • Premier League. Haker za poufne dane z maila Guardioli oczekiwał 100 tys. funtów

  Premier League. Haker za poufne dane z maila Guardioli oczekiwał 100 tys. funtów

  ​Stu tysięcy funtów żądał haker, który wykradł poufne informacje ze skrzynki mailowej trenera Manchesteru City, Josepa Guardioli. W zatrzymaniu złoczyńcy pomogli angielscy dziennikarze.
 • Cyberprzestępcy mogą podsłuchiwać, jakie hasła wpisujesz na klawiaturze

  Cyberprzestępcy mogą podsłuchiwać, jakie hasła wpisujesz na klawiaturze

  Amerykańscy naukowcy z Southern Methodist University w Teksasie przeprowadzili badanie, które potwierdza, że hakerzy mogą podsłuchiwać nasze stukanie w klawiaturę i rozpoznawać w ten sposób, co piszemy!
 • Ugrupowanie cyberszpiegowskie Chafer atakuje ambasady

  Ugrupowanie cyberszpiegowskie Chafer atakuje ambasady

  Badacze z Kaspersky Lab wykryli liczne próby infekowania placówek dyplomatycznych w Iranie przy użyciu zmodyfikowanego szkodliwego programu Remexi oraz kilku legalnych narzędzi. Backdoor Remexi jest powiązany z perskojęzycznym ugrupowaniem cyberszpiegowskim o nazwie Chafer, które wcześniej łączono z cyberinwigilacją osób prywatnych i organizacji na Bliskim Wschodzie. Atakowanie ambasad mogłoby sugerować, że ugrupowanie koncentruje się na nowych celach.
 • Hakerom wystarczy pięć minut, aby wykraść dane

  Hakerom wystarczy pięć minut, aby wykraść dane

  Badacze ds. cyberbezpieczeństwa odkryli problem w zabezpieczeniach komputerów największych producentów, który umożliwia hakerom przejęcie danych z dysku, nawet jeżeli były zaszyfrowane. Cyberprzestępcom wystarczy zaledwie pięć minut fizycznego dostępu, aby przeprowadzić atak.
 • Zbytnia pewność siebie naraża nas na cyberataki

  Zbytnia pewność siebie naraża nas na cyberataki

  Zbytnia pewność siebie oraz brak ostrożności w sieci to najczęstsze przyczyny podatności na ataki cyberprzestępców. Jak wynika z najnowszego raportu 2017 Norton Cyber Security Insights opublikowanego przez firmę Norton by Symantec, hakerzy w 2017 r. ukradli 978 milionom osób aż 146, 3 mld euro, biorąc pod uwagę 20 krajów objętych badaniem.
 • Doprowadził do wycieku nagich zdjęć gwiazd – teraz grozi mu 5 lat więzienia

  Doprowadził do wycieku nagich zdjęć gwiazd – teraz grozi mu 5 lat więzienia

  W 2014 roku ponad 30 amerykańskich gwiazd muzyki i kina padło ofiarą hakerów, w wyniku czego do sieci wyciekły m.in. ich nagie fotografie. W serwisie 4chan znalazły się wtedy prywatne zdjęcia m.in. Jennifer Lawrence, Kate Upton, Kirsten Dunst czy Rihanny. Do ataku i wyłudzenia informacji, umożliwiających włamania do ponad 300 kont Apple iCloud i poczty Gmail, przyznał się teraz 28-letni mieszkaniec Chicago o polsko brzmiącym nazwisku Majerczyk.
 • Polskie firmy coraz częściej padają ofiarami cyberzłodziei

  Polskie firmy coraz częściej padają ofiarami cyberzłodziei

  Liczba wykrytych cyberataków naruszających bezpieczeństwo informacji, w ubiegłym roku wzrosła w polskich firmach aż o 46 proc. - pisze w swoim raporcie „W obronie cyfrowych granic” firma doradcza PwC Polska.